Oxid grafenu - existuje tohle vubec?

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2588
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

30. 4. 2024, 1:01

Fifík píše: 30. 4. 2024, 7:03 Trochu OT, přečetl jsem si, jaký vliv to má mít na organismus. Hned mám lepší den. :lol:

Dostala mě ovšem detoxikační metoda: alkohol, křen a odvar z pampelišky. To bude teprve chemický oříšek zjistit, jak tyto věci grafen neutralizijí.
Je to fyzikálně chemicke: alkohol to rozpustí, křen to dostane na povrch kuze (jako když se ti při správně čerstvém křenu "zpoti i vlasy" ) no a pampeliškovy odvar ti to z te kuze odnese jako "když letí pampeliškove chmyri"...
To dá rozum, ne :lol:?
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
zverodoktor
Příspěvky: 3014
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

30. 4. 2024, 4:56

robokop píše: 30. 4. 2024, 5:05 V tom pripade to uz neni grafen. (Mono-layer uhliku)
Pokud vim tak tyhle veci byli vynalezeny az ve 20tem. Ale klidne si necham doplnit znalosti.
Ale ono to nieje až také nelogické. Je to v prvom odkaze, ktorý som sem dával. Píše sa o tom v hneď v úvode. Skús predtým, ako 2 x stručne vykríkneš do pléna že niečo nieje pravda prečítať si ten článok. Je to v skutku poučné a zaujímavé čítanie.
Malá citácia z uvedeného:
"... monomolecular sheets, known as graphene oxide by analogy to graphene, the single-layer form of graphite.[4] Graphene oxide sheets have been used to prepare strong paper-like materials."

Preklad:
monomolekulárne pláty, známe ako oxid grafénu sú analógom ku grafénu, jednovrstvovej forme grafitu.[4] Pláty z oxidu grafénu sa používajú na prípravu pevných materiálov podobných papieru.

Takže terminológia je, že monolayer grafitu sa nazýva grafén a monolayer grafit oxidu je grafén oxid. Toľko termini technici.
Grafén prvý krát pripravil už spomínaný pán Brodie v roku 1859 termickým rozkladom práve Grafit oxidu. V tej dobe ho však nevedel vďaka nedostatočným možnostiam doby špecifikovať jeho štruktúru a urobili tak až v roku 1916 Peter Debye a Paul Scherrer .

Neviem či však má zmysel toto tu ďalej rozoberať, nakoľko sa téma uberá skôr smerom masteného chleba a nejakých nápadov na pampeliškový ovar, či čo.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 1539
Registrován: 17. 9. 2018, 9:35
Bydliště: Vedle Trautenberka

1. 5. 2024, 7:21

...a chceš to i s mrazákem a tou pálenicej? :lol:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22410
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 5. 2024, 7:46

Zverodoktor: nejak mi utkvelo ze vynalez grafenu je otazkou posledni dekady nebo tak nejak protoze se o tom v tom smyslu v mediich dost hovorilo.
Dekuji za doplneni
Tvuj prispevek jsem minul protoze jsme sve prispevky psali soucasne takze jsem ho nemohl videt.
Spravne jsi doplnil neco o cem jsem netusil.
nicmene ty dalsi hospodske doplnky jsou desne kecy a jsem na to alergicky.
Musim to tu co chvili odmazavat a irituje me lidska hloupost jak se v tom pak vsichni utvrzuji.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
zverodoktor
Příspěvky: 3014
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

1. 5. 2024, 2:42

robokop píše: 1. 5. 2024, 7:46]
Dekuji za doplneni...
Nieje zač. Otázka bola zaujímavá, tak som strávil pol hodinu čítaním ako to vlastne je a už mi nedalo sa nepodeliť. Sú to materiály budúcnosti, využitie každým rokom exponenciálne stúpa a zistil som, že o nich neviem dokopy nič. Trochu škoda, že podľa všetkého okrem teba to tu nikoho nezaujíma. 😒
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
r4cv
Příspěvky: 2705
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

1. 5. 2024, 5:15

zverodoktor píše: 1. 5. 2024, 2:42 ... Trochu škoda, že podľa všetkého okrem teba to tu nikoho nezaujíma. 😒
To nie je pravda. Len ja osobne to neviem nikde použiť, tak potichu čítam.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2588
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

1. 5. 2024, 5:47

zverodoktor píše: 1. 5. 2024, 2:42
robokop píše: 1. 5. 2024, 7:46]
Dekuji za doplneni...
Nieje zač. Otázka bola zaujímavá, tak som strávil pol hodinu čítaním ako to vlastne je a už mi nedalo sa nepodeliť. Sú to materiály budúcnosti, využitie každým rokom exponenciálne stúpa a zistil som, že o nich neviem dokopy nič. Trochu škoda, že podľa všetkého okrem teba to tu nikoho nezaujíma. 😒
Ale zajímá, ale nemusím to ke všemu přece psát :).
Obecne je to zajímavé i jiných tématech, tak to nevzdavej...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
zverodoktor
Příspěvky: 3014
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

1. 5. 2024, 7:32

lapa píše: 1. 5. 2024, 5:47 ...
r4cv píše: 1. 5. 2024, 5:15 ...
Tak som rád chalani, že to nakoniec nebolo márne drať klávesnicu :lol:
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“