Nákup strojní frézky

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
markus
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 12. 2011, 4:59
Bydliště: Frýdlant v Čechách

25. 11. 2012, 9:44

Ahoj Všem. Už mě nebaví stále něco nepřesně pilovat pilníkem a tak přemýšlím nad koupí nějaké malé strojní frézky, Rodinný rozpočet mi nedovoluje koupit nic drahého a tak po přečtení snad všech tady příspěvků jsem se rozhodl pro koupi takových to frézek. http://aukro.cz/frezka-f-1-u-i2761751489.html" onclick="window.open(this.href);return false; a nebo http://www.top-bazar.cz/stroje/kovovyro ... -s-112277/" onclick="window.open(this.href);return false; a nebo http://www.exapro.cz/frezka-konzolova-u ... rettyPhoto" onclick="window.open(this.href);return false; . Bohužel tento druh frézek se v inzerátech objevuje poměrně málo a proto se vás chci optat, zda o něčem podobným nevíte. potřebuji něco kolem těch 500 kil, aby se to dalo odvézt osobákem s cenou kolem 20 tis. Děkuji za informace.
pavelk
Příspěvky: 123
Registrován: 19. 10. 2009, 9:01
Bydliště: Novohradske hory

25. 11. 2012, 9:21

ahoj,
ja o nicem nevim, ale v nezapomen v rozpoctu na prislusenstvi.
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

25. 11. 2012, 9:25

Nejspíš Tě naštvu, ale budu upřímnej .... To co si představuješ je do 20k prakticky k nesehnání. Občas se sice na něco natrefit dá, ale je to asi jako na tom Aukru ... hned pryč.
Já osobně mám F1H v pěkným stavu a k ní svislou vysokootáčkovou hlavu s výsuvnou pinolou včetně kleštin. K tomu pochopitelně výbava jako trny a frézy. Plánuju její prodej (zatím nemám udělanou potřebnou přírubu pro osazení tý hlavy) a bude se nabízet za 39 tisíc. Pokud bych ji teď prodával bez tý příruby (dal bych ale k tomu na tu přírubu špalek kontilitiny kterej jsem koupil) tak to bude 36 tisíc. Za frézu jsem dal 23 za hlavu 7 a zbytek jsou ty trny, kleštiny do hlavy a vercajk .... Prodávat budu jen jako komplet. V případě zájmu mohu udělat nějaký foto. Cena je pevná, stroje, který se daj odvést na vozejku a ve slušným stavu prostě nejsou ..... a furt je to míň než za šikmookej perník. :wink:
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

25. 11. 2012, 9:32

Ještě k těm odkazům .... ten poslední (Exapro) je moc velká libovost, ale to chodí od 4000 éček nahorů, to jen abys byl v obraze. V tuzemsku jsem ji snad ještě nikdy na bazaru neviděl, občas E-bay, kde není vyjímkou i cena kolem deseti tisíc euro. :!:
tom ltr
Příspěvky: 161
Registrován: 16. 12. 2011, 6:59
Bydliště: nymburk

25. 11. 2012, 10:00

Dobrej vkus.. F1S jsem nedávnou koupil..a F1H mi utekla bohužel..chtěl jsem je mít obě..takový dvojče..snad se něco objeví.. A jak píšou kluci..bacha na příslušenství..koupil jsem jí bez ničeho a jsem v příslušentví za to samý co byla frezka
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

25. 11. 2012, 10:48

Pokud už paseš po frézce v této velikosti jako je F1, tak zkus popřemýšlet jestli nedáš něco navíc a koukni i po nástrojovkách, teď byla na bazoši deckel fp1 za pade, sice to byl ten válečný nebo těsně poválečný model, ale bylo k tomu poměrně hodně krámů jako obrážecí hlava, stoly, svěrák atd a nakonec dal i nějaký vercajk.......měl jsem fakt cukání jaký jsem už dlouho neměl.

O prázdninách byla na aukru Thiele, na kterou jsem se byl zajet podívat osobně a můžu říct, že to byla opravdu velká fajnovost :) , sice taky fůru práce ale ta by za to fakticky stála i ten deckel se mohl jít zahrabat, spousta věcí k tomu, nářadí, kleštiny. Na místě jsem mu dával 35, nechtěl prý co aukro, už nepamatuju kolik to tam bylo ale do 40k víc ne. Zase je to dvakrát tolik než co bys chtěl dát, ale to ten co koupil tu z tvého odkazu na aukru stejně nakonec dá taky, pokud k tomu nic nemá.
A vem si, že je to v té tvojí požadované velikosti, ale mnohem mnohem univerzálnější, až totiž dojde na to, že na tu F1 frézku budeš chtít nahodit otočák, nebo děličku, tak se budeš škrábat za uchem, tím nechci říct, že na tom nic neuděláš, ale má to svoje limity vzhledem k velikosti stolu, nad tím musíš taky zauvažovat :wink:
Každopádně právě cena je kolikrát dost zavádějící při rozhodování..... :wink:

Když už něco jak F1 tak té čistě vertikálce bych se vyhnul a šel spíš do toho háčka co ti nabízí Engineer pokud je k tomu vertikální hlava stejně jako v odkazu na aukru, máš v podstatě o hodně univerzálnější mašinku :)
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

26. 11. 2012, 12:45

Hlava je jiná, ta v odkazu tuším nemá výsuvnou pinolu. To co mám k tomu já je hlava i s motorem, takže to umí točit vyšší otáčky. Mínusem je trochu to, že to je jen na kleštiny. Ale kleštiny k tomu mám a udělat do dutiny případně nějaký trny na nástrčkový frézy by neměl být problém. Ostatně na hrubší práce s větším objemem špon bych to stejně používal v horizontálním ustavení a ta hlava je na drážkování, vrtání atd. Popravdě hoooodně dlouho jsem váhal jestli ji posílat do světa, ale mám v garáži Fehlmanna a i nějaký další větší okopáváky.... tak ji už nějak nevyužiju. :wink:

Těch nástrojovek se poslední dobou pár objevilo, ale je fakt, že pokud to nebude někde za humny a překročí to běžný transportní hmotnosti za OA, tak je doprava finančně dnes maso. Já nedávno koupil vstřikolis a doprava s naložením a složením (cca 160km jedna sesta) stála ze známosti osmičku. Tedy doprava vyšla dráž než lis .....

Cena vercajku a výbavy je kapitola sama o sobě, kámoš vždycky říkal, pade za mašinu a k tomu připočti šede za vercajk :lol: ..... já třeba k FC16-ce postupem doby sehnal kleštinový ISO30-ky trny spolehlivě za pětadvacet a to mám tak akorát na základní nejpoužívanější nástroje. :) No však to známe všichni jak to chodí .... když jsme tak líný přehazovat nástroje v upínačích. :mrgreen:
pavelk
Příspěvky: 123
Registrován: 19. 10. 2009, 9:01
Bydliště: Novohradske hory

26. 11. 2012, 9:53

co se tyka dopravy, tak ja jsem to vyresil tak, ze jsem se na frezku ani nejel podivat. byla za dobrou cenu (bohuzel odpovidajici stavu) a navic to bylo pres celou republiku a ja vedel, ze ji hned odvezu k jednomu znamemu na go. a kdyz jsem si spocital svuj cas a km, tak se mi do toho moc nechtelo. zaplatil jsem prevodem a prepravu sjednal s cs express. 850 kg frezka - 300 km - za tyden za cca 1500 kc. :-) pak jsem ji ale potreboval odvezt a privezt 25 km k tomu znamemu a za auto s rukou jsem dal tam a zpatky 4000.
markus
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 12. 2011, 4:59
Bydliště: Frýdlant v Čechách

26. 11. 2012, 2:16

Děkuji za váš čas a názory. Těch 40 tisíc je pro mě vyšší dívčí, to bych se musel nejdřív rozvést. Znáte to,jak to doma chodí. Živit nás to nebude, tak k čemu ti to je- k hov... Takže moje možnosti jsou takové , buď si koupím větší pilník a nebo budu ještě dlouho čekat, jestli se něco zajímavého neobjeví a věřit tomu, že trpělivost přináší růže. Původně jsem zamýšlel zakoupit novou malou frézku např. http://aukro.cz/vrtacko-frezka-vf25-sup ... 54743.html" onclick="window.open(this.href);return false; , ale nějak jsem se víc zamiloval do těch starších strojů. Dnes jsem zjistil, že by možná u nás byla možnost koupit frézka FU 2 A za 20000, tak popřemýšlím. Pán likviduje strojní dílnu a frézku by mě nechal přes známého. Jenom mě odrazujou ty dvě tuny železa. No nevím-nevím.
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

26. 11. 2012, 4:39

Poslal jsem Ti SZ :wink:
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

26. 11. 2012, 7:21

Nedávno byly na bazoši k mání Fa2v a Fa2u v Hradci (11.11.). Volal jsem tam a pán ceny netuší tak asi kdo mu co nabídne a bude to víc než 6 za kilo. Ale jsou to holé mašiny. Nástroje doporučuji kupovat postupně a po kouskách na inzeráty. Né Aukro, tam blázněj.
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

29. 11. 2012, 12:55

Je to tak, když koupíš soustruh, tak stačí kousek radeca, bruska a uděláš téměř všechno. K frézce potřebuješ na všechno nástroj, držáky, hlavičky, trny, svěráky, děličky atd. To příslušenství bude dražší, než mašina. Potom přijde další problém, ostření těch nástrojů. Něco jde v ruce, když se to umí, ale na něco se musí použít nástrojová bruska, nebo to nechat někde naostřit a to také není nejlevnější. Drahá fréza se snadno otupí a co potom.Pokud na to nemáš práci, tak to raději pusť z hlavy a pár drobností opiluj, jako dřív. Hobby stroje (vrtačkofrézku) nedoporučuji, tak možná na dural, ale pořádnou ocel na tom těžko ofrézuješ.
www.mosaznevyrobky.cz
pavelk
Příspěvky: 123
Registrován: 19. 10. 2009, 9:01
Bydliště: Novohradske hory

29. 11. 2012, 3:16

neda mi, abych se jeste neozval:
ja bych to tak cerne nevidel. souhlasim s tim, ze cena prislusenstvi snadno muze presahnout porizovaci cenu frezky. to ano. ale to, ze na to ted nemas praci, tim bych se nestresoval. pokud to opravdu chces, tak za tim jdi. mnoho prislusenstvi se da koupit z druhe ruky, neco ti treba nekdo da a na neco budes muset nasetrit. jeden znamy mi dal nekolik radec, druhy na me vysipal bednu plnou mk3 kuzelu, redukci a vrtackovych sklicidel. :D dokonce mi nabizel strojni sverak a ja trubka jsem si pripadal blbe, tak jsem mu rekl, ze ho nechci. :roll: dalsi kamarad mi za flasku ferneta sparoval na brusce 2 sveraky. s jinym kamaradem automechanikem mam dohodu - on mi spravuje auto za cenu nahradnich dilu a ja mu cas od casu neco vysoustruzim nebo vyfrezuju.
jinak, tk frezy se obcas daji sehnat od 150 korun nahoru. naposledy jsem sice v obchode kupoval mitsubishi 12ctku 4-britou a dal jsem za ti asi 900 bez dane. to ale nekupujes kazdy tyden. mam 2 a kdyz jednu ocesu, tak ji dam prebrousit. v tom samem obchode asi za 120 kc.
jasne, neni to zadarmo a kdyz to nemas na vydelek, tak se hur hleda motivace. ale zase cas, ktery stravis v dilne, neprosedis v hospode, apod. (alibi pro drahou polovicku 8) )
chtit, tak se vzdycky najde cesta. ja sam za sebe jsem hodne rad, ze me to smrdlani pilnikem prestalo bavit a po nekolika letech premysleni se rozhodl pro nakup.
markus
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 12. 2011, 4:59
Bydliště: Frýdlant v Čechách

29. 11. 2012, 6:32

Ahojky, v příloze http://www.youtube.com/watch?v=Rpr7q45A7e8" onclick="window.open(this.href);return false; vám chci naznačit, s čím jsem si přes léto hrál a u čeho jsem se rozhodl, že pilovat mě už nebaví. Nikdy jsem zatím nedělal pro svoji radost nic velkýho a myslím si, že na takovéto titěrnosti nemusím mít mašinu přes celou dilnu(5,5x2,5m). Proto budu rozmýšlet v dlouhých zimních večerech, zda si opravdu nepočkat na frézku typu F1U-S.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

29. 11. 2012, 7:19

a tohle jsi celý ručně piloval? třeba ty šikmý drážky na tom zásobníku? tak to klobouk dolů na to bych neměl trpělivost :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „Nákup“