Jeřáb

lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

14. 12. 2023, 8:00

Pamatuji si jak u nás ve fabrice dávali nový soustruh do nástrojárny v prvním patře. Střechou a za jednu nohu pěkně svisle, vřetenem dolů. :mrgreen:

Teď k tématu, moje žirafka váží 85 kilo. Když jsem s ní stěhoval mojí FN20, musel jsem vystrčit trochu rameno. Poté jsem zjistil, že mi naprasknul ten hlavní jekl v hraně cca 10mm. Tak jsem ten konec obalil plocháčem 20x4 a ovařil. Asi po půl roce mi švagr ne odpoledne půjčil jeřábovou váhu a udělali jsme u nás na parkovišti test. Najel jsem žirafou nad oko silničního panelu, hodil řetěz a váhu. S vysunutím na 1,5 tuny jsem zapumpoval na tunu a i po minutě tam stále byla. Pak jsem rameno zastrčil - tedy 2 tuny a napumpoval 1,5 tuny. Zase po cca minutě vše OK. Nic se nezdeformovalo a jsem docela klidnej, neb netěžší mašina je ta fenka a ta má 900 kilo. :lol:
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

14. 12. 2023, 9:04

Na tom OMCN je právě konec sklápěcího ramena (ve kterém je trochu volně vysouvací trámec a tím pádem je kraj namáhaný páčením) zesílený. To jsem na těch čínských žirafkách nikde neviděl. Asi by to tam bylo dobré dovařit.
Obrázek
Malakh
Příspěvky: 101
Registrován: 3. 7. 2020, 4:31

14. 12. 2023, 10:25

Na tých čínach nebude ten koniec až tak kritický, je to len tenkosteny jokel. Na OMCN to bude vystužene kôli prevedeniu ramena - ohýbanec.

U mňa sa to na čínanovi ohlo pred uchytenim valca, potial bol aj zastrčený vysúvací vnútorný jokel.

Až to budem opravovať, tak tú uchytenie valca nahradím dvomi plechmi privarenými z boku a potiahnutými viac ku koncu.
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“