OPTIMUM TU2807 parametry hlavního trapezového šroubu

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5201
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

17. 3. 2024, 7:04

romanfox píše: 17. 3. 2024, 5:47
zverodoktor píše: 16. 3. 2024, 4:45 Hľadaj v krajine pôvodu stroja:
https://vi.aliexpress.com/w/wholesale-l ... t.search.0
no krajina puvodu orginalního stroje je Rakousko ale pokud myslíš ten činsky tak jsem to zkoušel našel jsem tenhle https://cncwmt.com/product/d250v/ člověk ktery se mnou z dané firmy komunikoval měl problem odpovědět na dvě jednoduche otazky i přesto že byly přímé jak facka na více jak 4 otazky se tasekl a dal doplnujicí otazku a to mu trvalo vice než dva dny když jsem se ho zeptal proč jeho odpovět trva vice jak dva dny a to ho ještě musím upozornovat nějak přestal kominikovat tak nevím jestli ho vyhodili z firmy a nebo ho zastřelily ale než vydech naposledy řekl mi že ten soustruh ma delku trapazu jen 550mm což mi nějak nesedí protože delka mezi hroty je 500mm a když připočítam delku koníku asi 200mm tak chte nechtě jsem někde na 750mm což je pro mě dostačující ,Takže někdy no spíše většinou je komunikace z těmito mimozemštany trošku komplikovana .
Nevím jestli je délka závitu 550 mm a vzdálenost mezi hroty 500 tak to asi není úplně špatně.
Podle mne matice je dost úzká takže pro stojí posun supportu by to mělo stačit.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
zverodoktor
Příspěvky: 2994
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

17. 3. 2024, 9:05

romanfox píše: 17. 3. 2024, 5:47 no krajina puvodu orginalního stroje je Rakousko ale pokud myslíš ten činsky...
V prvom poste, ako aj v názve dopytuješ parametre vodiaceho šróbu pre OPTIMUM TU2807. Optimum je nemecká firma vyrábajúca v číne (majú to aj na stránke). Neskôr si OPTIMUM TU2807 zmenil na EMCO Maximat 7 a 10.
Stále mi nieje jasné, čo vlastne stále chceš merať, keď ideš montovať nortonku z Maximat 10 na Maximat 7. Každý z nich má naviac inú točnú dĺžku (Maximat 7 450 alebo 600mm, Maximat v10 650 mm), takže aj tak ju budeš musieť upravovať. Predsa keď na 7-mičku tú prevodovku nejak dáš, tak následne odmeriaš priestor medzi výstupom z prevodovky a domcom na druhej strane a takú dlhú skrutku použiješ. Priemery ukončení sú dané podľa prevodovky a domca. Originál ako si napísal sa zohnať nedá, daj si dakde vyrobiť závitovku TR20x3L, trebárs 700 mm a z nej si vyrob čo potrebuješ s dĺžkou aby ti to sedelo. Podľa mňa akurát špekulovaním strácaš čas, je to jednoduchá súčiastka kde všetko čo potrebuješ vedieť už vieš, alebo ľahko odmeriaš na stroji.
Jednu firmu už doporučenú máš, môžeš skúsiť ešte tu: https://www.zamecnictviklimes.cz/
Ako skrutka vyzerá vidno tu:
https://www.ebay.com/itm/266650958150?c ... 1&mkcid=28
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
romanfox
Příspěvky: 10
Registrován: 11. 2. 2019, 3:04

18. 3. 2024, 1:12

promin asi jsem to špatně pochopil ,k p.Walentovi jsem volal tyhle šrouby je schopen udelat ale protože nejsou typické musel bych jich vzít minimalně 10 kusu cena za kus byla asi 76 euro a to se bavíme o valcovaném né broušeném ,anglicky šroub ma i anglickou nortonku takže nelze tyhle kombinovat neřezalo by to zavity přesně to uz chlapi zkoušeli ,ohledně too obraku co jsem poslal jsem chtěl ukazat že i kdybych použil stejny pruměr ale jiné stoupaní Tr20x4 mohl bych to asi jak doufam dostat do stejného otočení trapezu změnou pravě těch kol na lyře ,posílam obrazek nortonky tam tam bych změny nedělal .
Přílohy
NOVÝ.jpg
19 (3).jpg
atlan
Příspěvky: 3347
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

18. 3. 2024, 5:21

Kolesa zavitov hodit do srotu osadit serbo alebo krokac a ELS tomu bude fuk aku srubu tam das. Kolega uz publikoval na fore els?
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5201
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

18. 3. 2024, 9:07

romanfox píše: 18. 3. 2024, 1:12 promin asi jsem to špatně pochopil ,k p.Walentovi jsem volal tyhle šrouby je schopen udelat ale protože nejsou typické musel bych jich vzít minimalně 10 kusu cena za kus byla asi 76 euro a to se bavíme o valcovaném né broušeném ,anglicky šroub ma i anglickou nortonku takže nelze tyhle kombinovat neřezalo by to zavity přesně to uz chlapi zkoušeli ,ohledně too obraku co jsem poslal jsem chtěl ukazat že i kdybych použil stejny pruměr ale jiné stoupaní Tr20x4 mohl bych to asi jak doufam dostat do stejného otočení trapezu změnou pravě těch kol na lyře ,posílam obrazek nortonky tam tam bych změny nedělal .
Sorry ale položil jsem Ti pár otázek na které jsi mi neodpověděl.
Stále nám není jasné o co Ti jde.
Z fotek co sem posíláš mi není jasné kde je ta nortonka o které mluvíš - za sebe bych řekl, že fotka je z převodovky vřetene, tím pádem nemá s posuvem suportu nic společného.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
romanfox
Příspěvky: 10
Registrován: 11. 2. 2019, 3:04

22. 3. 2024, 2:30

poslední dvě fotky co jsem posílal jsou cely soustruh a nortonka ( převodovka pro řezaní a zmeny typu zavitu a rychlosti posuvu ) bohužel ani ty jsi mi přimo neodpověděl ne velice jasnou otazku ,ktera je v uvodu jako titulek pro tohle tema a tim je parametry hlavního trapezovehu šroubu soustruhu TU2807 - podrobnosti v otazkach šroubu jsem vysvětlil v dotazu pod titulkem ,dotaz byl na lidi kteří tento soustruh vlastní nebo znají někoho kdo ho ma par typu jsem tady dostal za což jsem velmi vděčny a velmi děkuji i přesto že mě bohužel k parametrum nedovedli
Dotazy k čemu to mam ,proč nezkusím kontaktovat vyrobce a proč si to nevyrobím atd.. nejsou přímou odpovědí a nijak nepomahají takže pokud nemaš tenhle soustruh ani nikdo z tvych znamych a nemaš napad jak se k těmto informacím dostat jakakoliv diskuze je jen ztrata času na obou stranach , i přesto děkuji za projeveny zajem pomoci z pozdravem Roman
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5201
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

22. 3. 2024, 9:36

romanfox píše: 22. 3. 2024, 2:30 poslední dvě fotky co jsem posílal jsou cely soustruh a nortonka ( převodovka pro řezaní a zmeny typu zavitu a rychlosti posuvu ) bohužel ani ty jsi mi přimo neodpověděl ne velice jasnou otazku ,ktera je v uvodu jako titulek pro tohle tema a tim je parametry hlavního trapezovehu šroubu soustruhu TU2807 - podrobnosti v otazkach šroubu jsem vysvětlil v dotazu pod titulkem ,dotaz byl na lidi kteří tento soustruh vlastní nebo znají někoho kdo ho ma par typu jsem tady dostal za což jsem velmi vděčny a velmi děkuji i přesto že mě bohužel k parametrum nedovedli¨.
Na tuhle otázku Ti nemohu odpovědět.
romanfox píše: 22. 3. 2024, 2:30Dotazy k čemu to mam ,proč nezkusím kontaktovat vyrobce a proč si to nevyrobím atd.. nejsou přímou odpovědí a nijak nepomahají takže pokud nemaš tenhle soustruh ani nikdo z tvych znamych a nemaš napad jak se k těmto informacím dostat jakakoliv diskuze je jen ztrata času na obou stranach , i přesto děkuji za projeveny zajem pomoci z pozdravem Roman
No a pokud ani tak neuspěješ pak je na místě použít ELS. Místa na tom soustruhu je dost-
Jen nerozím tomu proč sháníš ten šroub když na fotkách sostruhu ten šroub máš?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5201
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

23. 3. 2024, 3:46

romanfox píše: 18. 3. 2024, 1:12 .......,anglicky šroub ma i anglickou nortonku takže nelze tyhle kombinovat neřezalo by to zavity přesně to uz chlapi zkoušeli ....
To tím myslíš palcový šroub,že?
No a jestli Ti někdo tvrdí, že pomocí palcového vodícího šroubu nelze řezat metrické závity tak mu nevěř.
romanfox píše: 18. 3. 2024, 1:12,ohledně too obraku co jsem poslal jsem chtěl ukazat že i kdybych použil stejny pruměr ale jiné stoupaní Tr20x4 mohl bych to asi jak doufam dostat do stejného otočení trapezu změnou pravě těch kol na lyře ,posílam obrazek nortonky tam tam bych změny nedělal .
Ještě mne napadlo použít třeba TR14 x3 L, který má stejné stoupání.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5201
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

23. 3. 2024, 4:40

ještě jsem našel zde: https://www.matis.cz/cs/produkt/kue-jed ... -class-100
šroub TR25 x3
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
zverodoktor
Příspěvky: 2994
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

24. 3. 2024, 8:54

romanfox píše: 18. 3. 2024, 1:12 ...
Tu niekto predáva torzo s vodiacim šróbom, od pohľadu by to mohol byť Tr20x3
https://stroje.bazos.sk/inzerat/162973448/sustruh.php
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“