Co jste dneska bastlili?

Odpovědět
Petr Bratřík
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 1. 2010, 8:18

18. 12. 2017, 12:53

Zbýňa píše:Pevnej termín je čtyřiadvacátýho večer a já ještě nemám potaženou sedačku :D
Sice s trochu jiným tvarem rámu ale jinak úplně to samé jsem před lety ze šrotu podobně opravil pro syny a roky udržoval v provozu, pak když povyrostli to sloužilo ještě v MŠ, tak jestli k tomu mohu pár postřehů z praxe:
Jedno autí je málo, tehdy během asi půlroku jsem byl přinucen postupně vyrobit ještě další 3 a stejně to bylo málo.
Šlapky se ukázaly naprosto zbytečnými, byly jen na tom prvním a jen chvíli, stačí sedačku umístit o trochu výš a někam dopředu kousek kulatiny jako stupačky pro nohy.
Kolečka trpí, je dobré jich mít zásobu.
Někde u zadního kola je potřeba závěs, hlavně pro vlek ale hodí se třeba i pro různé jiné tahání, např. větví, při "defektu" druhého autíčka, vyprošťování zapadlého autíčka atd. - míst, kde s tím vhodně zapadnout, se kupodivu najdou spousty, klidně i na čisté rovině.
Přívěsů je potřeba opět povícero, stačí 2 kolečka, oj a třeba krabice na šrouby ale větší, aby se tam vešel i pasažér, u nás to byl ponejvíce pes a vzhledem k tomu kolikrát ho na tom vybourali jsem ho i obdivoval. Jinak jako náklad se hodí prakticky vše v dosahu, mě s tím dokázali za prázdniny porůznu po okolí rozvozit klidně i kubík labáku. Frekventované příslušenství byl za to i tažený ruční "bagr" a radlička na shrnování sněhu.
Někam, klidně na opěradlo zezadu, je třeba připevnit nějakou schránku ( např. na "tažné lano", pytlík s bombóny atd.atd.), na velikosti nezáleží, stejně bude vždy malá ale aspoň něco.
A je potřeba myslet i na dostatečný přísun čochtiček, protože třeba při prakticky denních závodech z kopce jim brždění v cíli dává fakt docela zabrat.
Dostatečnou odměnou za tohle všechno jsou pak člověku rozzářené oči bandy raubířů z širého okolí ...
atlan
Příspěvky: 3348
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

18. 12. 2017, 2:33

A pri prvom prusere je v base alebo hradi ujmu na zdravi. Doba nieje o byvala. nema to atest na bezpecne pouzivanie, ani farba a material nebol testovany ci neobsahuje pre deti skodlive latky. TAk ze max pre vlastne dieta a jto bacha aby sa nieco nestalo.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 12. 2017, 2:50

vlastní dítě tě žalovat nebude, a ten sousedovic kluk, který se na tom zrakvil to tvému synkovi ukradl a jezdil s tím, když ho jeho vlastní rodiče nehlídali.. odpovědnost nula.. :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10125
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

18. 12. 2017, 2:56

RaS píše:vlastní dítě tě žalovat nebude,
To sice ne ,ale až pochopí šoupne tě za to do domova důchodců ,a ještě do nějakýho státního :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 12. 2017, 3:00

to už je osud.. tak se musíš zrakvit na motokáře dřív než se toho dožiješ.. :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Petr Bratřík
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 1. 2010, 8:18

18. 12. 2017, 5:00

Tak doba je možná jiná ale děti jsou furt stejný.
Rozbitý nosy, lokty, kolena za tu dobu to by nespočítal, jeden cizí kluk co vím, si na tom zlomil i zápěstí, když závodili ve skocích do dálky z můstku - navozili si tím tehdy potají hlínu a kameny na cestu a postavili můstek, z kopce rozjeli a kdo doskočí dál. My o tom vůbec nevěděli, tehdy přišel se sádrou a mě se k tomu přiznal, doma ale řekl že upadl, protože se bál, že by ho už na autíčka nepustili. Skoky jsem okamžitě zatrhl, jeho rodičům jsem to tehdy došel říct aby věděli jak to bylo, skončilo to tehdy u nich otevřenou flaškou a tím, že jsem je musel ujistit, že fakt ani mě, ani manželce nevadí, když si k nám chodí jejich děti hrát.
U počítače a mobilu se jim tohle sice nestane, ale způsobů jak se připozabít dokážou děti vymyslet i spoustu jiných a možná i spolehlivějších.
A tahle hračka je bavila roky a nejen ty naše, různý jiný vozítka na motor to bylo vždy jen na chvilku, na to museli dávat pozor aby to nerozbili, nic s tím nešlo podle jejich představ vymyslet, pak je to přestalo bavit, ale k těm autíčkům se vraceli. Když se nezadařilo tak kladivo, svářečka a za 5 min opraveno, když to zůstalo ležet za zahradou týden tak se zas nic nedělo, no za pár korun ideální hračka, vyblbli se s tím neuvěřitelně a nejen ty naše.
Co vím, tak děti jsou furt stejný, potřebujou se vyblbnout a baví je když u toho můžou i tvořit, pokud to v nich výchovou člověk nezabije
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 12. 2017, 5:06

děti jo, ale rodiče jsou čím dál debilnější..
příjdu do školy na rodičák.. učitelka si stěžuje že děti zlobí, zvedne se nějakej tatínek a řekne ať mu jednu střelí.. a snese se na něj histerickej jekot několika maminek, že to snad nemyslí vážně a že jejich děti nikdo bít nebude atd.. a pak se všichni divěj co z těch dětí roste...
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
r4cv
Příspěvky: 2704
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

18. 12. 2017, 5:07

Ja som to spravil asi zložité, ale chodilo to samo a rozjazdil celú záhradu.
DSCF2754a.jpg
slastr
Příspěvky: 137
Registrován: 6. 10. 2013, 7:07

18. 12. 2017, 5:21

Zbýňa píše:Pevnej termín je čtyřiadvacátýho večer a já ještě nemám potaženou sedačku :D
Možná by se hodila
Možná by se hodila
Zbýňa
Příspěvky: 1927
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

18. 12. 2017, 7:21

slastr píše:
Zbýňa píše:Pevnej termín je čtyřiadvacátýho večer a já ještě nemám potaženou sedačku :D
sedačka.JPG
Díky moc za tip, ale vypadá to docela velký a už jsem měl dost práce s původní sedačkou.
obráběč
Příspěvky: 235
Registrován: 23. 4. 2015, 12:16

19. 12. 2017, 7:41

Za mých mladých let jsme jezdili na motokáře s motorem jawa 250 jelo to určitě přes 50 km/h jedil jsem na tom i po silnici když mně předjížděla tatrovka tak pocit teda nic moc. Jinak jsme se s tím nikdy nezmrzačili akorát jednou jsem dostal smyk a napálil to do sloupu, motokára na sračky a mně se nic nestalo.
Horalll
Příspěvky: 115
Registrován: 25. 3. 2011, 10:48
Bydliště: Domažlice

19. 12. 2017, 10:08

zase ten motor nestihnu:-)
Přílohy
Snímek 241.jpg
Chos(Chodský soustr. home made(už není, teď Martin km200)a Soustr. V.Suchý, Čtyřkoly Praha(něco jako Volman)
Tos FN32, 676P, V32B-edit na V20A
edit z Martin KM 200 na špagetu Grazioli Dania 200
edit z CDC30 na Bussmann 50tun, šeping Gack atd.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3304
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

19. 12. 2017, 10:44

někdy drobnosti, jindy zas větší kousky
měla to být výměna spojek. Nakonec to dá trochu víc práce
všimněte si použití stavitelných podpěr jinak určené k podepření obrobků.
Takto je to hned jiná práce když si to člověk může podepřít přesně podle potřeby a do správné polohy...
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
bobanbob
Příspěvky: 229
Registrován: 9. 6. 2016, 5:15
Bydliště: Nechanice
Kontaktovat uživatele:

19. 12. 2017, 12:05

moji kluci chtěly něco pro ptáčky na vánoce.
Přílohy
krmítko.JPG
krmítko..JPG
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2511
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

19. 12. 2017, 4:06

Evidentně bydlíš v památkové zóně :D
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“