corona virus - obecna diskuze

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Zamčeno
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

25. 1. 2021, 7:52

aleshonsa píše: 25. 1. 2021, 1:25 Ale že je důležité správné načasování kdy začít podávat - ne moc brzo a ne moc pozdě.
Prostě přesně v tom okamžiku, kdy je zřejmé, že se pacient začíná uzdravovat. :D
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3597
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

25. 1. 2021, 8:11

hážeš hrách na stěnu, myslíš tyhle testy :D ? https://www.who.int/news/item/20-01-202 ... VsfrST1BK4

na novinkách tohle nenajdeš, tak to bude od WHO zas nějaká desinformace :lol: je príma, že si nás svědci covidovi ....použiju lapovštinu(dosadí si každý sám) vypli, jinak by přišla věcná, hodnotná a jistě i tabulková cemperizace docela zásadní informace :D :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3597
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

25. 1. 2021, 8:48

proč to píšu? byl jsem zase prásknutej, 24h s RK,dojde ti z hygieny sms, do hodiny volá, no nebral jsem to, věděl jsem o co jde, zavolal šéfovi a domluvil stěry, pak jsem volal na hygienu, tam se nedovoláš, kluk volal zpátky, začal básničku, tak říkám, v klidu, ušetřím ti půlhodinu kafrání, mám to už domluvené, byl už jsem několikrát, dělají nám v práci Ag a hned PCR, AG do 20 min, máš do 1,1 jdeš makat, a večer ti jen dojde sms z FN, jestliže máš do 1,1 tak PCR bude tuti negativ, vysoké hodnoty nad 1,1 atp. budeš tuti pozitiv takže nikdo na pcr nečeká, proto se dělá hned i Ag a jdeš do karantény na 10, data má z minula, chce jen rč na ověření, byl rád a pověsil, v neděli Ag i s PCR , Ag 0,19 , zbytek negativ
co mě dost překvapilo bylo to, že toho kluka co trasuje nezajímá, žes byl na odběru krve, máš vysoké hodnoty protilátek, nemáš vůbec žádné příznaky, nemáš teplotu, kašel, rýmu, atp. jen to, že jsi byl s rizikovým kontaktem
jj kšefty se musí točit bando nezodpovědná, protože to jsou ti superpřenašeči s protilátkama z novinek :D :D ušetřil jsem život 0,00012 důchodce (protože "co kdyby") a to se za ty dva litry vyplatí, v neděli jsem usínal s krásným pocitem záchrany dalšího 0,00012 člověka za 25 let v řadě těch jedničkových co už jsem skutečně zachránil :D
aha........ teď letí britská a jihoafrická mutace :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22409
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 1. 2021, 9:14

To ze si z toho skupinka vyvolenych dela kseft, bezesporu. To ze jsem nosenim rousky na verejnosti a par komplikacema ve svem zivote patrne asi nejaky ten zivot mohl zachranit. Za me dobry. O tom to snad je. Zas takova krivda to neni. Nevysedavam po hospodach. Vlastne pro me to az tak velka zmena neni. Ale skoncit uz by to mohlo. Ale to se bude muset nejdriv drtiva vetsina proockovat a nebo promorit pripadne pomorit.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

25. 1. 2021, 9:17

A já zase budu dnes usínat s krásným pocitem, že moje gramatika zase tak špatná není. Písemný projev některých je tu skutečně naprosto blicí, že Tumlíku ....
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3597
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

25. 1. 2021, 9:36

aleshonsa píše: 25. 1. 2021, 9:17 A já zase budu dnes usínat s krásným pocitem, že moje gramatika zase tak špatná není. Písemný projev některých je tu skutečně naprosto blicí, že Tumlíku ....
copak, nevoní ti nějaká covidová chybka? to nic brouku :) jseš krásně rozněžnělej, že ti někdo nefouká růžové bebí ?:D nic si z toho nedělej, i gramatickej inža někdy musí do pelíšku :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

25. 1. 2021, 10:21

jako dopravce mě zaujala dnes reportáž s jedním hasičem který rozváží vakcíny.Zrovna jsem přemýšlel jakým způsobem udelali vyberove řízení na distribuci vakcín a tak toto jsem si poslechnul, už kvůli tomu jak jsem sledoval rozvoz těch respirátorů a Rousek ve speciálech Tatra s hydraulickou plošinou nicméně ty bedny pak házeli ručně, ale zpět k vakcinam.Oni na to mají nějaké special vozidlo, co chladi to dá rozum ale navíc dokáže tu lahvičku udržet ve svislém stavu. Z reportáže jsem se samozřejmě nedozvěděl kolik bude stát ve finále kilometr této logistiky, a začínám mít i po pochyby o proklamovanému nedostatku hasičů, kteří místo aby hasili, tak dělají kurýry.
ZDENEK1.DOLEZAL
Příspěvky: 243
Registrován: 16. 12. 2013, 9:09

25. 1. 2021, 11:10

aleshonsa píše: 25. 1. 2021, 9:17 A já zase budu dnes usínat s krásným pocitem, že moje gramatika zase tak špatná není. Písemný projev některých je tu skutečně naprosto blicí, že Tumlíku ....
Upřímně to od vás není pěkně. Je to spíš nechutné. A svědčí to o vaší blbosti.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

26. 1. 2021, 2:45

ZDENEK1.DOLEZAL píše: 25. 1. 2021, 11:10
aleshonsa píše: 25. 1. 2021, 9:17 A já zase budu dnes usínat s krásným pocitem, že moje gramatika zase tak špatná není. Písemný projev některých je tu skutečně naprosto blicí, že Tumlíku ....
Upřímně to od vás není pěkně. Je to spíš nechutné. A svědčí to o vaší blbosti.
Nechápu, proč mi to píšete - já jsem taky chtěl být hnusný.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

26. 1. 2021, 3:46

tumlik píše: 25. 1. 2021, 9:36
aleshonsa píše: 25. 1. 2021, 9:17 A já zase budu dnes usínat s krásným pocitem, že moje gramatika zase tak špatná není. Písemný projev některých je tu skutečně naprosto blicí, že Tumlíku ....
copak, nevoní ti nějaká covidová chybka? to nic brouku :) jseš krásně rozněžnělej, že ti někdo nefouká růžové bebí ?:D nic si z toho nedělej, i gramatickej inža někdy musí do pelíšku :wink:
Jaká chybka? To myslíš ten tvůj způsob vyjadřování - to máš tedy jako následek covid??

Takže jestli tomu rozumím, tak aby se pána velkomožného nedotkli, tak tě měli nechat lítat po světě. Co na tom, že se právě řeší, jestli náhodou není možná opětovná infikace někoho i s protilátkami. Prostě když už průser, tak pořádný, co. Hlavně ať pak lidi jako ty nezapomenou brečet kvůli opatřením ohledně covid-19. Ale použít hlavu a zamyslet se nad příčinou a následkem to už ne.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3597
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

26. 1. 2021, 8:05

aleshonsa píše: 26. 1. 2021, 3:46 Jaká chybka? To myslíš ten tvůj způsob vyjadřování - to máš tedy jako následek covid??

Takže jestli tomu rozumím, tak aby se pána velkomožného nedotkli, tak tě měli nechat lítat po světě. Co na tom, že se právě řeší, jestli náhodou není možná opětovná infikace někoho i s protilátkami. Prostě když už průser, tak pořádný, co. Hlavně ať pak lidi jako ty nezapomenou brečet kvůli opatřením ohledně covid-19. Ale použít hlavu a zamyslet se nad příčinou a následkem to už ne.
právě že používám hlavu, což mě naopak u tebe schází :wink: nač tak velkopansky? máš nějakej neléčenej mindrák? :D mohl bych se tady s tebou začít hádat, kde v těch mých dvou příspěvcích brečím kvůli covid opatření, ale u tebe konkrétně je to zbytečné, ty budeš lhát z podstaty pokud s tebou kdokoli nebude souhlasit či se dotkne slůvkem viru svatého

nehltej předžvýkané infa z novinek, právě teď se nic neřeší, to už je vyřešeno dávno https://iweb3.fnusa.cz/protilatky-snizu ... reinfekce/ akorát ten písemný projev nic moc, má tam pár gramatických chyb, takže to nebude pro člověka tvého formátu zajímavé

protilátky trasovače nezajímají, na hovínkách psali 90 dní max a přes to nejede vlak, kšefty se musí hejbat to byla pointa mého sdělení :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22409
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

26. 1. 2021, 8:23

tumliku taky jsi to mohl napsat uplne jinak:

to ze pises jak je nefunkcni system trasovani, ze nikoho nezajima uroven protilatek atd...
ostatne to jsou znama fakta uz od jara, tak se nastavila pravidla a nikdo to dal neresil, a patrne by mel.
to ze se tu nehezky vyjadrujes neprimo na adresu cca 15 000 mrtvych v cr a buhvi kolika ve svete, kteri tu s nami mohli ted byt a evidentne jich jeste hodne pribude to mi vporadku neprijde.

mozna sis toho nevsimnul ale cela rada z nas tu pohrbila sve blizke a na zacatku to byl jeden clovek co mel ten virus a mel pocit ze to je jen nejaka chripka a sel mezi lidi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

26. 1. 2021, 8:42

takze odted, kazdeho, kdo bude mit zvysenoi teplotu, kychne, nebo smrkne, zavrema nekam do sklepa, aby nemoh nikoho nakazit?, je to stejne, jako politicky cil: 0 mrtvych na silnicich a jediny zpusob, jak toho docilit je vsechny zamknout doma, aby se na silnici nedostali a nemohli tam zemrit, aneb: zabij bobra, zachranis strom
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
ZDENEK1.DOLEZAL
Příspěvky: 243
Registrován: 16. 12. 2013, 9:09

26. 1. 2021, 8:54

Nemyslím si ,že posouvat diskuzi na osobní úroveň je prospěšné tomuto tématu.
Můžeme se divit a nesouhlasit , ale urážet se je trochu pod úroveň zdejších lidí.
Ve výsledku je to na každém z nás a o tom jak je ostražitý ve smyslu nechci to chytnout tak tam nelezu. Nebránil bych lidem co to chtějí risknout a chtějí do té hospody. divadla koncert jít , ale holt si ponesu následky na jejich zdraví - smrti. Dále bych ale podpořil ty co se chtějí chránit a nechtějí riskovat tím, že je nutí dávat děti do škol.
Mě tohle spoléhání se na stát a pak nadávání na něj přijde na hlavu.

Kdo dostal Coronu selhal někde při vlastní ochraně.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2697
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

26. 1. 2021, 9:33

tumlik píše: 25. 1. 2021, 8:48 ...
jj kšefty se musí točit bando nezodpovědná, protože to jsou ti superpřenašeči s protilátkama z novinek :D :D ušetřil jsem život 0,00012 důchodce (protože "co kdyby") a to se za ty dva litry vyplatí, v neděli jsem usínal s krásným pocitem záchrany dalšího 0,00012 člověka za 25 let v řadě těch jedničkových co už jsem skutečně zachránil :D
No vidíš, tak ještě 8000x a zachráníš jednoho člověka. Já kvůli tomu chodil dávat krev. Nevím, kolik jsem jich zachránil, ale nějakej asi bude.
Zdenekdolezal: Kdo dostal Coronu selhal někde při vlastní ochraně
To je zajímavý tvrzení, ale pokud vnímáš svět jen černobíle, tak máš pravdu.
Zamčeno

Zpět na „Provozní záležitosti“