Voron 2.4 Level Zero

http://www.reprap.org/wiki/Main_Page" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět
Selic
Příspěvky: 653
Registrován: 17. 2. 2010, 1:58
Bydliště: Novopacko

6. 4. 2024, 9:33

Čekám, kdy se pochlubíš nějakým povedeným výtiskem FGC 9 Mk II 8)
Elektrikář, mechaniku dělám jen z donucení a jako hobby.
t256
Příspěvky: 2837
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

6. 4. 2024, 11:02

Vzdycky mne zajimalo, co s tema figurkama potom delate? Jako ze hmmm... pekny a skvost leti do kose? Nebo si to postavite na skrin a kochate se pohledem na plastove umeni? Nebo co vlastne?
kiko01
Příspěvky: 1597
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

7. 4. 2024, 10:17

t256 píše: 6. 4. 2024, 11:02 Vzdycky mne zajimalo, co s tema figurkama potom delate? Jako ze hmmm... pekny a skvost leti do kose? Nebo si to postavite na skrin a kochate se pohledem na plastove umeni? Nebo co vlastne?
A ta uhorka co je zaroven teleskopicky mec ma vetsi zmysel? :D

Popri tom Green sialenstve a "zachranovani" planety mi to moc zmysel nedava...
t256
Příspěvky: 2837
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

7. 4. 2024, 12:42

Nevim jaka uhorka s mecem nebo zachranovani planety, mne jen zajima co s tim potom delate?

Vsude vidim tuny fotek a modelu vselijakych figurek a mne nikdy nenapadl jediny duvod proc bych tohle mel tisknout. Treba jen na https://www.thingiverse.com/search?q=dino&page=1 je dinosauru pres tisic modelu.

Na testovani schopnosti tiskarny je to k nicemu (na konkretni testy jsou mnohem lepsi specializovane modely), deckam bych to vzhledem k pochybnemu slozeni filamentu, pevnosti vytisku a s tim spojenym rizikem sezrani urcite na hrani nedaval a nejak se mi nechce verit ze ma nekdo takovy vkus, ze se kocha pohledem na plastove sosky cehokoliv polozene nekde na polici.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

7. 4. 2024, 1:51

t256 píše: 7. 4. 2024, 12:42 Nevim jaka uhorka s mecem nebo zachranovani planety, mne jen zajima co s tim potom delate?

Vsude vidim tuny fotek a modelu vselijakych figurek a mne nikdy nenapadl jediny duvod proc bych tohle mel tisknout. Treba jen na https://www.thingiverse.com/search?q=dino&page=1 je dinosauru pres tisic modelu.

Na testovani schopnosti tiskarny je to k nicemu (na konkretni testy jsou mnohem lepsi specializovane modely), deckam bych to vzhledem k pochybnemu slozeni filamentu, pevnosti vytisku a s tim spojenym rizikem sezrani urcite na hrani nedaval a nejak se mi nechce verit ze ma nekdo takovy vkus, ze se kocha pohledem na plastove sosky cehokoliv polozene nekde na polici.
ač s tebou souhlasím, tak se na to musíš kouknout i z jiné stránky, vývoj těch tiskáren, jejich prodej, prodej filamentu a další spousty příslušenství co se k tomu prodává....Pokud by to nikdo nechtěl, tak by možná ten vývoj někde zamrzl a ty bys nemohl tisknout z profi mašin a materiálů a zůstalo by to u toho škrobu...
ostatně průša sem tehdy taky přišel prodat nějaký ten svůj první prototyp a demonstroval to na nějaké figurce, trochu si to pamatuju :) kde je dnes asi víš, a je úplně nepodstatné co se na těch jeho tiskárnách vlastně tiskne takže je třeba se na to koukat rozšířenou optikou :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
t256
Příspěvky: 2837
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

8. 4. 2024, 6:16

tumlik píše: 7. 4. 2024, 1:51 ač s tebou souhlasím, tak...
S cim souhlasis? Ja nic nerek :-)
Ja fakt nevim co lidi delaji s plastovymi kostrami dinousauru s usima mickeymouse, opravdu mne to zajima protoze je toho skutecne vsude plno a proto se normalne ptam. Kdyby to byla nejaka exoticka zalezitost pro specializovane sberatele figurek, neresil bych to. Ale vzhledem ke zjevne masovosti takove produkce bude duvod nekde jinde a mi nejak unika.
Jako ze pouziti na reklamu pro vyrobce tiskaren je urcite OK, ale to se beznych uzivatelu snad netyka.
Pokud je to opravdu jen chlubici zalezitost stylu udelam fotku na FB, tiktok... a vytisk leti do popelnice, je to taky moznost a nic proti tomu nemam. Je kazdeho vec co si tiskne. Jen bych zase nerekl, ze pri tom kvantu podobnych fotek to jeste nekoho zaujme, takze duvod tvorby bude asi nekde jinde a mi porad unika :)
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1189
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

8. 4. 2024, 8:18

Ak by sme ti to prezradili, tak by si to začal húfne tlačiť aj ty. Takto je to lepšie :)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4892
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

8. 4. 2024, 8:49

To t256: každý tisk je testování setupu a je prakticky jedno co tiskneš, logicky se snažíme o tiskově náročné objekty. Budeš se divit , ale na jednu každou kravinku máme např. 20 nadšených roztoužených zájemců. cca 2 měsíce předem jsou poptávky. Medvidky a méně strašidelné věci dáváme dětem, ted hodně tisknu pro nejspíš nevyléčitelně nemocného kluka našich kamarádů. Ostatně složité objekty jedou desítky hodin a není problém i několik dnů. Produkce tedy nejsou stovky ks.

To Kiko: co děláš ty ? Tohle žvanění o ekologii už je virus. Sedneš sio večer do hospody nebo doma vypiješ svoje oblíbené pivo v PETce a tu hodíš do lesa v lepším případě do kontáku. Já z té PETKy vytisknu objekt, tohle je neekologické pane okurko ?

To all: už se bojím ráno vstávat, pokaždé se zrodí další příšera.

Obrázek Obrázek Obrázek

P.S. printeři snad ocení pěkné povrchy, zbytek posádky bude tradičně žvanit nesmysly :-)
kiko01
Příspěvky: 1597
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

11. 4. 2024, 12:01

elbarto píše: 8. 4. 2024, 8:49
To Kiko: co děláš ty ? Tohle žvanění o ekologii už je virus. Sedneš sio večer do hospody nebo doma vypiješ svoje oblíbené pivo v PETce a tu hodíš do lesa v lepším případě do kontáku. Já z té PETKy vytisknu objekt, tohle je neekologické pane okurko ?
Sorry, ale do krcmy idem 2x do roka a v prirode som nikdy nic okrem bananovej supky nevyhodil tak si odpust prosim to nezmyselne osocovanie.

Narazal som iba na to ze na jednu stranu EU zakazuje napr plastove brčka a neviem co vsetko dalsie, a na dalsej strane sa chrlia tisice ton tlacenych somarin ( co vetsina je, ci si to priznas alebo nie), ktore na sebe ani nemaju oznacenie materialu, takze zrecyklovat to bude o to tazsie.
Jasne ze je to debata o nicom, planetu bordelom zasierame a zasierat budeme kym ludstvo nevymrie, to len pre objasnenie. Tiez mam placiaren a deti maju pikachua a chobotnicu a hada a jastericu, ale tym to asi tak skoncilo a hype opadol, kedze to aj tak skoncilo v supliku medzi ostatnymi plastovymi hrackami...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4892
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

11. 4. 2024, 2:04

To kiko: toto vlákno se reší tiskošky snahu vyladit setupy pro pěkné tisky. Diskuze o smyslu vytištěných předmětu je mimo mísu. Když už do vlákna mluvíš na čem tiskneš ty ?
kiko01
Příspěvky: 1597
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

11. 4. 2024, 2:47

elbarto píše: 11. 4. 2024, 2:04 To kiko: toto vlákno se reší tiskošky snahu vyladit setupy pro pěkné tisky. Diskuze o smyslu vytištěných předmětu je mimo mísu. Když už do vlákna mluvíš na čem tiskneš ty ?
Tvl, ja som stou debatou nezacal ak si si nevsimol :D

Mam iba upraveneho endera. Rozkreslil som si core 350x350x400 , nakupil diely, medzitym prislo bambu, tak som myslel ze kupim to, ale v konecnom dosledku nemam co zmysluplne tlacit, a nejake drziaciky, pripravky, vlozky do sustruhu co si robim mi staci aj to...
lubbez
Příspěvky: 3161
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

11. 4. 2024, 3:29

Tohle je přeci jednoduché. Výrobci potřebujou prodat tiskárny a filamenty, ale lidí kteří umí vyrobit model je výrazně míň. Tedy se nabídnou na bezplatných serverech hromady tisknutelných modelů, sem tam i smysluplných a lidi si kupujou tiskárny a tisknou. :D
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4892
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

22. 4. 2024, 8:24

Pár přechytralých synků mi zde psalo, že moje stavba byla pomalá, někteří se pustili do vlastních ambicioznich mega projektů. Aktuálně realně a hmatatelně hi.hi stavím dalšího vylepšeného Vorona a stále kluci čekám na vaše stavby ?
lubbez
Příspěvky: 3161
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

22. 4. 2024, 10:30

Přiznám se, že Bárt je vcelku hrdina. Stavěl jsem dva Průši cca před 3 lety a oser. Sám pro sebe jsem si koupil Ultimakery, hlavně že jsem nemusel nic stavět a nastavovat a odlaďovat. Je fakt, že mí Ultíci jsou již starší, ale stále tisknou perfektně. Logicky uživatelský komfort je menší, tisk "pomalý", ale jinak pohoda. Snad jediná potíž je, že se nedělají moderní filamenty v průměru 2,85 mm. Ovšem předělat U2+ na 1,75 mm je otázka cca hodinky práce.
Bárte držim ti palce, nikdy bych na začátku neřekl, že to dáš. :-)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4892
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

22. 4. 2024, 11:40

lubbez píše: 22. 4. 2024, 10:30 Přiznám se, že Bárt je vcelku hrdina. Stavěl jsem dva Průši cca před 3 lety a oser. Sám pro sebe jsem si koupil Ultimakery, hlavně že jsem nemusel nic stavět a nastavovat a odlaďovat. Je fakt, že mí Ultíci jsou již starší, ale stále tisknou perfektně. Logicky uživatelský komfort je menší, tisk "pomalý", ale jinak pohoda. Snad jediná potíž je, že se nedělají moderní filamenty v průměru 2,85 mm. Ovšem předělat U2+ na 1,75 mm je otázka cca hodinky práce.
Bárte držim ti palce, nikdy bych na začátku neřekl, že to dáš. :-)
.. děkuji kamaráde. Když se hecnu, nemám brzdy a proměním se v zarputilého Pitbulla. Díky faktu, že v projektu jsou desítky mozků celeho světa je vývoj velmi progresivní, každých 14 něco vylepší a to mě prostě baví :-) Ted se objevují prototypy se 2 extrudery případně monstra typu Phoenix a za rok to budeme mít doma každý, tedy každý nadšenec.
Odpovědět

Zpět na „Rapid prototyping - stereolitografie - 3D tisk - 3D skenery - RepRap a související projekty“