Pomoc s LINUXCNC, začátečník..

Odpovědět
Uživatelský avatar
marek
Příspěvky: 129
Registrován: 23. 8. 2006, 8:10
Kontaktovat uživatele:

25. 5. 2012, 8:45

Zdravím, mám prosím prozbu. Začínám s cnc a potřeboval bych do začátku pomoct s prvotním nastavením pc. Mám naistavaný LinuxCNC 10.04. Teď bych rád provedl nastavení. Někde jsem už viděl a v rychlosti procházel postup, ale nemůžu to najít..
Dá se poradit, buď kde tento postup najít, nebo konkrétně poradit??
Mám koupenou tuto driver desku http://cnc.inshop.cz/3a/driverprorizeni ... ?ItemIdx=4" onclick="window.open(this.href);return false;.
Nastavení by bylo ideální přímo na ní..
Ještě písnu, že jsem toho už hodně pročetl, ale pořád je naco se ptát..
Tak díky za případnou výpomoc..
S pozdravem Marek
sekyy
Příspěvky: 46
Registrován: 28. 9. 2007, 3:44

26. 5. 2012, 2:29

cau, zkus se mrknout na :

http://wiki.zentoolworks.com/index.php/ ... 560_driver" onclick="window.open(this.href);return false;

jsou tam nějaký fotky plus krátký popis.
Uživatelský avatar
marek
Příspěvky: 129
Registrován: 23. 8. 2006, 8:10
Kontaktovat uživatele:

7. 9. 2012, 1:32

Jde nějak zapnout jakoby zobrazení nástroje v Linuxu cnc? V defaultním prográmku, kde to jezdí po nápisu Linuc CNC je vykreslený nástroj ve tvaru kužele. V programech, které mám vytvořené se zobrazuje jen miniaturní nástroj viditelný až po velkém přiblížení. Jde mi jen o vizualizaci, kde se nástroj nachází..
S pozdravem Marek
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

7. 9. 2012, 7:46

Ten kužel se změní v odpovídajicí nástroj tehdy, až budeš mít v tooltable nadefinovaný nástroje a jeden z nich zavoláš příkazem M6Tx , kde x je číslo nástroje v tooltable.
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
Uživatelský avatar
marek
Příspěvky: 129
Registrován: 23. 8. 2006, 8:10
Kontaktovat uživatele:

15. 9. 2012, 7:21

A jak se prosím ovládá to relé, co je na modré 3osé desce? Chci s tím spínat další relé, který by teprve spínalo vřeteno.. Ale nevím, jak ho ovládat..
S pozdravem Marek
Odpovědět

Zpět na „LinuxCNC - drive pod nazvem EMC2“