Napiani horkeho dratu

Odpovědět
curly.cz
Příspěvky: 34
Registrován: 17. 11. 2008, 10:02
Bydliště: Praha

12. 1. 2009, 1:15

DObry den,

design a reseni rezacky se uz blizi do finale. O ridici desce mam jasno(vyzkousim driver pro 4 osy z eBay). Dily budu vyrabet u krutora, ktery se nabidnul a jeho nabidce neslo odolat :D Pri vyvoji a malovani jsem odhalil par necnostni apod ;) (dekuji vyssim silam, ze to jsou vizualizacni nastroje). Posledni vec co me trapi je reseni horkeho dratu. Moc se mi popravede nechce do drevorubeckeho reseni zaveseneho ramu. Radsi bych videl najaky system napinani reseny primo na pojezdech. Aby mohla rezacka stat kdekoliv. Napadlo me pero, podobne jako je na permici na sjezdovku, da se nekde sehnat silnejsi a hlavne komercne dostupnejsi? Dale me napadla dvojice shodnych pruzin na obou Z pojezdech, jakou velikost a silu pruziny pouzit? Toto reseni tedka maluju. Vecer bych prilozil par obrazku.

Reseni soucasne je zde

http://kudrnac.cz/displayimage.php?albu ... at=0&pos=1
osvald
Příspěvky: 19
Registrován: 14. 2. 2008, 12:58
Bydliště: Lovčičky
Kontaktovat uživatele:

12. 1. 2009, 3:49

Péro ze starýho budíka není špatný, záleží jak to budeš mít velký tj. na jaké dráze budeš potřebovat zhruba konstantní sílu. Od velikosti se taky bude odvíjet potřebná síla. Já jsem to nastavoval kvalifikovaným odhadem :wink: Na to péro z budíku se můžeš kouknout na mých stránkách, ale na netu toho určitě bude víc.
Mad_BOXs
Příspěvky: 1417
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

12. 1. 2009, 5:05

Pokud pověsíš drát jen na pružiny mezi osy tak máš dva problémy.

1/ musíš rozepřít svislé osy, jinak ti ten drát napínaný pružinou ty osy stáhne k sobě.

2/ změř si úhlopříčnou vzdálenost a hned uvidíš o kolik by se ti musely ty pružiny protáhnout. A to že se používá 4-osé řezání, to se používá a takové vyložení (úhlopříčně) je občas potřeba.

Proto se používá takto zavěšený drát na napínacím rámu.

Aby nevisel rám jen za drát na závěsu osy, tak jsem ten rám měl svisle pověšen za pomocné lanko za osu. Do stran se to pohybuje a ve svislé ose to je zavěšeno.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
curly.cz
Příspěvky: 34
Registrován: 17. 11. 2008, 10:02
Bydliště: Praha

12. 1. 2009, 5:15

na netu jsem videl prave povicero aplikaci...a evidentne funkcnich...hlavne s pruzinami. Rozmer pily bude 1m, tedy to bude roztec pojezdu. A tedy je snadne vypocitat prodlouzeni dratu ;)
Mad_BOXs
Příspěvky: 1417
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

12. 1. 2009, 5:57

no tak si to spočítej, úhlopříčka vychází 1414.21mm na 1000x1000mm čtverec, takže potřebuješ prodloužení 414.21mm pružinu :D :D

Samozřejmě jsi mohl na netu vidět nějaké aplikace, patrně to bylo jen 2-osé, pak by ta pružina byla vyhovující.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Mambo
Příspěvky: 315
Registrován: 5. 4. 2007, 5:38
Bydliště: Turnov/Liberec

12. 1. 2009, 6:16

Nslo by vyuzit maleho navijaku z dc motorku ? pokud by se ridil protekajici proud dalo by se krasne regulovat napeti dratu. Kdyz by bylo potreba drat odvinout tak by ta sila jednoduse prekonala silu motoru a drat by se odvinul (a opacne).
curly.cz
Příspěvky: 34
Registrován: 17. 11. 2008, 10:02
Bydliště: Praha

12. 1. 2009, 6:29

Mad_BOXs píše:no tak si to spočítej, úhlopříčka vychází 1414.21mm na 1000x1000mm čtverec, takže potřebuješ prodloužení 414.21mm pružinu :D :D

Samozřejmě jsi mohl na netu vidět nějaké aplikace, patrně to bylo jen 2-osé, pak by ta pružina byla vyhovující.
otazkou je jestli chcu rezat po uhlopricce ;) kdyz dam max uhel 30st. tak prodlouzeni hadam 15cm
curly.cz
Příspěvky: 34
Registrován: 17. 11. 2008, 10:02
Bydliště: Praha

13. 1. 2009, 6:53

Nevite nekdo jak je resena tato pila??? http://www.tekoa.com/images/P/3bows.gif


neni to jen napruzenim koncu, ze ne? ;))

takovou pilu bych si dokazal i predstavit nasazenou zeshora na rezacku a jednoduse podeprenou vertikalne na pojezdu ;)
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“