Josef Svoboda Olomouc IV

Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Pravidla fóra
Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
bender6502
Příspěvky: 7
Registrován: 6. 2. 2016, 3:45

7. 2. 2016, 8:15

Vyměním nekompletní soustruh JSO IV, za menší stolní soustruh v dobrém stavu (typu Holzman 400 apod.)

Soustruh po válce sloužil v místních pekárnách (asi na něm točili rohlíky? :D ), pak ho měli chvíli hasiči a pak skončil ve stodole (cca rok 1960-65). Nemá tedy moc naběháno, koukl na něj kámoš nástrojař a řekl že je supr (vůle, opotřebení). ALE stroji chybí šroub na posuvy, páčka na řazení nejrychlejších otáček (jde to ale zařadit ručně vevnitř), páka a mechanismus v "hlavní noze" (tuším že to má být brzda?), jedno z koleček na zařazení posuvu v převodovce (očividně je tam místo na 2 kolečka, i páka má odpovídající aretace ale je tam jen 1) a nakonec sada kol nevím, zda-li je kompletní (nejvetší z nich má vylámané některé zuby). Fotky tady http://toobi.rajce.idnes.cz/soustruch_JSO_4/" onclick="window.open(this.href);return false;
dyž nejde vo život de vohovno... martintobi@seznam.cz
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1876
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

7. 2. 2016, 11:25

bender6502 píše:koukl na něj kámoš nástrojař a řekl že je supr (vůle, opotřebení).
Tak tohle mě moc pobavilo :) hlavně po zkouknutí tich fotek... Co to ty lidi hulí?

Ještě bys mohl dopsat: vůle to nemá žádný, protože je to celý zrezlý dohromady.
Svět je takový jaký myslíte
Karel Bambula
Příspěvky: 122
Registrován: 28. 1. 2009, 6:07

8. 2. 2016, 7:04

A jaká je cena?
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4895
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

8. 2. 2016, 8:42

UZ i privatnici se uci hlasky od prekupniku "nema moc nebehano" hi,hi a mozno jeste dodat, ze uz nebehavat nikdy nic nebude :-)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10125
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

8. 2. 2016, 8:47

Tím to nebude to je mluva veteránistů :) Našel jsem auto v dobrým stavu -v překladu kus rámu ,volant jedno kolo a kousek motoru :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Kokr
Příspěvky: 19
Registrován: 4. 3. 2015, 5:59

8. 2. 2016, 12:55

No v podstatě tam chybí všechno důležité ozubená kola co se kde našlo ani nemají stejný modul. víc jak 5000,- bych za to nedal a to bych si ještě rozmyslel :D :D :D
Karel Bambula
Příspěvky: 122
Registrován: 28. 1. 2009, 6:07

8. 2. 2016, 1:01

Koukl na něj kámoš nástrojař a řekl že je supr !-Napsal pan prodávající.
Tak to bude asi dražší-když na to koukl ten kámoš nástrojař a řekl že je to SUPR
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

8. 2. 2016, 2:55

Před cca 10 lety jsme prodávali podobný soustruh. Náš byl ale ještě starší - byl tam náhon plochým řemenem na transmisi, žádná převodovka takže otáčky se dělaly přehazováním řemenu. Soustruh byl kompletní a plně funkční a vše podstatné k němu bylo, tj. sada kol pro soustružení jak metrických tak withvortových závitů. Luneta k tomu nebyla a ani nevím, jestli se tam používala. Tenkrát jsme to prodali tuším za 3 000,- a ještě k tomu byly nějaké univerzálky co jsme měli 2x. Bohužel musel ustoupit soustruhu C8C a nebylo ho kam jinam dát. Dnes bych si ho nechal na přestavbu třeba na CNC, jinak to už spíš byl muzejní exponát než stroj na práci. Člověk, co to kupoval, ho chtěl motorizovat, protože při obhlídce zvažoval, jak tam v rámu bude frézovat průchod pro řemen atd.
To byl stroj ze Stavební fakulty ČVUT ještě z budovy v Trojanově ulici. Byl tam v nějakých snad laborkách. Ani nevím, jestli ho tam měli v chodu, protože já to nepamatuju. U nás stál na chatě v garáži tak odhadem 30 nebo možná 40 let a nedělalo se na něm (protože táta k tomu nikdy nedodělal pohon elektromotorem). Na stavebce si asi taky moc nemáknul a dovedu si představit, že ho měla fakulta, resp. ČVUT od výroby. Samozřejmě u dejme tomu pomalu 100 let starého stroje odhadovat minulost a jak kde makal nebo ne je dost ošemetné. Stejně tak mohl makat někde v kolbence v 3směnném provozu a po modernizaci (rozuměno zrušení transmisního rozvodu) jít pak na nějakou školu (já teď popravdě nevím, jestli se i dřív dělaly soustruhy s vlastním motorem - předpokládám že asi ano, protože jak by v nějaké malé dílně řešili transmisní rozvod jen pro jeden stroj, tj. předpokládal bych, že škola by jako nový transmisní stroj nekupovala).

U toho našeho bych si troufl říct, že byl super. Bohužel to na práci už moc nebylo, leda dobré jako dekorace třeba někam na recepci nějakého strojírenského podniku.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

8. 2. 2016, 3:35

bender6502 píše:Vyměním nekompletní soustruh JSO IV, za menší stolní soustruh v dobrém stavu (typu Holzman 400 apod.)…
Holzmanna ED 400FD (jiný 400 jsem této značky na ČR trhu nenašel) ti vzhledem k jeho pořizovací ceně za tenhle s největší pravděpodobností nikdo nenabídne.
Možná bych tu měl 300 Asista http://www.asist.cz/produkty/mini-soust ... 550w_5420p nebo http://www.asist.cz/produkty/mini-soust ... 550w_5419p" onclick="window.open(this.href);return false; (budu se muset kouknou jestli je to AE4S50M nebo AE4S50N - v každém případě si myslím, že jsou oba typy stejné).
Poté co jsem si pořídil MN80A, tak Asist zůstal rozebraný "v koutě". Takže bych ti ho mohl poskládat. Má kovová převodová a výměnná závitová kola od Tumlíka a nějaké úpravy např. vačkovou aretaci koníku, spodní klínové vymezení saní (viz Potraviny) rychloupínací nožovka pro AXA atd.
I když teď koukám, že jsi ze Slavkova - to bych měl dost daleko. Kolik ten JSO 4 váží, je to na vozík za OA?
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Fifík
Příspěvky: 695
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

8. 2. 2016, 5:57

Sice ti tu už umyli hlavu dost, ale musím si přisadit. Dát inzerát na kovoobráběčské fórum a nazvat to album na rajčeti soustruch, to je tedy opravdu masakr. :lol:
Budulínek
Příspěvky: 136
Registrován: 27. 2. 2015, 9:28

8. 2. 2016, 7:39

Také jsem to viděl u kamaráda, bydlí ve staré kovárně a tam kde má garáž je výheň, vedle motor na zemi, transmisní převod a na to je jen jeden německý soustruh kde se na univerzálu dá dát ještě další plochý řemen a pohánět s ním bruska :mrgreen:
bender6502
Příspěvky: 7
Registrován: 6. 2. 2016, 3:45

8. 2. 2016, 10:41

Vážení veleveselí a anonymní hrdinové,

Díky za vaše vybrané reakce, přestože jste mě malinko rozesmutněli... Ještě mě napadá spousta vtipných komentářů o které se cítím ochuzen. Myslel jsem že máte na víc :)

No a k tématu: Soustruh nikomu nenutím ani nezapírám jeho stav. Měl jsem dojem, že přispěvatelé tohoto fóra jsou nadšenci do starých strojů a baví je především to nekonečné opravování a vylepšování "miláčků". Jako veteránisti, a na ty směřoval můj návrh. Můj pohled je výměna při které jsou obě strany spokojeny. Tzn. jedna dostane "dospělý" klasický stroj který si může dle libosti opravit/vymazlit a druhá nějakou menší stolní strojovničku pochybné kvality, lépe se hodící do garáže. Nenapsal jsem, že součástí výměny může být i doplatek, což pravděpodobně způsobilo rozruch v konstrastu s uvedeným Holzmanem. To byla moje chyba, přiznávám - příště již budu přispívat se zřetelem na mentální vybavenost zdejších čitatelů :roll:
dyž nejde vo život de vohovno... martintobi@seznam.cz
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4895
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

8. 2. 2016, 10:57

Vzhledem k veku co uvadis si radeji utri mleko na brade a omez svoje nejapne komentare na stare pardaly. Srazy clenu jsou annoncovane daleko dopredu, proto se muzes klidne zuscastnit a veci ti rad reknu osobne, zobacku.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

8. 2. 2016, 11:13

Tak já třeba pod anonymem nepíšu. Viz můj podpis. Nevím, jaké bych měl mít mentální vybavení abych, považoval za nekompletní stroj ve stavu, viz fotky, za super.
Ono je taky jen tak mimochodem otázka, jak za tu dobu ještě litina pracovala bez ohledu na opotřebení. Stroj by se musel přeměřit atd. Protože jestli je třeba lože pronesené, tak už má pak fakt jedině výhodu že je to hodně vyzrálá litina (protože to pak stejně znamená brousit, zaškrabovat atd. jako u mašiny co jela ve fabrice 10let na tři směny).
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

8. 2. 2016, 11:38

Oni by si to místní možná i odpustili, kdyby byl popsán skutečný stav stroje nebo prostě jen napsáno soustruh na fotkách. Co si však myslet o "mentální vybavenosti" pisatele, který se opře o údajné prohlášení nástrojaře, že je stav super a předloží fotky, kde je například urvaný kus suportu na fóru, kde je spousta odborníků.
Přesto tu padla nabídka na Asista. Ten by do garáže mohl stačit a určitě bude provozuschopnější než ten veterán, ten určitě ještě má na to stát se dobrým pomocníkem, ale dá to dost práce.
Zamčeno

Zpět na „Prodej“