KM jako pohon pracovního vřeteníku.

sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

10. 2. 2011, 7:42

RadekCX píše: takze po peti hodinach jste si vydelal 5x70Kc a to jste dostal vsechno na osazeni v jednom balicku - nemusel jste nic shanet, obejdnavat, balit a chodit na postu - tak ty Profipoty prodejte a ja uz Vam dodam jen DPS a procesory (desky uz budou levnejsi - nemusi se v nich rozpoustet priprava vyroby) a zbytek soucastek za cca 40Kc na kus si objednejte uz sam - uvidite ze se budete nudit mene a mene
To že jsem dostal kompletní stavebnici je z mého pohledu strašně fajn, kdyby nebylo poštovné tak drahé, možná by se dalo uvažovat o přeposílání, jednu hodinu jsem dělal jen na to poštovné. Pokud budu objednávat součástky samostatně a desky s procesory od vás, pak dvojnásobně vzroste poštovné a pokud budu osazovat dva, tři kusy, tak z toho budu mít jen tu zábavu. Pokud bych z toho chtěl mít víc, musel bych začít držet sklad součástek a to už znamená mrtvý peníze z rozpočtu čtyřčlenný rodiny s jedním živitelem o příjmu za který se nedá koupit alespoň jednou ročně nový oblečení pro mě ani manželku.
Uživatelský avatar
RadekCX
Příspěvky: 622
Registrován: 14. 7. 2006, 10:12
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

10. 2. 2011, 7:57

ja to vim - to jsem psal hlavne pro ty co nechapou proc jsem s tim seknul - je to presne jak pisete - u me to treba neni otazka penez, ale spis ztraceneho casu

nicmene ono si nemyslete, ze ja kupuju vsechno z jednoho mista - to si to moc malujete - desky jdou od vyrobce, procesory beru v Anglii a soucastky vetsinou v TME (ale ted co zdrazili asi jinde) - takze ja tam to postovne mam take trikrat
RadekCX
======================================================================
http://www.cncnet.info - problematika CNC a automatizace
http://www.jakjevenku.info - webová meteostanice
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

10. 2. 2011, 3:07

Tak připomínky byly pořešeny. Nemám doma ani jeden odpor, teda mám, já sám odpor k určitým věcem, ale čistě z fyzikálních důvodů tento nejde použít jako předřadný před repráček nebo diodu, takže testování bude muset počkat do doby než přijde driver s motorem a nebo někde nenajdu lépe využitelný odpor pro tento účel. :D
Přílohy
DSC00056.JPG
DSC00057.JPG
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22424
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 2. 2011, 3:24

to je fakt
pred ledkou je snad uplne vzdy odpor kterej nedovoli velkej proud
ale jak to vypada a skratovane to nebude indikovat
nehlede na to ze kdyz to bude delat u ledek co se stane az neco podobneho udela treba na 3x 400V :twisted:
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
trnkav
Příspěvky: 995
Registrován: 12. 8. 2006, 9:45

26. 2. 2011, 12:19

http://www.puhy.cz/stavebnice-moduly-12 ... -3781.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Zkoušel někdo z vás zařízení z odkazu. Posílal jsem dotaz ohledně použitelnosti pro mé potřeby. Ptal jsem se na vlastní regulaci a možnost trvalého provozu, zatím jsem odpověď nedostal.
MN 80, R 12, Mazak QT8, VR2, V20, LR2, UME 200-2x, KV-250,
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

26. 2. 2011, 3:51

Netuším co je to zač, ty regulátory co jsem pájel, jsou vlastně zdroj impulzů pro driver dvoufázového krokového motorku a jsou schopné trvalejšího provozu.
Mají dva rozsahy, první od 0 - 3 500 impulzů/vteřinu vlevo nebo vpravo, druhý od 0 - 7 000 impulzů/vteřinu vlevo nebo vpravo. Máš-li zájem, mohu čtyři kousky postrádat, celé jsem to pořizoval jen kvůli praxi při pájení SMD součástek a ověření, že něco podobného zvládnu. Cena by byla 230,-Kč + poštovné. Respektuji cenu za kterou elektroniku prodával tvůrce RadekCX. Komentář, že na jedné desce jsem si vydělal 70,-Kč jsou chybné, při propočtu to vychází na 35 - 40 Kč za hodinu práce s pájkou v ruce.
Odpovědět

Zpět na „Krokové motory“