Obrobení litinové desky

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Kopi.
Příspěvky: 310
Registrován: 26. 10. 2006, 3:02

11. 4. 2010, 9:54

Zdravim všechny,

potřeboval bych někoho, kdo by byl ochotnej a obrobil mi litinovej poklop z kanálu.

Oč se jedná. Sehnal jsem v kovošrotu v Křimicích poklop z kanálu, kterej tam asi daroval nějakej ne uplně světlej dárce, jelikož mu vůbec nic neni.
No a já ho potřebuju na pracovní desku ponku. Potřebují tedy ohoblovat, obrousit, popř. nějak jinak obrobit horní stranu a pokud možno i zúhlovat boky. Pokud by to šlo, bylo by dobrý i stovnat ten "rantl" zespodu, aby deska pěkně sedla do rámu, ale to jsem schopnej si již zařídit sám.

Deska váží cca 70kg, rozměry jsou 640x640mm, va vejšku cca 32mm + žebra. Hloubka drážek na pochozí straně je cca 2mm, což je to co hlavně potřebuju odstranit. Pro případné návrhy dodám, že jsem schopen desku pořádně okartáčovat, popřípadě i nechat opískovat (to ale asi neni to pravý ořechový). Rovinnost desky bych chtěl co největší, ale samozřejmě v rozumnějch mezích - ta desetina by mohla bejt v pohodě, ale pokud to půjde na hoblovku, tak si myslim, že už to bude přesnější...

Nabídněte prosím nebo alespoň dejte tipy, kde by to byli ochotni za "rozumnou" cenu udělat. Na oplátku mimo finanční vyrovnání mám já například možnost pálení laserem, ohraňování, bodování plechů...

Díky předem
Přílohy
IMG_0354.JPG
IMG_0352.JPG
Kopi.
Příspěvky: 310
Registrován: 26. 10. 2006, 3:02

12. 4. 2010, 4:43

Nikdo nic? Nějakej tip kde by to udělali?
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

12. 4. 2010, 6:19

Z takovéto desky jsem to taky už viděl,sice bez těch otvorů a někde jsem to tu taky psal. Nevím zda je to tajemství, ale napiš odkud jsi a pak se dá něco teprve řešit.
Osobně pokud něco potřebuji jezdím u nás do dílem za kámošema na šachtu. Mají tam krapet větší mašiny co se týče frézek a soustruhů. Tam jsem si točil i elektrony 15´´ (středy) na auto :lol:
Kopi.
Příspěvky: 310
Registrován: 26. 10. 2006, 3:02

12. 4. 2010, 8:00

Ajjjj, já myslel mam bydliště v popisce... Sry. Jsem z Plzeňskýho kraje... Okres Rokycany
J0hny
Příspěvky: 506
Registrován: 10. 5. 2008, 1:31

12. 4. 2010, 8:51

Urcite kto by bol ochotny pomoct si to najde... http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?t=863
Nevzdelany samouk, zo vsetkeho trosku, ziadne konkretne zameranie :)
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

12. 4. 2010, 10:14

Tohle by se nádherně obrábělo na karuselu. Pokud by šlo jen o plochu a né o ty boky. Nebo by stačil i soustruh s velkým TP a lícní deskou nebo čtyřpaknovkou. Tu spodní plochu bych ani neobráběl. Jen bych vyřešil tři štelovací šrouby do roviny.
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

13. 4. 2010, 7:00

Kopi. píše:Ajjjj, já myslel mam bydliště v popisce... Sry. Jsem z Plzeňskýho kraje... Okres Rokycany
Hm, to je krapet z ruky.
Kopi.
Příspěvky: 310
Registrován: 26. 10. 2006, 3:02

13. 4. 2010, 7:44

Tak vypadá to, že to mam vyřešený. Dneska jsem okounul naší magnetku v práci. Podélnej posuv je dostačující, příčně to budu muset vzít nadvakrát.

Potřeboval bych ale poradit jak na to. Je to magnetka, kde občas mistr něco přebrousí, ale vytížení je tak 2hodiny / měsíc. Proč to řikám. Někde jsem četl, že moc firem nechce dělat litinu z toho důvodu, že to zasírá mašinu, a když se ten litinovej prach usadí v nádobě na kapalinu, je problém ho dostat ven. Má s broušenim litiny někdo nějaký zkušenosti? Poraďte na co si dát pozor, čeho se vyvarovat... Je to starší stroj a nerad bych ho zkurvil.

Další věc je brusnej kotouč. Je na litinu nějakej speciální, nebo stačí ten co tam je - na železo?

Proč se na to ptam tady? Protože s mistrem se moc nemusíme, je to takovej náladovej panáček. Teďko teda spolu docela vycházíme, ale nedávno jsme se slušně rafli... No a tak bych to radši udělal sám na odpolední, udělam si to odle sebe a nebude mi do toho kecat.

Ale jde mi právě o to, abych ten stroj tou litinou neodrovnal...

Díkes moc, prosím odpovídejte rychle, zítra bych se na to vrhnul.
Uživatelský avatar
pájač
Příspěvky: 1143
Registrován: 28. 1. 2008, 8:35
Bydliště: Levice

14. 4. 2010, 4:58

Dva milimetre zbrúsiť z tak veľkej dosky po malých úberoch bude fuška na celú pracovnú smenu a druhú smenu budeš čistiť stroj . :?
Nemáš CNC - nič neznamenáš.
30.01.10 pokusne spustené CNC. Neviem, ako som mohol doteraz bez neho žiť. ><((((º>
http://www.fishpol.sk
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“