Stolní soustruh, výběr

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
David123
Příspěvky: 14
Registrován: 30. 1. 2012, 10:16

30. 1. 2012, 10:23

Ahoj píšu z modelářského fora RCmania.
Byla tam diskuze jaký vybrat soustruh.
Modelařím řadu let a už delší dobu pokukuji po nějakém stolním soustruhu na kov.
Co jsem se dočet tak většina lidí nadává na jaký koliv soustruh do 20000,-
Chtěl jsem se tedy zeptat zkušenějších jestli má cenu kupovat něco za 15000,-
To je tak hranice co bych mohl dát.
Měl bych to na menší díly většinou kovové.
Takže přesnost by se hodila.
Nebo by byl možná lepší nějaký větší hodinářský?
Co jsem se dočet tak je to všechno čína s jinýma samolepkama.
Je tedy nějaká značka která v nějakých mezích funguje? Nebo se to musí prostě zaplati.
Díky za rady David
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

31. 1. 2012, 6:18

neboj
to neni ze by to vubec nefungovalo
proste semotamo neco dodelas a presny to je dost

na modelarinu urcite vyhovi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
David123
Příspěvky: 14
Registrován: 30. 1. 2012, 10:16

31. 1. 2012, 5:34

A máte někdo na nějaký konkrétní odkaz?
At jsem nedávám 10 odkazů na čínské soustruhy? :D
Miltech
Sponzor fora
Příspěvky: 555
Registrován: 25. 10. 2009, 7:59
Bydliště: Kostelec na Hane

31. 1. 2012, 5:59

Ahoj! Pokud modelaříš, tak nestrácej čas úpravama a opravama levného soustruhu a raději si připlať a kup si soustruh s kovovýma kolama, třeba od BOW.A taky nezapomeň, že samotný soustruh ještě nestačí.Budeš potřebovat nějaké příslušenství a to bude minimálně dalších 5000 abys zjistil, že stále nic nemáš.. :D
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

31. 1. 2012, 6:19

jo tem plastovejm kolum bych se taky vyhnul
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

31. 1. 2012, 7:11

Miltech píše:dalších 5000 abys zjistil, že stále nic nemáš.. :D
Jo, to sedí :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

31. 1. 2012, 7:20

robokop píše:jo tem plastovejm kolum bych se taky vyhnul
a na co tady máme tumlíka??????? :D
Petr Bratřík
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 1. 2010, 8:18

31. 1. 2012, 7:25

robokop píše:jo tem plastovejm kolum bych se taky vyhnul
Obávám se, že se mu to, pokud si tedy pořídí stolní soustruh nepovede. Mě z lháři bow taky po telefonu tvrdili že má tenhle

http://www.bow.cz/produkt/3420553-stoln ... 550-400-v/" onclick="window.open(this.href);return false;

kola kovová, ale nebyla to pravda, je tam to první plastové a v mém případě nepřežilo první spuštění toho soustruhu. A pak jsem čekal 8 měsíců, ze strany vychvalovaného prodejce byl "mrtvej brouk".
Vím, že se mnou nebude spousta členů souhlasit - je mi to ale úplně jedno - ale moje rada je: vyber si velikost soustruhu který ti bude vyhovovat a kup ten nejlevnější od kohokoli. Pokud nakoupíš u BOW, tak riskuješ, že vyhodíš navíc tak 10 000 zbytečně jako já. Nebo ne zbytečně ale za "protokol" který si tam někdo vycucal z prstu, trochu techničáku a oleje. Zbytek jsem si musel udělat stejně sám, včetně třeba "odpískování" dutiny v koníku ( hezky to cukrovalo na saně), nebo doplnění šroubu do svorkovnice na motoru ( občasný běh na 2 fáze) - ani s tím se totiž neobtěžovali. Jediné o co se starají je patrně reklama ...
Miltech
Sponzor fora
Příspěvky: 555
Registrován: 25. 10. 2009, 7:59
Bydliště: Kostelec na Hane

31. 1. 2012, 8:30

Zajímavá zkušenost.Zřejmě ani BOW nechce zůstat za celosvětovým trendem.Slíbit cokoliv a prodat cokoliv a v případě nějakých stížností dělat mrtvého brouka.Já čtyři roky po chvílích předělávám "NOELLA" ve snaze přiblížit se kvalitě BOW a dnes jsem zřejmě už lepší.Pokud má někdo další podobné negativní zkušenosti(s BOW)-sem s nima! Jinak zřejmě nic kvalitního za málo peněz na trhu není.
Petr Bratřík
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 1. 2010, 8:18

31. 1. 2012, 8:47

Miltech píše:Zajímavá zkušenost.Zřejmě ani BOW nechce zůstat za celosvětovým trendem.Slíbit cokoliv a prodat cokoliv a v případě nějakých stížností dělat mrtvého brouka.Já čtyři roky po chvílích předělávám "NOELLA" ve snaze přiblížit se kvalitě BOW a dnes jsem zřejmě už lepší.Pokud má někdo další podobné negativní zkušenosti(s BOW)-sem s nima! Jinak zřejmě nic kvalitního za málo peněz na trhu není.
Omyl. Kvalitě BOW ses vyrovnal v okamžiku kdy sis soustruh koupil, je to totiž číňan jako číňan a stím nic nenadělá nikdo. Spíš je to o tom, že když si někdo koupí NOELL nebo ERBA tak už dopředu počítá s tím, že to musí napřed zkontrolovat, předělat atd.
BOW tomuhle vědomí předejde reklamou, techničákem, protokolem, ( který v mém případě byl velice vzdálen skutečnosti), a cenou, takže ve stroji BOW se kupující začne hrabat až když ty problémy postupně objevuje, to je podle mě celé.
A docela ti závidím, kolik jsi za stejnou čínskou kvalitu oproti mě ušetřil ...
Miltech
Sponzor fora
Příspěvky: 555
Registrován: 25. 10. 2009, 7:59
Bydliště: Kostelec na Hane

31. 1. 2012, 9:57

Máš pravdu.V počátku jsem ušetřil skoro 100 procent.Otázkou je jestli ten čas předělávky je úměrný rozdílu v ceně.Samozřejmě vím, že všechno je Čína a potřebuje nějakou tu opravu či úpravu vyplývající z používání.Přesto se mě zdá,že jsem nekoupil zrovna nejlíp a zmíněný čas jsem mohl věnovat jinému koníčku.(třeba modelařině a pod.)Z toho vyplývá, že poradit někomu, jaký soustruh pro hobi,není vůbec jednoduché.
Nonius 7 002.jpg
David123
Příspěvky: 14
Registrován: 30. 1. 2012, 10:16

1. 2. 2012, 8:46

Děkuji za reakce, zkouším i něco bazarového našel jsem třeba toto....
http://stroje.inzertplus.cz/inz/novy-st ... 12650.html" onclick="window.open(this.href);return false;
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

1. 2. 2012, 8:51

jestli to je ten prodejce co si myslim, tak ti ani neodpovi
risa
Příspěvky: 146
Registrován: 23. 9. 2007, 2:39
Bydliště: Hodonínsko

1. 2. 2012, 10:04

na aukro je teď soustruh makus

kdyby neměl toho svýho prcka,nyní je na díly v krabičkách,
tak na měnší díly bych bral toto

http://shop.boukal.cz/stroje-kovoobrabe ... -nanoturn/" onclick="window.open(this.href);return false;

a dá se předělat na frezku
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

1. 2. 2012, 10:50

...kdyby neměl toho svýho prcka,nyní je na díly v krabičkách,
tak na měnší díly bych bral toto
http://shop.boukal.cz/stroje-kovoobrabe" onclick="window.open(this.href);return false; ... -nanoturn/
To už je ale opravdu jen bobeček, má mezi hroty 100mm a do dírky ve vřeteni se nevejde ani tužka! Pokud je opravdu dobře udělaný, tak k použití speciálně pro malinké přesné díly - a vedle toho ještě něco většího, takže je to z bláta do louže :D
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“