Co jste dneska bastlili?

Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22409
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

14. 3. 2017, 7:31

na nektere drahe menice jsou predepsane porcelanove pojistky se specialni charakteristikou pro jisteni polovodicu je na nich oznaceni charakteristiky a znacka diody

jak to chapu tak tyhle pojistky chrani pouze proti tvrdemu zkratu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Petr Bratřík
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 1. 2010, 8:18

14. 3. 2017, 7:36

testone píše:
Habešan píše:
Castiel píše:Na profi strojoch ...
Jenže profíkom je jedno, že jim shoří mašina za milion, a až pak vypne jistič.
Pro ty je hlavní, že neshoří celá fabrika i s tisícovkou zaměstnanců uvnitř.
(Stačí jim všem sebrat prémie a je na novej superb.)
sorry
docela mě jako zaměstnavatele tenhle názor uráží
.....
ty bys taky možná měl přestat chodit na stranický školení, odložit závist a zapnout to co máš na krku
Opravdu by mě zajímalo, co tě na tom uráží, protože takhle to prostě v dnešní době funguje.
Škodu a ušlý zisk zaplatí pojišťovna, spoluúčast zaměstnanci z odměn a prémií a i na toho superba zbyde, takhle to i podle mých zkušeností prostě je.
Niperix
Sponzor fora
Příspěvky: 93
Registrován: 10. 8. 2011, 7:01
Bydliště: Kysuce

14. 3. 2017, 8:00

Som asi omylom rozprúdil diskusiu o istení (ale na to diskusné fórum je, nie? :D ).

Tak som si našiel manuál od naj dôležitejšieho dielu - meniča
http://static.schneider-electric.us/doc ... %20usa.pdf

A tam ak to teda dobre čítam je class cc (čo ja chápem ako istič typu C)
schnider_servo_elektro.PNG
Aj tak to asi nechám elektrikára čo projektuje rozvodné skrine a prípadne (ak nezabudnem) sem dám výsledok :roll:

Do meniča bude pripojený motor z výkonom 2KW tak menič by ho mal zvládnuť "ľavou zadnou".

Viac ističov dávam z dôvodu aby som rozdelil zaťaženie fázy a preto lebo mi bolo povedané že tak je to správne (od revízneho technika). Ako som už písal S elektrikou nie som moc kamarát a pracujem len z informáciami ktoré mám.

Ďakujem za Vaše rady a komentáre.

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

PS: pôvodne bol celý stroj napájaný z jednej fázy bez ističov a fungovalo to. Po tom ako mi z nejakého dôvodu odišiel motor alebo menič (nikto nevie dať konkrétne stanovisko) som bol nútený za investovať do nového a preto som sa rozhodol dokúpiť ešte aj jeden Driver pre os "A" a prerobiť elektroinštaláciu.


:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
PSS:

Tak som zašiel do dielne a pozrel sa čo to vlastne mám "Lexium 15 LP" :
http://static.schneider-electric.us/doc ... %20usa.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Na strane 8 je pekná tabuľka:
servo.PNG
(ako obvykle som si nepozrel ktorý typ konkrétne mám :roll: )
Ak teda class CC :arrow: znamená :arrow: istič typu C tak splním doporučenie výrobcu :mrgreen: .
Naposledy upravil(a) Niperix dne 14. 3. 2017, 8:23, celkem upraveno 2 x.
S prianím pekného dňa Niperix
Vopred sa ospravedlňujem za gramatické chyby

KX3 + GWE64 + GRAVOSTAR Profi v štádiu ťažkého testovania.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8173
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

14. 3. 2017, 8:03

Petr Bratřík píše:Škodu a ušlý zisk zaplatí pojišťovna
Jakou to máš zázračnou pojišťovnu, která proplatí kompletně všechno, takže je ti úplně fuk, jestli stroj shoří nebo bude jen lehce a opravitelně poškozený?
Aleš Procháska
r4cv
Příspěvky: 2705
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

14. 3. 2017, 9:04

Mex píše:slušné měniče mají kolem výkonových IGBT modulů oplechování nebo jinou ochranu, aby se průser moc nešířil.
A presne o tej ochrane to je. Je dimenzovaná na nejaký prúd a ak je istič napr. C namiesto rýchlych poistiek tak to nemusí vydržať. Ak by sme sa mali držať, že dobrý menič má všetko vyriešené elektronicky vo vnútry, tak ističe vôbec netreba. Kto má len hlavný vypínač? Vlastne ani ten netreba, zapojíme kábel do zásuvky a ide sa. (Aj také bolo, ale z toho som už vyrástol.)
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

14. 3. 2017, 9:24

Musím se přidat do diskuse v souvislosti s frekvenčními měniči ...
ptám se na nejvhodnější typ pro HF 2,2kW vřeteno H2O čína ,
je dodáván často šedý i bílý jako sada ,ale dost možná máte lepší zkušenost s jinými ..
nejsem si jistá zda je takzvaně originální měnič nejlepší volba ..
:D :P
https://t.me/pump_upp
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2126
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

14. 3. 2017, 9:30

robokop píše:na nektere drahe menice jsou predepsane porcelanove pojistky se specialni charakteristikou pro jisteni polovodicu je na nich oznaceni charakteristiky a znacka diody

jak to chapu tak tyhle pojistky chrani pouze proti tvrdemu zkratu
Pro jištění polovodičů děla OEZ pojistky s charakteristikou aR.
Než něco zapnu tak si to pořádně rozmyslím, 500A pojistka není zrovna levná a vždy umřou minimálně dvě
Petr Bratřík
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 1. 2010, 8:18

14. 3. 2017, 10:05

prochaska píše:
Petr Bratřík píše:Škodu a ušlý zisk zaplatí pojišťovna
Jakou to máš zázračnou pojišťovnu, která proplatí kompletně všechno, takže je ti úplně fuk, jestli stroj shoří nebo bude jen lehce a opravitelně poškozený?
Na tohle žádnou, protože až do nedávna jsem byl pouhý zaměstnanec.
Jestli patříš do druhé kategorie a máš o pojištění zájem tak pro tebe snad nemůže být problém zavolat svého agenta ať nakluše, rozsah pojištění a výši plnění si určíš. On ti rád vypočítá novou částku pravidelné platby, mají z toho provizi a ty rozhodneš zda se ti to vyplatí či nikoli. Není to sice vůbec levné ale pojištění jako takové je pro firmu odečitatelná položka a pokud na to tvoje firma vydělá tak ti přece snad o nic nejde. Kdyby snad tvoje současná pojišťovna byla nějaká vyjimka a tuto službu nenabízela, tak při výběru jiné to jednoduše zohledni a víc na tom není co řešit.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8173
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

14. 3. 2017, 10:10

To byla jen taková lehce sarkastická poznámka :-)
Aleš Procháska
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

15. 3. 2017, 5:31

Niperix píše:Som asi omylom rozprúdil diskusiu o istení (ale na to diskusné fórum je, nie? :D ).

Tak som si našiel manuál od naj dôležitejšieho dielu - meniča
http://static.schneider-electric.us/doc ... %20usa.pdf

A tam ak to teda dobre čítam je class cc (čo ja chápem ako istič typu C)
schnider_servo_elektro.PNG
Aj tak to asi nechám elektrikára čo projektuje rozvodné skrine a prípadne (ak nezabudnem) sem dám výsledok :roll:

Do meniča bude pripojený motor z výkonom 2KW tak menič by ho mal zvládnuť "ľavou zadnou".

Viac ističov dávam z dôvodu aby som rozdelil zaťaženie fázy a preto lebo mi bolo povedané že tak je to správne (od revízneho technika). Ako som už písal S elektrikou nie som moc kamarát a pracujem len z informáciami ktoré mám.

Ďakujem za Vaše rady a komentáre.

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

PS: pôvodne bol celý stroj napájaný z jednej fázy bez ističov a fungovalo to. Po tom ako mi z nejakého dôvodu odišiel motor alebo menič (nikto nevie dať konkrétne stanovisko) som bol nútený za investovať do nového a preto som sa rozhodol dokúpiť ešte aj jeden Driver pre os "A" a prerobiť elektroinštaláciu.


:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
PSS:

Tak som zašiel do dielne a pozrel sa čo to vlastne mám "Lexium 15 LP" :
http://static.schneider-electric.us/doc ... %20usa.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Na strane 8 je pekná tabuľka:
servo.PNG
(ako obvykle som si nepozrel ktorý typ konkrétne mám :roll: )
Ak teda class CC :arrow: znamená :arrow: istič typu C tak splním doporučenie výrobcu :mrgreen: .
Fuse Class CC v žádném případě neznamená jistič C - protože (pokud umíš číst :shock: ) tak je tam napsáno FUSE a to fakt není jistič.
Takže by tam měly být time delay (pomalé) pojistky s hodnotou viz dokumentace, charakteristika odpovídající CC.
Viz charakteristiky pojistek, jističů a jejich typické chování při zkratech.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

15. 3. 2017, 5:37

čau Pavli, já mám k tomu malýmu vodníkovi měnič Delta a luxus http://www.cncshop.cz/delta-electronics_m" onclick="window.open(this.href);return false; za ty peníze nejlepší, nebo někdo jinej názor do 8000Kč? :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
m786
Příspěvky: 139
Registrován: 31. 5. 2013, 9:06
Kontaktovat uživatele:

15. 3. 2017, 6:15

Niperix píše:Som asi omylom rozprúdil diskusiu o istení (ale na to diskusné fórum je, nie? :D ).

Tak som si našiel manuál od naj dôležitejšieho dielu - meniča
http://static.schneider-electric.us/doc ... %20usa.pdf

A tam ak to teda dobre čítam je class cc (čo ja chápem ako istič typu C)
Příloha schnider_servo_elektro.PNG je dlouhodobě nedostupná.
Aj tak to asi nechám elektrikára čo projektuje rozvodné skrine a prípadne (ak nezabudnem) sem dám výsledok :roll:

Do meniča bude pripojený motor z výkonom 2KW tak menič by ho mal zvládnuť "ľavou zadnou".

Viac ističov dávam z dôvodu aby som rozdelil zaťaženie fázy a preto lebo mi bolo povedané že tak je to správne (od revízneho technika). Ako som už písal S elektrikou nie som moc kamarát a pracujem len z informáciami ktoré mám.

Ďakujem za Vaše rady a komentáre.

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

PS: pôvodne bol celý stroj napájaný z jednej fázy bez ističov a fungovalo to. Po tom ako mi z nejakého dôvodu odišiel motor alebo menič (nikto nevie dať konkrétne stanovisko) som bol nútený za investovať do nového a preto som sa rozhodol dokúpiť ešte aj jeden Driver pre os "A" a prerobiť elektroinštaláciu.


:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
PSS:

Tak som zašiel do dielne a pozrel sa čo to vlastne mám "Lexium 15 LP" :
http://static.schneider-electric.us/doc ... %20usa.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Na strane 8 je pekná tabuľka:
Příloha servo.PNG je dlouhodobě nedostupná.
(ako obvykle som si nepozrel ktorý typ konkrétne mám :roll: )
Ak teda class CC :arrow: znamená :arrow: istič typu C tak splním doporučenie výrobcu :mrgreen: .
Zdravim, ak by si chcel zapojit aj nejake ochranne obvody, hlavne pre ochranu obsluhy tak pozri prilohu. V tvojom pripade strana 46. Chyba tam ale resistor pre brzdenie, ten zapojis priamo do menica.
Ak tam budes mat este nejaku dalsiu ochrannu slucku, napr. pre otvaratelne kryty tak bude treba dalsie ochranne rele, v pripade motora je dobre ked to ma oneskoreny vystup pre dobrzdenie motora napr u pilz to je seria s5...
Co sa tyka istenia, tam nejde o to aby si za kazdu cenu zachranil elektroniku, menic ale aby nevznikla vacsia skoda. Istice treba volit podla vypinacej charakteristiky, podla toho ako nabieha menic, Ak mas podozrenie ze motor bol pricina tak existuju motorove spustace, daju sa kupit typy ktore sleduju vsetko od vypadku faz az po rozbehove prudy.....
pnoz_x_app.pdf
(2.68 MiB) Staženo 960 x
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22409
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 3. 2017, 6:20

souhlas jen ty ceny jsou cncshopu ponekud vysoke
dohodnul jsem pro cleny fora vyrazne slevy u zasoupeni profcom
staci rict ze jsi z cnc fora
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

15. 3. 2017, 4:18

Pepa z depa píše:čau Pavli, já mám k tomu malýmu vodníkovi měnič Delta a luxus http://www.cncshop.cz/delta-electronics_m" onclick="window.open(this.href);return false; za ty peníze nejlepší, nebo někdo jinej názor do 8000Kč? :D
Zdá se mi to nebo to fakt neumí vektorový režim?

Já jsem se v poslední době zamiloval do měničů Fuji. Udělali hodně povedenou řadu Fuji Ace, která v sobě obsahuje i jednoduché PLC, takže se s tím dají dělat docela kouzla. Dělal jsem na tom (teda abych si nepřisvojoval zásluhy - spolupracoval jsem na vývoji) celé řízení jednoúčelového stroje, dalo se to sfouknout jen tou vnitřní logikou a externí PLC vůbec nebylo třeba. Má to bezpečností STO vstupy certifikované dokonce na úrovni SIL3 a kromě běžného Modbusu to má už v základní konfiguraci i CANopen. Je samozřejmě vektorový. A co se mi na tom libí moc je to, že tradičně používají zásadně dlouhoživotní kondenzátory, což je jak známo nejslabší článek moderní elektroniky.

A prý má i zajímavou cenu, v Česku je zastupuje Amtek. Konkrétní ceny ale neznám, kámoš kterého tam znám je teď na lyžích, tak příští týden zjistím ceny a zkusím z něho vylomit nějaké slevy (dost jsem pro ně v poslední době dělal). Snad ty zajímavé ceny budou zajímavé i pro lidi, nejen pro firemní klientelu (jak je bohužel občas zvykem).
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22409
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 3. 2017, 5:09

tyhle delty by vektor meli normalne umet
alespon mam na jedne masine skoro stejny typ a ten vektor samozrejme ma
nektery deltacky menice maji taky interni plc
mam takovy tuseni ze pri konfiguraci vyse zmineneho jsem na to okrajove narazil ale nejsem si uplne jistej co to umelo potreboval jsem to rychle vymenit za spalenej menic a tak jsem to nestudoval do hloubky
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“