Zväčšenie rozshu sklúčovadla

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

14. 2. 2011, 11:02

robokop píše:ja bych vzal ty polotovary paken co tu jsou uvedene vyse (teda paklize je lze osadit na to sklicidlo)
a upravil je tak aby se na ne prisroubovaly mekke konce jako je to u profi sklicidel
tj. ofrezovat a nechat nejakej zamecek proti posunuti
ty mekke celisti bych pak udelal tak aby presahovali na prumeru tu univerzalku
kdykoli je mozne ty mekke konce vymenit za jine, stocit si tam sedylko na prumer (takze to neomackava polotovar), nebo melky schudek pro melke upnuti za hranku, proste ma to tu vyhodu ze na ty pakny prisroubuju material ktery muzu kdykoli pretocit
ty polotovary co tu jsou vyse odkazane asi budou o poznani mekci nez stupnovite pakny takze hadam ze by to mohlo snadno jit
To by sice šlo, ale ozuby čelisti jsou také měkké, takže je velmi pravděpodobné, že jejich životnost skončí přibližně ve stejný okamžik co se vymačká nepoužitelně vrchní díl. :(
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

14. 2. 2011, 11:02

nechci tedy mluvit za MJ ale mám od bisona 160ku a ty čelisti nejsou záměnné s TOSáckou 160kou takže u 80ky to bude asi stejné..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8173
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

14. 2. 2011, 12:46

A nezkoušel jste někdo kompletně vyrobit čelisti? Mě to asi čeká :-) Mám tu nějaké japonské sklíčidlo 110 mm, průměrem 125 se nahradit nedá (nevejde se), měkké ani dělené čelisti se k němu nevyrábějí tak asi nezbyde než si udělat vlastní. Jen se trochu bojím, že se to bez speciálních přípravků nedá udělat rozumně přesně :-(
Aleš Procháska
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

14. 2. 2011, 12:54

Vyrobit by určitě šly, ale někdo to musí nakreslit, spočítat a pak to někdo zase musí podle toho vyrobit. Výsledek podobných činností bývá sporadický a hlavně pudový. Buď to pude a nebo nepude, z toho plyne, že investice do tohoto je velmi ožehavá a nejistá. Možná by se taková čelist dala na několik operací stvořit na CNC frézce, která je schopna rozumně kousat do železného materiálu.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8173
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

14. 2. 2011, 1:08

Nějaká CNC frézka by se tu i našla, ostatně ty čelisti jsou určené do její 4/5. osy :-) Jen se mi nechce ztratit den práce na něčem co by pak letělo obloukem rovnou do špon, tak se ptám jestli třeba někdo náhodou... :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

14. 2. 2011, 1:27

Já jsem jen takový pudový strojař, jak říká sidonie :D , ale já bych to prostě k té čelisti přišrouboval tak, jak je to na tom prvním obrázku - dva tři šrouby. A pak bych to osoustružil přímo na mašině. Prostě Pat a Mat :lol:
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

14. 2. 2011, 2:24

On je potom problém se směrem namáhání šroubů. Pokud by tu pásovinu přišrouboval jakoby k válcové části venkovní čelisti, pak je problém s povolováním šroubků a jejich postupnému vytrhávání. Nebavíme se o tom, že do kalené čelisti se blbě dělaj závity. Někdo by mohl namítnout, že tam hodí pérovky pod hlavu šroubu, ale tím nevyřeší namáhání šroubů, jen částečně omezí samovolné povolování šroubků. Správný šroubový spoj má být namáhán jen na střih.
MJ
Příspěvky: 62
Registrován: 27. 1. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

15. 2. 2011, 8:27

motorovy píše:
MJ píše: Dobrý den,
měkké jednolité čelisti máme do sklíčidel BISON od pr. 80mm nahoru.
viz náš nový katalog
http://www.zjp.cz/cz/sortiment/text.html" onclick="window.open(this.href);return false;
- první sekce - str. 55. rozměry str 59.
Většinou je vše skladem (sklíčidla , čelisti)
MJ
budu sediet tie makke celuste aj na tosacku 80tku univerzalu?
Čelisti nejsou kompatibilní. BISON sklíčidla mají jinou konstrukci čelistí.
ZJP, s.r.o. - tech support
www.zjp.cz
[b]Upínací technika BISON
Tvrdokovové nástroje[/b]
palojak
Příspěvky: 50
Registrován: 28. 10. 2008, 4:05
Bydliště: Bratislava

15. 2. 2011, 10:49

Miller píše:Já jsem jen takový pudový strojař, jak říká sidonie :D , ale já bych to prostě k té čelisti přišrouboval tak, jak je to na tom prvním obrázku - dva tři šrouby. A pak bych to osoustružil přímo na mašině. Prostě Pat a Mat :lol:
Tak som si to predstavoval aj ja. Ale dostal som sa do 4 mm a HSS vrták zapískal a je na vyhodenie. A vôbec som ho moc nezaťažoval, ani nechytil farebný nádych. Skúsil som to ešte s jedným a ani si nelízol. Tí číňankovia to museli zakaliť poctivo.
Přílohy
333.jpg
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

15. 2. 2011, 12:53

Hm, tak to je hloupé, jednou jsem do čelistí vrtal - do čela - jen kvůli nějakému bastlu a nebylo to žádné bláto, ale nějak to šlo, takže jsem to považoval za možné řešení...
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6954
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

15. 2. 2011, 1:02

navařit, udělat pořádný véčka pro svár a svěřit to někomu kdo tomu rozumí, bud tigem nebo tvrdokov elektrodu,
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

15. 2. 2011, 1:13

Miller píše:Hm, tak to je hloupé, jednou jsem do čelistí vrtal - do čela - jen kvůli nějakému bastlu a nebylo to žádné bláto, ale nějak to šlo, takže jsem to považoval za možné řešení...
a proč by to jako nešlo? že někdo napsal že na tom stupil HSSkovej vrták tě odradí? snad jsou i jiné možnosti než chtít to po něčem na co to není stavěný a kdoví ještě při jakejch podmínkách..
já jsem třeba z normaálních paken udělal měkký pakny a že by to byl takový problém bych tedy neřekl..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

15. 2. 2011, 3:03

RaS píše: ... a proč by to jako nešlo? že někdo napsal že na tom stupil HSSkovej vrták tě odradí? .."
He, he, já byl jen radílek, já to nepotřebuji, zkoušel to vrtat sám pan majitel těch paken i tohoto vlákna :D . Samozřejmě mě taky napadlo to "nějak" popustit, ale protože v tom poradit neumím, tak tak jsem radši držel zobák :D
palojak
Příspěvky: 50
Registrován: 28. 10. 2008, 4:05
Bydliště: Bratislava

15. 2. 2011, 8:11

RaS píše:
Miller píše:Hm, tak to je hloupé, jednou jsem do čelistí vrtal - do čela - jen kvůli nějakému bastlu a nebylo to žádné bláto, ale nějak to šlo, takže jsem to považoval za možné řešení...
a proč by to jako nešlo? že někdo napsal že na tom stupil HSSkovej vrták tě odradí? snad jsou i jiné možnosti než chtít to po něčem na co to není stavěný a kdoví ještě při jakejch podmínkách..
já jsem třeba z normaálních paken udělal měkký pakny a že by to byl takový problém bych tedy neřekl..
Ja som nikdy netvrdil, že sa to prevrtať nedá. Ale ja som to v mojich podmienkach a s mojimi znalosťami nedokázal. Preto som spustil toto vlákno a dozvedel som sa čo som chcel vedieť. Zajtra to idem dať zvariť, potom nahodím výsledok.
tomass240CNC
Příspěvky: 38
Registrován: 2. 12. 2013, 5:13

20. 4. 2016, 5:57

Zdravím Vás. Nechcem zakladať nový článok tak mám jednu otázočku. Ako narežem závit na čelusti pre sklučovadlo sustruhu a aký je to závit? Dakujem
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“