Maho MH600E, problém DNC

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

18. 6. 2017, 10:20

Nic mi do toho není, ale rozjetí komunikace na stávající konfiguraci stroje bude cca 0.0457% pracnosti oproti předělávce na jiný řídicí systém.
Takže bych to na tvém místě určitě tak rychle nevzdával a rozjel to tak jak to je teď. Na předělávku na jiný systém je vždycky času dost. Takhle si osaháš machanické limity stroje atd.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22408
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 6. 2017, 6:28

no tady to padlo kvuli tomu ze na dnesni pozadavky s touhle pameti to bude stejne dost omezene pouzitelny stroj
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

19. 6. 2017, 7:19

pepa4 píše:Mex: upřímně to jsem vůbec netušil, tomu to právě vůbec nerozumím. Vždy si o tom něco přečtu a jdu to vyzkoušet metodou pokus omyl :oops: ...

Fmodel: No nejradši bych to udělal, ale obávám se, že by to skončilo neúspěšně a takhle to snad bude frézovat i pří 66kb.
Kouzelné slovíčko je
BTR Drip feed :D
http://www.practicalmachinist.com/vb/dm ... lp-178028/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10125
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

19. 6. 2017, 9:13

Mex píše: rozjetí komunikace na stávající konfiguraci stroje bude cca 0.0457%
Ono jde o to že dnešní zákazníci mají většinou vše v 3d, a samozřejmě s volnými tvary tak že bez CAMu to ani nenaprogramuješ,když to má 2-3M dat na jeden nástroj tak je to celkem běžný .No a teď se s tím per s těma 66kb . Nemá to jako hračku tak potřebuje věřit že to dodělá zakázku,protože když to neklapne může ho penále stát víc než ta předělávka.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

19. 6. 2017, 11:51

No já nevím.
Původně si chtěl postavit CNC, pak to nahradil tímto a má to v místnosti vedle obýváku. Takže soudím (možná špatně), že je to spíš hobby, a že na tom nebude drtit stovky výrobků v sériovce.
Ale ať je to tak nebo tak - to rozjetí ve stávajícím stavu (pokud tam není něco zásadního odpraveného) je akce na desetiminuty nebo maximálně jednotky hodin. Teda pokud to dělá někdo kdo to zná. Pokud nezná, tak si k tomu musí připočíst dobu studia, ale ty nabyté vědomosti se mu určitě neztratí. A pak si ten stroj mechnicky osahá a může ho takhle provozovat v době, než dá dohromady věci na předělávku.
Teda aspoň já bych to tak udělal.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10125
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

19. 6. 2017, 2:32

Asi to rozběhne ,pak je ten zásadní problém -když to běží proč to předělávat ,a pak Murphyho zákony zapracují -na dobře placeným kšeftu průser a penále.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
pepa4
Příspěvky: 77
Registrován: 19. 7. 2010, 10:37
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

19. 6. 2017, 2:59

No máte všichni pravdu :) .

Když jsem to kupoval, tak jsem doufal, že bude tam půjde ta funkce BTR, ale pro prostudování manuálu, bych to měl mít v nabídce pří nahrávaní programu a nemám to tam. Jedna z možností je, že to je zamklé nějakou konstantou a nebo to prostě nejde. Dále jsem si myslel, že by to mohlo umět čist program přímo z pásku, že bych koupil TRANS a jelo by to z toho. Ale zda to dobře chápu, tak to musí mít asi také funkci BTR.

Zatím to rozchodím, tak jak to je. Zítra mám domluvený, že mi kolega udělá ten druhý kabel a uvidíme. Zároveň jsem poprosil druhého kolegu, zda by mi nevypočítal, jak silné motory bych asi na to potřeboval, kdybych se rozhodl udělat retrofit i se servama. Pokud to budou nějaké prásá... serva, které by převýšily cenu stroje, tak budu volit asi přestavbu na Linux s původními motory, ale v tom nastává problém, protože pod Linuxem nic neumím a ani nikoho neznám kdo by to byl schopen rozchodit. Znám jen borce přes Fanuc a Siemens, ale to jsou trochu jiné ceny :D .

Tak to vypadá, že pokud se podaří budu frézovat zatím jen s 66KB, ale jak seženu věci a dostatek infa, tak se vrhnu do přestavby, protože většina věcí co bych na tom rád dělal, je plynulé 3 osé obrábění :D.

Jinak zatím to mám na hraní, jeden ze snů co jsem si splnil. Ale časem pokud vše půjde, tak bych to chtěl na živnost.
vladosk
Příspěvky: 156
Registrován: 5. 6. 2008, 7:48
Bydliště: Prievidzsko SK

19. 6. 2017, 5:17

Už je to několik (víc jak 12) let co na tom stroji nedělám. Ale pokud si dobře pamatuji, paměť tam byla 256Kb - nedá se to rozšířit? Nevím jestli tam byla další karta, ale často stačí jen doložit chybějící čipy do objímek a přepsat příslušnou konstantu.A to BTR bylo tuším taky jenom v nějaké konstantě. Ale už nemám k tomu přístup - stroj někdo koupil a odvezl neznámo kde.

Edit: našel jsem konstanty konstanta 2 je velikost paměti 4-256kB a
konstanta 794 0=I/O local 1=DNC local oder DNC BDE 2=DNC fest
Platí pro CNC 432 IPLC ale nevím o jaký systém se jedná v tomto vlákně.
vlado
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

20. 6. 2017, 4:59

pepa4 píše:No máte všichni pravdu :) .

Když jsem to kupoval, tak jsem doufal, že bude tam půjde ta funkce BTR, ale pro prostudování manuálu, bych to měl mít v nabídce pří nahrávaní programu a nemám to tam. Jedna z možností je, že to je zamklé nějakou konstantou a nebo to prostě nejde. Dále jsem si myslel, že by to mohlo umět čist program přímo z pásku, že bych koupil TRANS a jelo by to z toho. Ale zda to dobře chápu, tak to musí mít asi také funkci BTR.

Zatím to rozchodím, tak jak to je. Zítra mám domluvený, že mi kolega udělá ten druhý kabel a uvidíme. Zároveň jsem poprosil druhého kolegu, zda by mi nevypočítal, jak silné motory bych asi na to potřeboval, kdybych se rozhodl udělat retrofit i se servama. Pokud to budou nějaké prásá... serva, které by převýšily cenu stroje, tak budu volit asi přestavbu na Linux s původními motory, ale v tom nastává problém, protože pod Linuxem nic neumím a ani nikoho neznám kdo by to byl schopen rozchodit. Znám jen borce přes Fanuc a Siemens, ale to jsou trochu jiné ceny :D .

Tak to vypadá, že pokud se podaří budu frézovat zatím jen s 66KB, ale jak seženu věci a dostatek infa, tak se vrhnu do přestavby, protože většina věcí co bych na tom rád dělal, je plynulé 3 osé obrábění :D.

Jinak zatím to mám na hraní, jeden ze snů co jsem si splnil. Ale časem pokud vše půjde, tak bych to chtěl na živnost.
Já už si toho taky moc nepamatuju - tyhle filipesy - to je naštěstí hitstorie.
V první řadě - tyhle thready typu "chci radu a ani nejsem schopen napsat na co (!)" - viz hned první příspěvek - skutečně nechápu :roll: - co třeba konečně :roll: napsat CO je u toho MAHA PŘESNĚ za systém?
V druhé řadě - pokud si matně pamatuju, tak se naopak musí velikost snížit - jinak to vyhnije na konci
https://en.industryarena.com/forum/maho ... 06784.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Provozovat takový "systém" jako komerční mašinu pro obrábění obecných ploch........? To taky dost nechápu - ne, že by to teda úplně nešlo, ale trochu mi to připadá, jako nápad na Habeggeru F64 dělat šroubky M2x80 :mrgreen:
pepa4
Příspěvky: 77
Registrován: 19. 7. 2010, 10:37
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

20. 6. 2017, 5:01

vladosk: Díky za info, bohužel mám jinou verzi systému asi tu osekanou, nebo starší. Mé poslední konstanty jsou N777 a N796 takže tak... IPLC jsou konstanty PLC, ony jsou tam totiž dvoje konstanty blokované a neblokované.

milan584: Pro obrábění obecných ploch chci to časem předělat na jiný systém, zatím se s tím chci seznámit tak jak to je. A ani jsem si neuvědomil, že tu nemám napsaný, jaký to je systém. Systém je Philips 432 6406/400. A jak píšeš v druhé řadě ano to vím pří funkci BTR se musí snížit paměť tak akorát, aby se to načítal dostatek řádků, aby mašina jela plynule, ale nezahltil se buffer.

Jinak moc díky za radu s tím kabelem, dnes to posílání šlo bez problémů :)

Díval jsem se na fotky paměťových modulů Philipsu 432 a některé karty, nemají obsazené všechny čipy, tak je tam možná zkusím dodat a uvidím. Přinejhorším začne předělávání dříve :D
vladosk
Příspěvky: 156
Registrován: 5. 6. 2008, 7:48
Bydliště: Prievidzsko SK

20. 6. 2017, 7:54

Tak skus změnit 796 na 1 jestli se objeví BTR. :D
vlado
pepa4
Příspěvky: 77
Registrován: 19. 7. 2010, 10:37
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

22. 6. 2017, 8:52

vladosk píše:Tak skus změnit 796 na 1 jestli se objeví BTR. :D


:D to se nic nestane, nebo aspoň nic co by šlo vidět pak na monitoru.
vladosk
Příspěvky: 156
Registrován: 5. 6. 2008, 7:48
Bydliště: Prievidzsko SK

23. 6. 2017, 5:15

A zkoušel si to? Protože to by měl být ten správný parametr.
vlado
pepa4
Příspěvky: 77
Registrován: 19. 7. 2010, 10:37
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

30. 6. 2017, 10:00

Samozřejmě, že zkoušel. Ale asi to bude ten nejzákladnější řada vybavení co dělali.

Jinak teď jsem konečně poprvé zabral šponu :D :mrgreen: . Až na to, že to neumí jet plynule (možná to bude mnou/programem, ale spíš výkonem procesoru apod.), tak dobré :) .

Přikládám krátké video.

https://www.youtube.com/watch?v=2acmQYbG61M
Přílohy
kamisori upnuti.jpg
kamisori moje.jpg
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“