Protizávaží v Z

krytí posuvových šroubů a jiné věci spojene s tématem
Odpovědět
Gfx23
Příspěvky: 141
Registrován: 13. 9. 2011, 11:29
Bydliště: Liberec

5. 4. 2012, 11:36

Zdravím, koukám jak vyřešit padání Z-tové osy dolů po vypnutí motorů..
Jediné co mě napadlo je udělat protizávaží, které mi přidá cca 8kg navíc (což mi celkem vadí)

Na El. mag brzdu nemám dvouosý KM, případně věděl by někdo přibližnou cenu? (že bych ji namontoval na hřídel řemenice, to by mohlo taky fungovat)

Y-osa je pohyblivá, takže plynové vzpěry asi padají. (jinak bych je dal)

Pokud to bude třeba, hodím sem fotku mašiny pro případné nápady.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7217
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

6. 4. 2012, 6:39

Gfx23 píše:....... (že bych ji namontoval na hřídel řemenice, to by mohlo taky fungovat)
na mé Hermle je elmg brzda pr. cca 160 na řemenici šroubu Z, od motoru (AC servo) je převod řemenem asi 1:2 do pomala, stůl ( v Z je pohyblivý stůl) má dobře 800-1000 kg, chodí to spolehlivě. Při vypnutí pohonů a zapnutí brzdy stůl poklesne tak o stovku, dvě, bez brzdy jde v podstatě volným pádem. Při umístění na motor bys měl řemen atd jako mezičlánek který vnáší pružnost a může selhat. Selhání řemenu je samozřejmě nepravděpodobné, ale p..... se nemůže jen to co tam není.......
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

6. 4. 2012, 12:05

Selhat může i brzda i to protizávaží. Proto je dobré mít i nějaký doraz, aby to nebouchlo do stolu.
Gfx23
Příspěvky: 141
Registrován: 13. 9. 2011, 11:29
Bydliště: Liberec

7. 4. 2012, 10:03

Mech. doraz samozřejmě mám. Jen se mi nelíbí myšlenka, že pojedu 20hodin formu vypadne proud a nabourá mi to do stolu.
Mě by podle mě stačila Brzda co udrží cca 8kg (po odlehčení Ztové osy jsem se dostal na slušnou hmotnost)

Díky za rychlé reakce, nemáte ponětí kde sehnat nějaký katalog S CENÍKEM? Příp nějaké brzdy ze serv? Že bych od vás odkoupil?

Testone: J :) na 2tuny to chce pořádnou brzdu, mě by stačil nějakej prcek, udělal bych prodloužení hřídlky řemenice, zalepil a nakonec namontoval tu brzdu. (protizávaží jsou zase kila navíc, které mi budou ubírat na dynamice)
Uživatelský avatar
CAWEDOG
Příspěvky: 326
Registrován: 1. 3. 2008, 9:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

7. 4. 2012, 10:11

Cau,
brnkni do http://www.technikbrno.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
když sem tam byl naposled tak tam mel nejaky 200W AC serva s brzdou za par kaček. Tak si z toho tu brzdu od montuj, určitě to vyjde levnějc jak nova.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

7. 4. 2012, 10:16

V sekci prodej jsem jednu brzdu prodával a nakonec prodal ale měl bych někde mít ještě jednu, kterou jsem si sice šetřil ale případně jí můžu nabídnout.
nebo třeba tohle neni to tak výkoné ale je to asi nejlevnější brzda co jsem kdy viděl
http://www.ebay.de/itm/Motorbremse-24-v ... 236wt_1270" onclick="window.open(this.href);return false;

akorát u ní neni psaný moment, možná že jí zkusím.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2511
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

7. 4. 2012, 11:53

A nedalo by se to aretovat pomocí obyčejné cívky s jádrem s pružinkou a na hřídeli upevněném elementu se zuby / odvrtanými otvory? Zapnu proud, jádro zajede, vypadne proud, jádro se vysune a zarazí otáčení.
Přílohy
1.jpg
Gfx23
Příspěvky: 141
Registrován: 13. 9. 2011, 11:29
Bydliště: Liberec

9. 4. 2012, 6:55

Lubos - napsal by jsi parametry té brzdy? Kdyby jsi ji byl ochoten prodat? (třeba v SZ nebo sem tj jedno)
Jova - Jo dalo by se, uvažoval jsem, ale nelíbí se mi to z pár důvodu (vzhledem ke kolečku by to vždy spadlo o něco dolů ale je to zas jednoduché)
CAWEDOG - Mrknu, díky.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní mechanika“