Jihokov SV6

Odpovědět
lubbez
Příspěvky: 3163
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

3. 12. 2021, 6:49

Tak jsem se stal majitelem druhé vrtačky od Jihokovu. První kousek byl SV13 a teď druhý SV6. Obě vrtačky jsou ty nejnovější (plechové kryty). Ta 13 u mě vrčí už nějakej rok, ale docela často mi chybí druhá, hlavně když mám nastavené dorazy a je potřeba víc průměrů. Po zkušenostech bylo jasné, že opět Hustopeče, ale stačí mi menší. Nakonec jsem vzal SV6 od jednoho místního uživatele (hlavně proto, že byl tak laskavej a dovezl mi jí) a ani jsem moc neřešil technickej stav, neb jsem se chystal, že ji kompletně zrepásnu. Tak jsem včera začal s rozborkou - tedy vytrhal jsem všechny dráty a sundal tu zadní krabičku s jističema. Původní představa, že dám nová ložiska do motoru vzala za své, motor jen ševelí a vřeteno je na tom stejně. Dokonce jsem v motoru našel papírek z OTK 1981, s výrobním číslem. Místo tlustého kabelu jsem dal k motoru 4x1,5mm2 pro frekvenčák. Pak jsem vrtačku postavil a po základním umytí se rozhodnul, že nebude ani nový lak. Těch pár škrábanců bude docela pěkná patina, aby bylo vidět, že je vrtačka na práci a né na okrasu. Až to bude komplet, tak dám pár fotek.
No a repase se odkládá, ale ne na moc dlouho, nechal jsem si udělat nové vřeteno na tu SV13, tepelně upravené cementované a broušené a úplně totéž nechám udělat na tu SV6. TRochu problém budou hlavičky, sice bych uměl sehnat fakt přesné vybírané, ale na kličku, ale já chci bezkličkové. Ale i tohle se dá řešit.
vřeteno SV13
vřeteno SV13
IMG_4476(1).jpg
IMG_4477(1).jpg
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“