aplikace serv

Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22413
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

6. 9. 2007, 6:10

tusim ze to nekde je i popsane na anglickem foru
konkretne tedy ty prepinace paklize myslime to same
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22413
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 10. 2007, 7:56

a co treba zklamani, ve chvili kdy jsem zjistil jak se krokove motory chovaji a ze na velmi precizni obrobeni 3d tvaru potrebuju mozna i tyden (v podstate jsem se do toho prave z tohoto duvodu nepoustel) ze v podstate nema cenu digitalizovat protoze pul milionu bodu je proste na moc dlouho a ze neustale hrozi ztrata polohy a pri inkrementalnim rizeni polohy je dost vazny problem s nacitanim chyby narozdil od odmerovaneho polohovani
z toho vseho jsem usoudil ze muj stroj vlastne nefunguje
protoze s nim nemuzu delat to co chci
vzhledem k tomu ze se dnes daji sehnat serva za hubicku at jiz na ebay nebo kdekoli jinde
napriklad v jednom prazskem bazaru myslim za 250kc/kus ukazte mi za ty prachy krokac
zarekl jsem se ze uz krokove motory nechci ani na vymeniku nastroju
zrovna vcera jsem vyhodil budice za 15 000 od microconu protoze je to peknej smejd
jestli to nekdo chce tak si pro ne muze prijit, ja uz jsem s tim ztratil nervu vic nez dost

servo neni nic nerealneho a jeho moznosti jsou vic nez skutecne

a pozadavek mit masinu cim dal tim lepsi snad neni nic za co by se clovek mel stydet

predpokladam ze spousta lidi tu zacne krokovymi motory a ne ze to nejde
ale spousta lidi zacne stavej s 0.4Nm motory trimetrovy router a to uz je stroj kde proste serva byt musi

takze toto vlakno ma sve opodstatneni a debata o rychlosti v nem jiste taky
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
prichy
Příspěvky: 767
Registrován: 29. 7. 2006, 11:05
Bydliště: Sokolov

12. 10. 2007, 8:45

Tpol: musim ti dat trochu za pravdu, k cemu mi budou takove posuvy kdyz nejsem schopen vubec ten material odebrat. Kazdopadne jedu malymi frezami a 2Nm motory dle me sedi (tak jak potrebuji).
Dale krome pupaka je tu velmi malo masinek vyfocenych.
Co se tyce obrobku...jak by smet.
Co jsem videl a zde i na netu se frezovalo bylo vetsinou velmi nenarocne
"kresleni do hliniku" ktere nemuze trvat "vice nez par chvil" pripominajici spis "nekolika urovnove 2D" nez napr 3D frezovani s pouzitim nejruznejsich strategii frezovacich rezimu.
Nic....navadi mi tyto debaty....jen jsem chtel rici, ze me jako zacatecnika nestrojare potesi i sem tam nejaky ten obrobek, finta z praxe ci napr novy model (2D 3D napr. ten tyranosaurus) pro pobaveni......snad neni tak moc vyfotit nejakou tu udelanou kravinku ci poslat zajimavou vec a k tomu napsat komentar......
Samozrejme velke diky tem, co tak cini neustale..... :)
Prichy
PBr
Příspěvky: 946
Registrován: 16. 6. 2007, 8:21
Bydliště: Slovensky Grob
Kontaktovat uživatele:

12. 10. 2007, 9:47

priklanam sa k nazoru robokopa, aj ked nie som nejaky skuseny strojar, ze serva kazdopadne su omnoho lepsie ako krokove motory, a cim dalej tym su servopohony lacnejsie a dostupnejsie pre bezneho cloveka. Podla mna aj kontroler na ac servo nie je az take nemozne si vyrobit doma, nakolko existuju velmi vykonne procesory s pwm vystupmi. Ale zatial na take osobne by som si netrufol.
Ja som tiez zacinal s krokacmi (vlastne este stale s nimi mastim), ale planujem sa toho zbavit a prejst na ac serva. Mam doma jeden servostar s posunom, som zvedavy ako to bude chodit, dufam,ze popripojeni mi to nezhori.
microcon je pekny smejd, v praci sme ho parkrat pouzili (typ nepamatam), ale bol to otras. Ale to je moj subjektivny nazor.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22413
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 10. 2007, 10:01

ad. microcon
vzhledem k tomu ze takovy nazor sdili vetsi cast z lidi co od nich kdy neco koupili je to spis kolektivni nazor nez subjektivni :)
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 829
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

12. 10. 2007, 9:27

Na krokových motorech bohužel jedu už od r 1994. Co jsem s nimi zažil, to by vydalo na několikasetstránkový román - a není to nic pozitivního. Myslím si, že toto vlákno má rozhodně opodstatnění větší než malé ....
Odpovědět

Zpět na „Servomotory“