Západka help me!

krytí posuvových šroubů a jiné věci spojene s tématem
Odpovědět
Mad_BOXs
Příspěvky: 1417
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

11. 2. 2008, 6:31

Omlouvám se, je to trochu mimo CNC, ale mám problém a místní strojaři by mohli pomoci.Asi vymýšlím vymyšlené, ale nenašel jsem nikde na netu nic co by se alespoň trochu podobalo tomuto.Nevíte někdo o něčem podobném, potřebuju aby to udrželo min.150kg.
Princip - na jedno zasunutí drží - druhým zasunutím odjistí.
Přílohy
zavornik.JPG
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8174
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2008, 9:21

Mad_BOXs píše:Omlouvám se, je to trochu mimo CNC, ale mám problém a místní strojaři by mohli pomoci.Asi vymýšlím vymyšlené, ale nenašel jsem nikde na netu nic co by se alespoň trochu podobalo tomuto.Nevíte někdo o něčem podobném, potřebuju aby to udrželo min.150kg.
Princip - na jedno zasunutí drží - druhým zasunutím odjistí.
Jukni se do ňáký propisky, tam to už je vyřešený i bez tý otočný západky. Princip je čep pohybující se po kulise s dráhou zhruba ve tvaru N, přičemž to N může jezdit o kousek do stran, ten čep jenom nahoru a dolů.
Aleš Procháska
Mad_BOXs
Příspěvky: 1417
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

11. 2. 2008, 9:35

Jo jo dík za tip, tohle jsem už studoval, ale asi to nebude nic použitelného, netuším jak by se to dalo vyrobit na 150kg.Hlavně ten otočný kroužek s drážkama uvnitř.Hledám po netu a nic - alespoň nějaký tip, klidně to koupím už hotové.Dík.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8174
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2008, 10:39

Mad_BOXs píše:Jo jo dík za tip, tohle jsem už studoval, ale asi to nebude nic použitelného, netuším jak by se to dalo vyrobit na 150kg.Hlavně ten otočný kroužek s drážkama uvnitř.Hledám po netu a nic - alespoň nějaký tip, klidně to koupím už hotové.Dík.
Nemyslel jsem kroužek, to jen pro inspiraci, myslel jsem rozvinuté do roviny. Zkusil jsem to načrtnout:
Přílohy
zapadka.gif
zapadka.gif (3.44 KiB) Zobrazeno 2817 x
Aleš Procháska
Odpovědět

Zpět na „Ostatní mechanika“