Pomoc se stavbou atypické frézky

Odpovědět
eda
Příspěvky: 7
Registrován: 11. 4. 2021, 9:07

25. 3. 2024, 3:12

Dobrý den, mám zkušenosti jen s konvenčními stroji, ale snaha o zjednodušení a zrychlení výroby mě posunula až k tématu cnc strojů. U výrobců jsem nenašel žádnou frézku, která by odpovídala mým požadavkům, nebo by šla bez nadměrného úsilí upravit. Chtěl bych taky mít stroj za, v mezích možností, co nejnižší cenu. Nechat si ji postavit u firmy na zakázku tedy taky úplně nepřipadá v úvahu. Do stavby od základu se ale pouštět nechci, proto bych rád našel někoho kdo by mi poradil, zakázal vlastní konstrukci, pomohl, nebo i celý stroj sestavil. Nejlépe z pardubického kraje. Samozřejmě nic nechci zadarmo.
Záměrně veřejně neuvádím co přesně chci vyrábět. Potřebuji stroj s rozměry x 1200mm, y není důležitý (kolem 500mm) a z minimálně 250mm. Obrábět se bude dřevěný polotovar upnutý ve čtvrté rotační ose. Podle její velikosti bude možná potřeba upravit rozměry stroje. Se softwarem si rád nechám poradit od zkušenějších.
Doufám, že jsem do základu napsal vše důležité.
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

25. 3. 2024, 8:23

Nenapsal, chtělo by to uvést kolik set tisíc máš na takovou zakázkovou mašinu, protože na profi stroj milony nejsou.
Podle toho se někteří ozvou.

PS: a je důležité se shodnout že nejlevnější myslíš poměr cena x výkon a ne jen peníze.
PS2: a ještě by bylo dobré co si uděláš sám, ušetřit se dá jedině takto - konstrukce to nebude, takže elektrika, řízení, montáž?
PS3: a ušetřit se dá sháněním stavebního materiálu a komponent kde se dá, ale je to na roky
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

26. 3. 2024, 3:07

Tazatel .... věk 19, obor puškařství, takže to bude frézka na pažby nebo něco takového, pokud se nepletu ... doplň finanční rozpočet, požadovanou opakovanou přesnost pro uvažovaný stroj a doufej, že se někdo ozve ... ale zcela upřímně, ten kdo umí takový stroj na zakázku si to nechá zaplatit, ten kdo to moc neumí Ti relativně levně prodá nějaký potrat se kterým budeš hodně moc bojovat.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

26. 3. 2024, 8:49

4 osy nebo 3 (XYZA nebo XZA)?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4891
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

26. 3. 2024, 3:05

Obdivuji odvahu tazatele v dobrém slova smyslu. Pokud to někdo bude bastlit, potom stejně mluvíme o stovkách tis, v případě profi navrhu o milionech. Řada z nás tady na foru jsou puškaří, moc rádi bycho pažby hlodali, téma řízení strojů zvládáme, ale pro náročnost projektu se do podobných kousků nepouštíme :-)
To jsou důvody proč to prostě nenabízí každý Franta ze Vsetííína. Lepeni barevných polotovarů je podobné téma.
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 868
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

26. 3. 2024, 4:18

Základy na portálový mašinky 1500x900x180 dělám zrovna teď, můžu ještě přidat jednu navíc (stůl+portál, cena cca 30-35tis., žíháno, přefrézováno)
Výška 180mm na 250mm by šla ještě pro tu jednu mašinu upravit, to není problém. Ale opravdu promyslete jestli je to fakt nutný mít takovou výšku, pač už je to vcelku dost a je pak nutno řešit nejen tuhost portálu ale i poměrně dost vysokou osu Z aby to obsáhla a neztratila na tuhosti. Je pak taky otázka jestli by kvůli té výšce nebylo lepší jít do sloupové konstrukce.
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“