Svařovaná konstrukce z uzavřených profilů, žárové zinkování - větrací a technologické otvory

Technologicke postupy a měřidla v dílně
Milan199
Příspěvky: 2937
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

11. 4. 2024, 7:31

Thomeeque píše: 10. 4. 2024, 9:16 Nemyslel jsem ručně, ta linka by to mohla třeba nějak rozvibrovat nebo co já vím. To je fuk, něco jsem tam vyvrtal a ono to nějak dopadne, je to jen blbý zábradlí :mrgreen: Dobrou, T.
Ono to nějak dopadne je docela rozumný přístup. V té zinkovně jsou zvyklí a pokud přijde nezvyklá práce, skoukne ji někdo s mozkem a díru si tam dovrtá.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

11. 4. 2024, 10:51

Navíc mi to snad zkontroluje člověk, co má s danou zinkovnou zkušenosti (ještě tady u nás, než to tam odveze). Dám pak vědět. Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Tom Dvk
Příspěvky: 412
Registrován: 24. 7. 2018, 1:08

11. 4. 2024, 10:57

Ještě taková finta, která tady nepadla: tloušťka zinkové vrstvy je závislá na materiálu (chem. složení), takže například pokud si na 45° krásně zavaříš v rohu jekly a smirkem si sváry zabrousíš do perfektního zrcadla, zinek ti ten svár "vytáhne" - bude to vidět. Příčinou je jiný přídavný materiál (drát v COčku, elektroda, ...). Tak abys nečekal zázraky - žárový zinek prostě není úplně prvoplánovitě pohledová záležitost.

Neforemné díly, jako např. to zábradlí je lepší dělat šroubovamé (šroub-matka) z více kusů, už kvůli manipulaci. Zároveň, pokud to jde, je lepší používat otevřené/plné profily, člověk si ušetří spoustu starostí.

Co se týče závitů, dělám vždy až po zinku. Díru si vyvrtám, po zinku protáhnu a nařežu závit. Šroub před zašroubováním máznu vazelínou nebo měděnkou.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

11. 4. 2024, 11:46

No, jsem na to zvědavější a zvědavější :lol: Dík za info i za tipy, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2110
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

11. 4. 2024, 1:08

Dával jsem do zinku krásně zabroušený sváry a po zinku sváry vylezly možná o dvě desetiny. Stejně dopadl i galvanický zinek. Po půl roce když to zoxiduje si toho nikdo nevšimne.
Moří to předtím v kyselině a sváry se moc nerozpouští.
josef109
Příspěvky: 606
Registrován: 21. 5. 2017, 5:15
Bydliště: Praha

11. 4. 2024, 3:41

Ahoj, se zájmem sleduji tohle vlákno, a některé informace jsou pro mě nové, a považuju je za hodnotné. Leč je celkem škoda, že předmětem tématu je příprava svařence pro žárové zinkování, a v tématu "technologie a měření" to asi nikdo pod tímto názvem vlákna hledat nebude. Omlouvám se za malé popíchnutí, on je to spíš všeobecný problém nově zakládaných vláken :)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

11. 4. 2024, 5:59

Název vlákna upraven, o vhodnější sekci nevím*, pokud někdo ano, klidně to tam může admin přesunout 👍

*Možná "Povrchová úprava" - když jsem téma zakládal, nevěděl jsem, že se to bude tolik motat kolem toho zinkování..
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Axim
Příspěvky: 415
Registrován: 13. 10. 2020, 5:57
Bydliště: Mladá Boleslav

17. 4. 2024, 8:13

Thomeeque píše: 11. 4. 2024, 5:59 Název vlákna upraven, o vhodnější sekci nevím*, pokud někdo ano, klidně to tam může admin přesunout 👍

*Možná "Povrchová úprava" - když jsem téma zakládal, nevěděl jsem, že se to bude tolik motat kolem toho zinkování..
Ahoj chtěl bych ti poděkovat za tohle vlákno
Taky jsem chtěl zinkovat bránu
Jak jsem to tak četl tvoje vlákno zkušenosti ostatních a poptal se i v okolí u kamarádů , co zinkují. Tak mi potvrdili co tu zaznělo . Poslední dobou se to velmi zhoršilo potekliny , bordel a prý zvýšili i teplotu - nevím proč a skoro vždy je to zkroucené.! Hotové věci brány musí rozřezat porovnat znovu přivařit a zamaskoval nastříkají zinkem za studena . Dokonce kamarád jezdil i do Německa , do zinkovny už ani tam to nedělají pořádně .
A tak jsem se rozhodl svařit bránu a branku z nerezu a bude klid
Zítra jedu pro nerez
A je to
SCHAUBLIN 53, GACK K15 , Weiler Condor 81, RB40, Avia fnc 25, a další
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“