Kuželové soukolí

mechanika k motorům
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michaell0071
Příspěvky: 22
Registrován: 1. 11. 2011, 3:03
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

17. 11. 2011, 11:10

Zdravím všechny.
Mám převodovou skříň k frézce a chybí mi zde 2 ozubená kola - kuželový (devadesáti stupňový převod). Vím že zde mají být kuželová kola v poměru 1:1, a chtěl jsem se zeptat jestli záleží na průměru těchto kol. Když by byly větší (průměr) - byly by dále od sebe. když menší byly by zas blíže k sobě. Omezenost by byla jenom v prostoru převodové skříne. Bylo by možné to takhle řešit?
Díky všem
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 11. 2011, 9:56

vždyť ta převodovka musí na něco navazovat, takže pokud změníš velikost kol rozhodíš i postavení os a tím pádem ti to nebude pasovat na to co tam už je.. podle mě bys to měl udělat tak jak to bylo než vymejšlet něco jiného..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Michaell0071
Příspěvky: 22
Registrován: 1. 11. 2011, 3:03
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

18. 11. 2011, 12:22

Přece s osami se nic dělat nebude. Když by ty kola byly menšího průměru přiblížili by se na těch původních osách blíže k sobě, když by byly většího průměru byly by dále od sebe. Viz náčrt: Obrázek
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 11. 2011, 1:24

jasně takhle jsem to nemyslel, prostě se to celé zvětší tím pádem se to musí posunovat, a neříkej že máš v převodovce tolik místa že se s tím dá takhle hejbat? někde přece bude ložisko atd..
ono je to jednoduchý, nakresli kolik máš místa, dodej výkony projeď to nějakým strojařem nebo něčím na výpočet ozubených kol a uvidíš že zas tolik možností mít nebudeš.. a taky je dobré se nejdřív dohodnout s tím kdo ty zuby bude dělat..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „šrouby a převodovky“