Kuhtreiber Kitin 150

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
Mlynek
Příspěvky: 136
Registrován: 8. 3. 2017, 9:14

19. 3. 2017, 4:13

filla píše:http://www.bergland24.cz/svarecky/svare ... r-bwig180/ na svarforu velmi dobre hodnocena v pomeru c/v
BWIG180 mám už pár let a absolutně v pohodě.
Není diskuze jako diskuse
j-k
Příspěvky: 160
Registrován: 9. 4. 2014, 3:50

19. 3. 2017, 4:13

Ono také záleží na tom jaká je to elektroda. Na rutilku 3,2 mám často nastavený proud podobný jako na bazické 2,5. Nejsem žádný odborník jen si smrkám co potřebuju, ale elektrody co jsou zač mají velký význam na proud. Nejčastěji používám v poslední době 3,2 rutilky od promy. Nejdřív jsem jim moc nevěřil, doporučil mě je známý že jsou dobrý, ale skutečně špatný nejsou. Oproti českým rychleji mizí, kvalita materiálu je stejná a cena je třetinová. S vypínáním jsem se ještě nesetkal a to už je v dnešní době dědeček invertor Gama 145 stará cca 15 let. Při tom ho nijak nešetřím, spapal i 3 kila elektrod 3,2 za dopoledne.
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

19. 3. 2017, 4:26

filla píše:http://www.bergland24.cz/svarecky/svare ... r-bwig180/ na svarforu velmi dobre hodnocena v pomeru c/v
BWIG180 jsem koupil před pár lety na aukru v aukci od Berglandu (dodavatel) za 4800,- Kč. Díval jsem se tehdy na KITin, Gamu atd. , ale ty byly tehdy cenově výš.
Svařuje dobře, ale má pár much:
- je trochu větší a těžší, ale mi to nevadí, nikam s ní nelezu
- nemá HOT-START, ARC-FORCE, ANTI STICK. Na HOT-START, ANTI STICK byl na svarbazaru nějaký článek, jak ho do této svářečky dodělat. Zatím jsem se k tomu nedostal.
- má napětí naprázdno cca 56 V, takže na baziku raději zapomenout. K dobastlení vyššího napětí jsem se taky ještě nedokopal.
- potenciometr na nastavení proudu moc nesedí (asi o 30 A)

Vařím standardní domácí věci a vařím rutilkama, průměry 1,6mm, 2mm, 2,5mm a 3,2mm. Začal jsem na elektrodách OK46.00 a nakonec skončil u Lincolnu SUPRA 6012. To jsou skvělé elektrody, koutový svar s nima zvládne i naprostá lama. Bohužel se nedělají menší než 2,5 mm, takže na menší věci opět OK46.00.

Bazikou jsem zkoušel jen jednou (OK48.00), ale kvůli nízkému napětí je to opruz a navíc jsem je neměl vysušené. Byl problém to zapálit a pak udržet, prskalo to na všechny strany. Ale je zase pravda, že pěkně provařují do hloubky. Teď jsem si koupil pár Lincolnů 7018 a chystám se je testnout.

V ceně svářečky byl hořák na TIG. TIG jsem na ní nezkoušel.

Myslím, že třeba Kitin 145 musí na domácí práce stačit, je to český výrobce a deklarovaných 140A bude sedět. Na průměr 3,2 mm stačí. Podle papírů má výstupní napětí 88V, takže bazika bez problémů. Případná oprava by taky neměl být problém. Navíc jsem ji našel v akci za 4500,- Kč. To je pěkný poměr cena/výkon.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

19. 3. 2017, 4:37

Rozdíl mezi KiTin 145 a 165 je v maximálním proudu, který jsou schopné poskytnout. Platí, že čím větší proud, tím tlustší obalovanou elektrodu můžeš použít (každé balení má na sobě nápis pro jaké proudy je určené) a taky jseš schopný vařit tlustší materiál.

Já osobně bych se přimlouval za Kutherbaiera z Třebíče i když teď o víkendu jsem viděl svářet borce rám vrat s Gamou a taky to vařilo vpohodě.

Být tebou tak bych pošetřil a koupil nějaký set, kde budeš mít kabely a hlavně moderní samostmívací kuklu. Takové ty kukly co občas prodávají v albertu za 199Kč jsou dobré tak leda k tomu že ti poloslepý děda bude koukat pod ruku a říkat co děláš blbě. Rozdíl v práci i s drahou klasikou a samostmívačkou je asi takový jako mezi jízdou ve škodě 105 a superbem.
Jinak LUX nemají doma ani zaměstnanci OBI (tedy pokud jej neštípnou) a proč myslíš, že Einhell má v názvu hell - peklo :wink:
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

19. 3. 2017, 5:35

K samostmievackam. Kvalitna obcas prekroci cenu zvaracky na ktoru ma zalusk clovek z OBI a pod.

Ak lacnu samostmievacku tak to radsej klasiku. OCI MAS LEN JEDNE !!!
Zvaram TIGom klasikou a v pohode.
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

19. 3. 2017, 6:13

Nevím, já mám kuklu tuhle
http://www.profisvarecky.cz/cz/e-shop/9 ... -725s.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a jsem s ní spokojený, jediný problém mám když v létě vařím něco venku pod přímý sluníčkem a to zasvítí na solár. To pak kukla stmívá i bez sváření.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2697
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

19. 3. 2017, 6:19

Lify píše:Ahoj, přemýšlím o koupi svářečky mám v kasičce něco přes 4000 Kč. Co byste doporučili ? Nebo raději počkat a koupit nějakou lepší ?
Na Svarforum se rozhodně podívej, ale nejdřív, než se začneš ptát, si projeď existující vlákna o koupi svářečky. Nicméně je velmi pravděpodobné, že ti řeknou, že za 4000,- svářečku nekoupíš, rozhodně ne novou. Lepičku jo.
Za 4 tisíce bych se pokusil koupit nějakou oranžovou nebo modrou jetou bedýnku (Kuhltreiber, Omikron). Každej nějak začíná a pak zjistí, že stroj za těch pár tisíc mu nestačí, prodá starej funkční v podstatě netknutej a koupí lepší. Normální koloběh života. :D
Kamarád prodává Omikron gamu 1500, asi 4 roky starou, za 3k9, ale nevím, jestli už jí prodal nebo ne. Vařil jsem s ní, na elektrody moc dobrá.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4895
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

19. 3. 2017, 6:21

Kdyz clovek prejde z barevneho sklicka praveke kukly na smivacku, najednou je vsechno maly zazrak. Stejny zazrak je prechod na Speedglasku. Jeste k tem elektrodam. Vyrobci uvadi, ze na invertoru je mozne svarovat skoro vsim. Kdyz mi dosly nejoblibenejsi OK 43.32 zkousel jsem basickou a zacalo peklo na zemi. Volam svareci a ptam se v cem je chyba ... valel se smichy po zemi. Pritom treba na svar foru je obcas nekdo doporucuje. Vim o elektrodach bohuzel stejne jako o laktacni psychoze. Invertor...basicka...ha,ha. Svarovat poradne se nenaucim nikdy, ale snaha tady proste je :-)
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1293
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

19. 3. 2017, 6:25

Mám Fronius, asi dvacet let, dlouho, dlouho, ohřívali jsme s ním i spirály v pecích pro narovnání, svařuje dodnes, nová stojí balík, ale třeba tady:
http://aukro.cz/show_item.php?item=6752 ... GwodgbYCKw" onclick="window.open(this.href);return false;
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Lify
Příspěvky: 1461
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

19. 3. 2017, 7:41

Tak teda nevím jakou vybrat nebo jestli počkat a koupit lepší.
Takže škrtám asist, einhell a lux. Co dál ?
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

19. 3. 2017, 7:49

Každopádně až se definitivně rozhodneš co chceš koupit, tak si poznač datum a ještě nic nekupuj.
Skutečný nákup pak udělej nejmíň týden od toho definitivního rozhodnutí.
Lify
Příspěvky: 1461
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

19. 3. 2017, 7:57

Já bych si to chtěl vyzkoušet na prodejně, jaká je lepší. Jaký obchod tohle dělá v Praze ? jo jasně :) nechci pak zjistit že to je na nic a vy jste říkali že to bude šunt
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2017, 7:58

zkus chobolu
kdysi se tam dalo testovat ted nevim
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4894
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

19. 3. 2017, 7:59

Na svarforum nic psát nemusíš, koupě svářeček se tam řešilo až až, takže už tam všechno je.

Je potřeba na záčátet vědět pár věcí, ledasco se dá zjistit už z dotazu samotného.

1)zkušenosti - co víš o svařování, metodách, dělal jsi něco atd...
2)co a kde to chceš dělat, máš to na montáže, na dílnu, do paneláku, co chceš dělat, litinu, hliník, nerezový zábradlí, černou..
3)rozpočet jakej na to máš

Na výběr máš ze třech základních skupin

1) MMA (trafo, usměrňovač, invertor) klasická elektroda, nejjednodušší trafo, usměrňovač je usměrněný trafo, invertor je maje lehkej, doplněnej o plno friendly funkcí, jako HOTstart, Antistick apod.. Na svarforu dohledáš něco o tom co jsou to rutilky, bazický elektrody, výhody a použití. Osobně nezastávám názor že trafo patří do minulosti, resp. že se nedá plně používat. např. litinu vařim právě na trafu.

2)MAG, MIG... klasický COčko, můžeš mít trubičkovej drát, kde se sice vyhneš nutnosti mít flašku, ale je to na CO poměry nejdražší, cívky jsou k dostání hlavně malinký, tedy moc s tim nezavaříš. Pak jsou COčka na 220, to jsou ty různý aukra, a pak na 380, a k těm potřebuješ flašku. Běžně plnitelnej nejběžnější hasičák vychází kolem 150kč a vydrží to celkem dlouho.

3) TIG je invertor kterej používá netavící elektrody, materiál si narozdíl od elektrody nebo COčka přidáváš sám - drátem v druhý ruce, připadně to jde i bez přidávání. Tig se používá na nerez, když umí AC, tak s ním jde i hliník. Tig umí i elektrodu, čili 2v1.

Jsou samozřejmě strojky co umí 3v1 ten třetí je zpravidla plasma.

Složitost, pokud jsem nikdy nesvařoval

nejjednodušší je COčko, prostě namíříš drát na místo a zmáčkneš hořák, pokud je to dobře nastavený, během krátký doby budeš schopnej něco zavařit tak, aby to drželo. Až se naučíš kontrolovat lázeň, bude to pěkně vypadat. COčko je dobrý taky v tom, že dokáže vařit tenké plechy, třeba lemy na autě, je to rychlá metoda, vysoce produktivní, ideálně pokud chceš vařit kilometry. Nevýhoda je, že musíš tahat celou mašinu, obvykle od 50kg + flaška.

O něco složitější je MMA, chce to trochu cvik při zapálení oblouku, vychytat začátek a konec sváru. Lázeň si musíš trochu víc kontrolovat, aby se ti do něj nedostala struska, musíš se naučit držet oblouk. Výhoda je laciná mašina, když jde o vinutou, invertor je samozřejmě menší, potřebuješ jen kuklu, stačí ti papírovka za 300,- kladívko a dráťák, balík elektrod stojí pár korun (obyčejné číny)

TIG je je na tom trochu hůř, ale pokud seš topenář zvyklej na plamen, tak to problém nebude. Je to fajnovka, má krásný sváry, občas je to i nutnost, ikdyž nerez i hliník se dá vařit i elektrodou. K tigu potřebuješ Argon, ne že by byl nějak extra drahej, ale je trochu opruz jej sehnat, resp. když nechceš pronájem flašky.

Peníze, když to vezmu odzadu, tak ACčkovej tig asi vypusť rovnou, čína řekněme za 15 nová a použitej, byť dobrej začne na 10ti (osobně mám za 10 400A AC Kemppi) ale potřebuješ k tomu flašku, hodiny, trochu lepší kuklu, stmívačku, potřebuješ tam volný ruce..

COčko, aby mělo cočko význam, a nebylo to jen trápení a prskání (osobní zaplacená zkušenost) zapomeň na nějaký marketový věci, na trubičkovej drát, a vinutý na 220V. Invertorový CO už bude dražší. Rozumný CO je na 380V, alespoň 15kg cívku. Nejlevnějc resp. cena kvalita jsou věci z Třebíče (Omicron, Kuthreiber, Alfa (ta už stojí víc)) Dá se koupit starší použité, ale osbně se mi ty ceny zdají být trošku moc. Potřebuješ zase flašku, bude stačit CO, výměnným způsobem, naplní ti to všude kde dělají do hasících přístrojů.

Elektroda je na pořízení nejlevnější, buď koupíš invertor, kterej je malej a můžeš jej všude tahat, nezabírá místo, nebo pujdeš do malý svářečky vinutý tipu třeba JS90 který funguje jako trafo, a můžeš k němu připojit i usměrňovač.

Použitá MMA vyjde nejlevněji, od 1000,- dá se k nim připojit usměrňovač, MIG nástavba (podavač), DC TIG, čili celkem universální. Invertor umí samozřejmě taky DC tig, připojíš flašku s argonem a můžeš se pustit do nerezu.

Osobní tip, to znamená že ti můžu tak akorát říct co mám doma a proč, protože každej máme jiný podmínky a možnost a potřeby, zájmy a kdoví co ještě:

AC MMA mám dělanou cca do 100A je to celkem mobilní strojek, a kdykoliv není nutný nic silnějšího a stačí mi jen něco spojit, tak ji beru. Používám ji občas i na litinu (výborně se mi dělá s elektrodou UTP 86, a to dokonce bez předehřevu). Dělal jsem s ní i hliník, fungovalo to, na pohled nic moc, ale funkci to splnilo.

Protože mám trochu místa a občas potřebuju vařit dýl a silnějc, tak mám i WTU315 to je cca 250kg vážící mašina, ale dá se koupit od 1500,- běžně i s kabelama za 3000,- Trošku je problém při zapínání, chce jistič, anebo jí dodělat pomalej rozběh. Mám verzi 34, tj MIG - ta má ještě tlumivku, umí přepínat charakteristiky, tj. může se k ní připojit podavač drátu a je z ní 300A COčko.

Jako TIg mám Kemppi Tylarc, je 400a spodek (usměrněná elekroda + ac pro vršek) jako vršek nástavbu LHF3, váží taky kolem 250kg, rozjíždím jí se softstartem i na 16A B jističi. Těch se moc nepovaluje, ale starejch strojů tohodle tipu seženeš taky povíc a za pár korun.

Pak ještě Kuthreiber 305 atd..

Kdybych potřeboval vařit:

- něco na lešení, konstrukce kolem baráku, plot, potrubí, vezmu invertor, je to malý, dá se sehnat rozumně a vaří opravdu krásně, váží to pár kilo. Na montážích s malou flaškou funguje i jako TIG výborně. Ten bych koupil novej, a koupil bych něco z Třebíče, nejlevnějc je OMICRON.

-když by mi to mohlo stát v dílně, potřeboval bych na tom vařit třeba auta, tj. např. 06-08 plech tak bych volil COčko, to umí i silný materiály, a pokud s nim nemusím nikam lézt, tak je to asi nejuniversálnější volba. Bral bych něco z Třebíče, tradičně nejlevnějc OMICRON, chtěl bych 380V, hořák na konektor, velkou cívku (Třebíčáci maj dobrý podavače)

- no a když bych chtěl dělat do hliníku, do vařitelnejch slitin, dělat nerez, tak se AC TIGu nevyhnu.

No a kdybych měl 4000,-.....

Koupil bych si trafo JS 90 z elektrokovu třeba něco takovýho https://dum.bazos.cz/inzerat/72585693/S ... JS-90F.php" onclick="window.open(this.href);return false; a k tomu tu nejlevnější kuklu, balík levnejch 2.5 ektrod.

Invertory a COčka už jsou vejš, najdi si přes Heureku OMICRON. Obojí bych spíš bral nový, invertor kvůli elektronice, COčko kvůli podavači a hořáku.
Naposledy upravil(a) DwPetr dne 20. 3. 2017, 3:56, celkem upraveno 1 x.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Lify
Příspěvky: 1461
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

19. 3. 2017, 8:11

[quote="DwPetr"][/quote]
No o sváření toho moc nevím, dokonce jsem nikdy nesvářel :/ Je mi 15 no :/ Chci svařovat jekly, uhelníky, možná někdy nějakou traverzu. Budu to mít v garáži, kde je motorák (nevím kolik má Voltů jestli 360 nebo 380 nebo 400 V. nejsem elektrikář),
Tak to si mě něco naučil a zároveň zmátl, protože vlastně nevím co chci :cry: :cry:
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“