NÁVRH STOLU FRÉZKY

Uživatelský avatar
Pavka
Příspěvky: 911
Registrován: 10. 3. 2008, 8:40
Bydliště: Ronov

4. 3. 2017, 7:16

Tak hle vzniká klasickej lempl s titulem.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4900
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 3. 2017, 7:18

... co tvoje spoluzacky, ty neporadi ??

Obrázek
Ahmad Mag
Příspěvky: 7
Registrován: 3. 3. 2017, 11:11

4. 3. 2017, 7:23

frewill píše:Spravne by tva prosba mela znit nejak takto: Hledam nekoho kdo by byl ochotny podelit se se mnou o sve zkusenosti v oblasti konstrukce pohonu pro krizove stoly frezek. Teoreticke znalosti z VS bych si rad doplnil o prakticke rady a techniky tak abych pak byl schopny sam navrhnout kompletni a funkcni system pohonu.
Pote si myslim,ze bys tu nasel spoustu informaci a nejspis i zdarma.
Přešně tak jak si to nazval nebo spravně doslova doplnil. Ja jsem psal jinak způsobem ..
Uživatelský avatar
Andy V
Příspěvky: 186
Registrován: 17. 8. 2016, 11:46
Bydliště: Rakovnicko

4. 3. 2017, 7:35

A proč potřebuješ rady jak postupovat? Když jsi to dostal jako semestrálku, tak jsi k tomu určitě musel dostat nějaké informace. Dělal jsem návrh x osy frézky jako semestrálku asi 2 nebo 3 roky zpátky, takže vím, o čem mluvím. Nejdřív jsme všechno rychle prošli na přednáškách a pak na cvikách jsme dělali všichni společně model včetně potřebných výpočtů vedení, tlumičů a tak dále. Cvičící ukázal, kde najít podklady od výrobců a podobně. Pak jsme teprve dostali každý svoje zadání. Někdo dělal osu X, někdo Y, o něco hůř na tom byli ti, co měli Z, kde museli použít i nějaké vyvážení. Tak nám tu neříkej, že vůbec nic nevíš a místo shánění někoho, kdo udělá práci za tebe se zamysli.
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

11. 3. 2017, 2:16

Postup řešení takovéhoto problému je jednoduchý:
zadám projekt, ti chytřejší si najdou materiály sami a po konzultaci, jestli je to ten správný směr samostatně pokračují ve vypracování projektu víceméně sami
těm hloupějším ukážu kde hledat materiály a nastíním jak problematiku řešit, po několika konzultacích se dobereme nějakého řešení
neschopné a líné jedince odfiltrovalo předešlých pět semestrů, takže s nimi nepřicházím do kontaktu

Na konci semestru projekty vyberu a ohodnotím jednak podle výsledku a jednak podle toho jak byl řešitel samostatný. Prostě když někdo dostane navrhnout nosič katalytického lože pro spalování amoniaku a lože navrhne správně byť pro katalyzátor používaný před 10-ti lety, vše si najde sám a sám vypracuje, tak má za A, protože pak už stačí zaměnit pár vstupních parametrů a vše přepočítat, ale dotyčný princip chápe. Pokud byl někdo na 6-7mi konzultacích a s významnou pomocí vše spočítal, tak dostane sice za B, ale to z důvodu toho že hodnotím i samostatnost. Pokud to někdo udělá jako ty, tak riskuje F a opakování předmětu. Věř tomu, že se na to při následné diskuzi a obhajobě daného řešení přijde. Ono se stačí zeptat jen na to, odkud jste čerpal informace a kde jste vzal ta vstupní data.

Jinak takovíto lidé jsou bohužel příčinou vtipu: "když vidím jaký jsem inženýr, tak mám strach jít k doktorovi."
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
ZDENEK1.DOLEZAL
Příspěvky: 243
Registrován: 16. 12. 2013, 9:09

11. 3. 2017, 8:06

Rádi pomůžeme komukoliv, kdo má zájem se učit.
S tebou to bude ale zajímavé - podívej se sem a jestli tohle pochopíš tak ti pomůžu.

https://www.youtube.com/watch?v=ltMuIMUPxn8" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“