Heidenhain otevření souboru *.h

diskuze tykajici se ridicich systemu a software komercnich CNC stroju
Odpovědět
ruza
Příspěvky: 1
Registrován: 18. 5. 2012, 1:53

18. 5. 2012, 2:07

Ahoj, potřeboval bych poradit, když jsem si na stolním počítači napsal program v heidenhainu a uložil jsem to jako název.h. Dal na flashku a do notebooku. Na notebooku jsem otevřel heidenhain a když jsem chtěl otevřít ten soubor, tak napsal binární soubor na externí mechanice.

Mohl by mi někdo poradit, co s tím?

Děkuji
sekyy
Příspěvky: 46
Registrován: 28. 9. 2007, 3:44

24. 5. 2012, 10:34

pro přenos programu musis pouzit TNCremo.

o tomto SW se doctes napriklad zde:

http://heidenhain.webnode.cz/download/sw-a-ostatne/" onclick="window.open(this.href);return false;
TOMAX
Příspěvky: 116
Registrován: 25. 5. 2010, 8:34
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

25. 5. 2012, 8:10

nie nemusí... ale program sa nesnie otvarat z flashky ale z HDD takze program najskôr nahraj a potom ho otvaraj. to je cele, 2 roky som programy tlacil do frézy cez USB klúč a vsetko islo v pohode len potom som si dal kupiť 25m kabel a zapojil stroj do celopodnikovej sieťe.
SolidWORKS 2012 + SolidCAM 2012
-
CNC sustruh pohánanými nástrojmi
5oska DMU eVo 40
a nejaké tie 3osé mašinky :)
sekyy
Příspěvky: 46
Registrován: 28. 9. 2007, 3:44

26. 5. 2012, 2:37

Tomax: to je sice pravda, ale to platí pro STROJ. Ale pokud má jenom program Heidenhain (demo z netu), jako že má, tak je to jak jsem psal já. Uložit z flashky do pc a potom stáhnout pomocí TNCremo.
TOMAX
Příspěvky: 116
Registrován: 25. 5. 2010, 8:34
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

30. 5. 2012, 8:22

ale kam to chces stahovat s TNCRemo ked to das do PC?? ja som tiez pouzival demo a v pohode som to robil tak ze som si nasiel cez PC zlozku kde su programy pleskol som tam co som chcel a islo to... No zacinam mat podozrenie ze to co chce otvarat budu normalne programy a tie to demo neotvory takisto ako programy z dema neotvoris v stroji.
SolidWORKS 2012 + SolidCAM 2012
-
CNC sustruh pohánanými nástrojmi
5oska DMU eVo 40
a nejaké tie 3osé mašinky :)
Uživatelský avatar
jcerki
Příspěvky: 109
Registrován: 24. 10. 2008, 12:47
Bydliště: Bratislava , Slovakia , jcerki@gmail.com
Kontaktovat uživatele:

31. 5. 2012, 5:49

No vidim , ze kazdy tu vravi nieco ine :) . Pre upresnenie :
1. - Programy vytvorene v Deme otvorite aj v inom Deme , na inom PC a aj hociakom stroji . Samozrejme Heidenhain .
2. - TNCremo je sice na prenos suborov do stroja , ale ak mate simulator spolu s TNCremo na jednom PC , tak aj taky prenos funguje . Je to rychlejsie , ako ked kopirujete cez simulator .
3. - Pravda je , ze priamo s flasky sa subor neda dalej spracovavat . Musi byt v stroji , alebo v simulatore . Takisto v simulatore neotvorite subor , ktory je ulozeny v PC . Musite ho skopirovat
do simulatora a az tam ho upravovat . Ale pozriet si ho mozete v PC cez Wordpad . A ak uz bol raz kopirovany subor do PC , uz aj tam ho mozete upravit . Je to textovy subor s priponou .h .
Pozn. : Heidenhain tvori programy v binarnom kode .

http://heidenhain.webnode.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

17. 6. 2012, 6:44

Mozna jsem nepochopil zakladni otazce, ale trochu do mlejna:
Napsal jsem programek v demu a prekopiroval na flesku. Pustil jsem si doma na druhem PC a neslo to nacist. Nejaky binarni...
Proc to neslo?
Haidos se snazi sve klienty naucit zakladni prenos souboru. Tzn. Kdyz ukoncim soubor na stroji nebo v demu v haidu musim tento soubor ulozit na externi disk (flesku).
Naopak zase pomoci haidu importovat z ext. disku (flesky) soubor pro haidos.
TNC Remo je vyborna vec, ale pokud skopcim soubor primo natvrdo z adresare dema. Tak i TNC Remo nepomuze. :roll:

To co popisuju je mozna banalita, ale jednou jsem si to neuvedomil a ve skole jsme se potrapili. Ted uz to delam podvedome automaticky.
Odpovědět

Zpět na „Ridici systemy“