hospudka

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
sulekb
Příspěvky: 99
Registrován: 10. 12. 2015, 12:39
Bydliště: su z Prahe

30. 12. 2015, 11:23

elbarto píše: Ceska Posta: balik nahodne zachyceny tesne pred odeslani do zpet do Ciny. Opet nulova informace od dorucovani.
Naprosto shodná zkušenost. Hlavně že všude zadáváme telefony a emaily :/
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

1. 1. 2016, 11:30

předem Šťastný nový rok všem a dodávám: já jsem TO letos o vánocích nečekaně čekal :D a vše objednal v listopadu. V prosinci jsme jen udělali výlet do hlavního města Moravy, nakoupil jasem to, co jsem zapomněl vč. spojováku, potkal se s členem tohoto fóra Embie (mmj. velice šikovný a inspirativní Borec viz http://embieracing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;) a pod., pak na "Svoboďáku" okoštovali vánoční pohodičku a je to klídek :D :D PPLáka, DPDáka a Pošťáka jsem celý prosinec neviděl a jsem happy :D ... no viděl, kolegům občas něco přišlo do práce a bylo na doručovatelích vidět, že toho mají fakt hodně za krkem, ale jsem koukal, že kolegini "parfém" z Číny - Aliexpres přišel před vánoci za 9dnů !! a ostatní si taky chválili doručovatele, tak na JM kurýři přes vánoce za 1 s *
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5093
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

1. 1. 2016, 12:18

No já měl letos malý rekord v pondělí jsem objednal granule pro psa 14.12 ( Praha 3) a doručené úžasného 22.12 ( Praha 9) to se Česká pošta moc nepochlapila. Na druhou stranu mi 17.12 poslali balík z Brna a 18.12 doopravdy dorazil.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Goor
Příspěvky: 82
Registrován: 23. 3. 2009, 5:38

1. 1. 2016, 12:52

Měl jsem to podobně, mě psí granule dorazily až tři dny po avizovaném doručení. Vypadá to, že se česká pošta zaměřila na balíčky a pytle s granulema nepatřily k prioritám. Ono taky kdo by dával někomu pod stromeček granule :) I když, pejsek by si taky mohl pod stromečkem rozbalit dárek.....
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7229
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

1. 1. 2016, 12:59

silně záleží na tom, jak se to pošle
pokud je to posláno jako "Balík do ruky", tak to celkem spolehlivě chodí do druhého dne
pokud je to jako obyčejný balík, tak je to taky na týden, je to o pár kaček lacinější
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

1. 1. 2016, 1:35

... to se rozumí, hafan dostal pod stromek obrovskou konzervu a metrovej salám pro psy a kocour taky spostu mlsání - členové rodiny :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5093
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

1. 1. 2016, 2:12

Nejlepší je že den po doručení 23.12 mi přišla zpráva že mi budou balík 22.12 doručovat :D
s s druhou zásilkou to samé, den po doručení mi opět přišla zpráva že mi ho budou doručovat se včerejším datem. Hold ČP je o krok dopředu :D
Na druhou stranu v pondělí 28.12 mi Bobík poslal balík a v úterý doopravdy dorazil, jen podle trnr ještě ve středu nebyl doručený ale to je detail.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22424
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2016, 9:33

ze je to vsude stejne
Přílohy
11181839_812815788788127_6200045615702357287_n.jpg
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

2. 1. 2016, 10:23

bu_bu píše:
sulekb píše:
elbarto píše: Ceska Posta: balik nahodne zachyceny tesne pred odeslani do zpet do Ciny. Opet nulova informace od dorucovani.
Naprosto shodná zkušenost. Hlavně že všude zadáváme telefony a emaily :/
Třeba je to obecně známé, já to ale nevěděl: totiž podle poštovní aplikace sledování zásilek mi balík v pořádku doručili, ale já ho nedostal, nic nepodepsal, v kaslíku nic a přitom to byl balík do ruky a pojištěný.
Pak se ukázalo, že pošťák to nechal u sousedů a podle nových poštovních podmínek platných tuším od 25.11.2015 je to tak naprosto v pořádku. Píšou tam, že pokud nebude adresát při doručování doma, tak můžou nechat zásilku až do ceny tuším 60 000Kč u kohokoli v okolí ( a na to jak šikovně to tam mají napsané mi připadá, že by definicí v nejhorším prošla i planeta Země), kdo jí bude ochoten převzít a jsou z obliga, zásilku doručili a už na ně nikdo nemůže a dál se už musí starat příjemce.
Pokud to snad někdo stejně jako já ještě neví a myslí si, že si dělám srandu, tak si to může přečíst. Podmínky najde na webu pošty a je to čl. 25, bod 5.
Tak to je ideální (pro čp),když bude někdo posílat balík z Prahy do Brna tak to může pošta nechat rovnou u souseda v Praze... :)
A možná by se s takovou i ten odesílající vešel do definice "soused"... :D
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

2. 1. 2016, 11:49

Adresát je potom, je-li to možné, informován o tom, že si má zásilku převzít u přebírající osoby. Asi se musíme spoléhat na zdravý rozum doručovatelů. Pokud ovšem cokoli selže, podmínky počítají se vším a vše tedy bude vyřešeno k naprosté spokojenosti České pošty.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

2. 1. 2016, 12:35

už jsem to tu psal dříve, ale zopakuji...
přestat používat (pokud to jen trochu jde...) služeb ČP.
Já vím, kurýr je o něco draáší, ale doručí... tedy alespoň DHL, UPS, atd...
Raději dám o Kč 40.- více, ale alespoň s nějakou zárukou doručení... ČP patří na smetiště dějin
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

2. 1. 2016, 3:37

Hades píše:už jsem to tu psal dříve, ale zopakuji...
přestat používat (pokud to jen trochu jde...) služeb ČP.
Já vím, kurýr je o něco draáší, ale doručí... tedy alespoň DHL, UPS, atd...
Raději dám o Kč 40.- více, ale alespoň s nějakou zárukou doručení... ČP patří na smetiště dějin
Když ono pro řadu lidí s je pošta jediná možnost. Do domu, kde od rána do 16 hodin nikdo není kurýr nic nedoručí. Pošta tam nechá oznámení a je možné si to na poště do 10 km příležitostně vyzvednout.
Je pravda, že poslední dobou vznikají různé Geis partner, uloženky, Heureka pointy, ale to nenabízí každý a nejsou všude.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4919
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

2. 1. 2016, 7:11

Na ceskou prubezne taky nadavam, ale neni pravdou ze je nejhorsi. Problem je v lidech. Firmy mizerne plati, ridici ojebavaji, lzou a na vzdalene adresy, kde musi chodit dale z auta totalne serou. Jedina sance je system spropitneho. Ridici co obcas neco dostanou si zakaznika ulozi do mobilu a potom mi volaji. Na vanoce bohuzel nepomaha ani to. Nekdo tady psal psal " trosku si priplatim za DHL ci UPS". Pri odesilani ven do zahranici je napriklad DHL a ted pozor 10 !!! drazsi nez ceska posta. Za balik co stal nakonec u cesky 380kacek, chtela DHLka 4.5 tisic. Totalni nesmysl. A opacne. Zakaznik si priplati za drahou DHLku na balicku do ceska a doveze mu ho PPL, protoze nyni patri do divize Deutsche Post World. Hnus.

At jenom nenadavam. Zasilkovna pracuje paradne. Na netu si vytvorim stitek s carkovym kodem, ten frknu na balicek. Potom dam na prepazku, Rostenka nacte kod a je hotovo. Zasilkovna to dal predeva pres DHL coz funguje vyborne. Navic cena je uplne nejlevnejsi na ceskem trhu.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

2. 1. 2016, 7:55

proto jsem psal... POKUD TO JEN TROCHU JDE

docela často se pohybuju mimo domov, tu týden, tu dva a občas i víc. Ale pokud potřebuju něco doručit, tak rozhodně ne ČP..

a ano, Zásilkovna, DHL, PPL, UPS...
Zatím mne to nezklamalo, narozdíl od ČP, která občas nedoručí ani na adresu bydliště (a to mám v práglu :-( )
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22424
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2016, 9:47

mazec
http://www.steampunktendencies.com/post ... sa-ukraine" onclick="window.open(this.href);return false;
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“