Zdražování elektřiny

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
pavel-gravos
Příspěvky: 318
Registrován: 27. 1. 2008, 4:30

6. 12. 2022, 12:09

Achichi, achichi, nebylo tohle tema puvodne o elektrine?
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2584
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

6. 12. 2022, 12:13

pavel-gravos píše: 6. 12. 2022, 12:09 Achichi, achichi, nebylo tohle tema puvodne o elektrine?
Spravne - ale podle nekterych zde za to (zdrazovani) muze nase pomoc Ukrajine, pac se nepomaha zdejsim potrebnym a "potrebnym", ale te zasr... Ukrajine a tem zasr... UKackam :lol:.
A i to, ze dal neobchodujeme :lol: s tim hodnym Ruskem ... ropa a plyn ... a (zejmena, to je evergreen nekterych) diktat z EU te nasi sobestacne zemi ... :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

6. 12. 2022, 12:20

Zase, jak jsem ukázal v přepočtu státního dluhu do zlata, tak špatné hospodaření státu je už od rozdělení repuliky. Ještě před vstupem do EU s tím šlo něco snadno udělat. Dneska už je to bez restartu nemožné. Je to prostě chyba špatně nastaveného systému, nelze vinit konkrétní vládu nebo spíš lze vinit vlády do roku 2004, že nenašli odvahu s tím něco udělat.
pavel-gravos
Příspěvky: 318
Registrován: 27. 1. 2008, 4:30

6. 12. 2022, 12:25

No jo, no...
Tesil jsem se spis na neco pozitivniho: Jak treba nekdo vyjebal s Cezem za pomoci male vodni, vetrne, i teda solarni elektrrnicky a tak podobne.
Ja jsem napr, na chate zboril stary neucinny krb, dal misto nej krbova kamna, a ted uz vyuzivam
drivejsi primotopy opravdu jen minimalne. Ale o tom celkem neni co psat, jen ze to byla fuska.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10125
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

6. 12. 2022, 12:46

No nevím nevím ,problém větrné v malém měřítku je její nenávratnost ,povolovací řízení když je trochu větší, u vodní to je ještě větší boj a k tomu ekologové najdou v okolí broučk kundihláska a nepostavíš tam ani rohošku ,a soláry s tím si taky nepomůžeš pokud si je nepřivezeš sám .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Fifík
Příspěvky: 695
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

6. 12. 2022, 1:21

pavel-gravos píše: 6. 12. 2022, 12:25 No jo, no...
Tesil jsem se spis na neco pozitivniho: Jak treba nekdo vyjebal s Cezem za pomoci male vodni, vetrne, i teda solarni elektrrnicky a tak podobne.
Ja jsem napr, na chate zboril stary neucinny krb, dal misto nej krbova kamna, a ted uz vyuzivam
drivejsi primotopy opravdu jen minimalne. Ale o tom celkem neni co psat, jen ze to byla fuska.
Taky jsem včera experimentoval s krbovkama. Mám plechová, dvouplášťová s velikým prosklením vepředu, vermikulitové topeniště a deflektor. Včera jsem zjistil, že na nich téměř nefunguje ventilátorek poháněný peltierovým článkem. Prostě většina tepla se při zavřeném primáru a regulovaném sekundáru předá přes sklo a nahoře jsou kamna příliš studená na to, aby ten článek fungoval. A to mají účinnost psanou jen 80%.
pavel-gravos
Příspěvky: 318
Registrován: 27. 1. 2008, 4:30

6. 12. 2022, 1:41

A pridelat ten vetracek na komin? Ten prece horky byt musi. Jen ta dosedaci plocha.,..
Ja teda obces k tem kamnum postavim 40cm klasicky stojanoivy vetrak, a poustim na nejnizsi stupen. To funguje pekne :)
Fifík
Příspěvky: 695
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

6. 12. 2022, 2:17

pavel-gravos píše: 6. 12. 2022, 1:41 A pridelat ten vetracek na komin? Ten prece horky byt musi. Jen ta dosedaci plocha.,..
Ja teda obces k tem kamnum postavim 40cm klasicky stojanoivy vetrak, a poustim na nejnizsi stupen. To funguje pekne :)
Tam by to asi šlo, ale to pak musíš mít model s oblou základnou. Rovná plocha na rouře nebude dobře předávat. Nicméně ani komín není extra horký, zvlášť když se zreguluje tah klapkou. Navíc taky jde o ten rozdíl - nasávaný vzduch musí ten vršek větráku chladit a já mám za kamnama 300mm Ytong příčku, takže všude kolem kamen je teplo, což snižuje účinnost.

Já to chtěl vyzkoušet, protože chci přes zeď za kamny hnát teplý vzduch do dalších částí domu. Myslel jsem, že tenhle větrák by na to byl super, ale on má na tohle i při plném výkonu málo síly. Zatím se mi nejvíc taky osvědčil obyčejný stolní větrák, akorát příkon 20W je už celkem dost.
pavel-gravos
Příspěvky: 318
Registrován: 27. 1. 2008, 4:30

6. 12. 2022, 2:58

Zkousel jsem kdysi snizit otacky ventilatoru, rozebral jsem, dal jsem do serie s jednim vinutim foliovy kondenzator (MUSI byt na 275VAC), a otacky i hluk se snizily, pravdepodobne i prikon, tenkrat me to nezajimalo. Hodnotu uz si nepamatuju, neco takoveho:
https://www.gme.cz/v/1492241/faratronic ... ondenzator
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

6. 12. 2022, 3:19

lapa píše: 6. 12. 2022, 12:13
pavel-gravos píše: 6. 12. 2022, 12:09 Achichi, achichi, nebylo tohle tema puvodne o elektrine?
Spravne - ale podle nekterych zde za to (zdrazovani) muze nase pomoc Ukrajine, pac se nepomaha zdejsim potrebnym a "potrebnym", ale te zasr... Ukrajine a tem zasr... UKackam :lol:.
A i to, ze dal neobchodujeme :lol: s tim hodnym Ruskem ... ropa a plyn ... a (zejmena, to je evergreen nekterych) diktat z EU te nasi sobestacne zemi ... :lol:
No klídek, nebuď tak suveréně nad věcí a zamysli se nad tím cos napsal, nakolik je v tom třeba část pravdy. A kde bereš tu podivnou jistotu že máš právě ty tu správnou a jedinou pravdu a ostatní to vidí špatně :shock: Nikdy nic není černobílé...
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2584
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

6. 12. 2022, 3:57

pavlík píše: 6. 12. 2022, 3:19
lapa píše: 6. 12. 2022, 12:13
pavel-gravos píše: 6. 12. 2022, 12:09 Achichi, achichi, nebylo tohle tema puvodne o elektrine?
Spravne - ale podle nekterych zde za to (zdrazovani) muze nase pomoc Ukrajine, pac se nepomaha zdejsim potrebnym a "potrebnym", ale te zasr... Ukrajine a tem zasr... UKackam :lol:.
A i to, ze dal neobchodujeme :lol: s tim hodnym Ruskem ... ropa a plyn ... a (zejmena, to je evergreen nekterych) diktat z EU te nasi sobestacne zemi ... :lol:
No klídek, nebuď tak suveréně nad věcí a zamysli se nad tím cos napsal, nakolik je v tom třeba část pravdy. A kde bereš tu podivnou jistotu že máš právě ty tu správnou a jedinou pravdu a ostatní to vidí špatně :shock: Nikdy nic není černobílé...
Nevím, kde jsem tady napsal nějakou nepravdu nebo hlásal nějakou svou pravdu. Asi ti nerozumím.
Jen jsem shrnul, proč se asi debata o elektřině stocila tak, jak je stocena.

Například cílené zabíjení civilistů nebo ničení nemocnic (samozřejmě ne prazdnych, Rus nečeká na vyklizení - nebo jo?) je pro mne černobílá vražda a můžeš to nazývat třebas alternativním faktem.... :lol:

A mlčet, když to tady pípové prezentuji jako banalitu nebo jako speciální vojenskou operaci, to nebudu. Nejsme zatím v Rusku ani v Cine.

Aaaaa - jak se zdejší pipove vyrovnávají s tím, že podle Rusů to už není spec. voj. operace, ale válka - dle gurua Lavrova... :lol: - jeho tiskovka v Kremlu minulý čtvrtek :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

6. 12. 2022, 4:07

Možná by tě mohlo zaujmout podle mě velmi střízlivé a rozumné hodnocení věci, které přednesl náš bývalý ministr zahraničí a bývalý předseda Valného shromáždění OSN Jana Kavan https://noveslovo.eu/2022/09/28/jsem-os ... ke-reseni/
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2584
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

6. 12. 2022, 4:09

pavlík píše: 6. 12. 2022, 4:07 Možná by tě mohlo zaujmout podle mě velmi střízlivé a rozumné hodnocení věci, které přednesl náš bývalý ministr zahraničí a bývalý předseda Valného shromáždění OSN Jana Kavan https://noveslovo.eu/2022/09/28/jsem-os ... ke-reseni/
:lol: Kavan :lol: dík, málem jsem na něj zapomněl :lol:
Co víc napsat?

Sám titulek - válka, která nemá vojenské reseni - je logicky protimluv. Co jiného je válka než vojenské řešení...
Řečeno s von Clausewitzem - válka je pokračování politiky jinymi prostředky (samozřejmě vojenskými, ze).
Viz O válce.... a to, že rusové toto stěžejní dílo asi neznají.... :lol: .. podle průběhu....
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

6. 12. 2022, 4:20

No musel by sis to přečíst, jinak škoda slov, ono to chce nezavírat oči před realitou, vnímat různé názory a protinázory a teprve potom se v tom snažit trochu orientovat a nežít v dogmatu jasného a neomylného jájovství... :)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2584
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

6. 12. 2022, 4:25

pavlík píše: 6. 12. 2022, 4:20 No musel by sis to přečíst, jinak škoda slov, ono to chce nezavírat oči před realitou, vnímat různé názory a protinázory a teprve potom se v tom snažit trochu orientovat a nežít v dogmatu jasného a neomylného jájovství... :)

Ja ja (taková slovní hříčka....) nebo spíše da da (skoro jako dada - to shnile umeni :lol:)
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“