Amatérská stavba CNC frézky v obrazech

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
fupe
Příspěvky: 638
Registrován: 27. 5. 2008, 9:10
Bydliště: Praha

7. 5. 2014, 1:59

Mex píše:Jo, výtlak je malý. Ale na tohle by stačit měl.
A průtok stačí maličký. I kdyby to 2.2 kW vřeteno mělo účinnost jenom 80% (a to bude mít víc), tak je to nějakých 440 W tepla, které je třeba odvést.
Pokud správně počítám, tak pro oteplení vody o 5 stupňů C by stačil průtok cca 1.23 l/min.
To není nic, to by zvládl uchladit i čůrající vrabec.
Před časem sem taky řešil chlazení vřetena a pokusech s fontánkvým čerpadlem sem přešel k membránovému.
neco takovýho http://www.ebay.com/itm/12V-Self-primin ... 43c5ff2e03
Je ale pravda, že mám hodně dlouhý a tenký hadičky, protože mam chlazeni mimo masinu a taham hadicky spolecne s kabelama energoretezama.
Používám hadičky festo určený pro vzduchotechniku s vnějším průměre 6mm. Ale při pokusech to fontánový čerpado nebylo schopný protlačit takhle malou hadičkou vodu ani na vzdálenost 1m. Naproti tomu to memránový za 600kč dává tlak az 6,5 baru a to je zase moc, neb mi to vytahovalo hadicky ze spojek. Nastesti je tam sroub, kterym se da ten tlak regulovat, takze kdyz ho prekroci, tak vypne a pocká. Od ty doby spokojenost.
M
pro predstavu jak to ma ta voda daleko :-)
energořetěz k portálu
energořetěz k portálu
energořetěz na portálu
energořetěz na portálu
kdyby nekoho mátla ta treti hadička, tak ta je vzduchova a ovlada klestinu.
nexus06
Příspěvky: 75
Registrován: 25. 1. 2009, 8:06
Bydliště: praha

7. 5. 2014, 4:53

na svem cnc jsem chlazeni vretena vyresil uplne stejne jako ma fupe. hadicky jsem vedl energetickejma retezama a po vsem moznem laborovani s cerpadly jsem proste koupil tohle http://www.alza.cz/alphacool-eheim-agb- ... d87600.htm" onclick="window.open(this.href);return false;. a bylo po problemu. bez problemu to vreteno uchladilo, koupil jsem tenkrat komplet sestavu, cerpadlo, chladic, dva ventilatory, kolinka. hadicky jsem koupil uplne obycejne nekde v bauhasu. secvakane to bylo za chvilku. expanzku jsem si udelal sam z kusu pvc. elektriku jsem si pro to vyvedl primo ze zdroje PC. kdyz jdu frezovat, pustim pc a spusti se mi chlazeni. protoze mam frezku v byte, je pro me dulezita hlucnost. je to vymysleno pro chlazeni procesoru a grafickych karet (bez chlazeni velmi vysoke teploty) , tudiz pro nonstop provoz, ze zacatku jsem s tim mel problem, ze jsem to naopak vubec neslysel a netusil, zda to bezi. pro jistotu jsem si tam dal i teplomer a nikdy se mi teplota nezvedla o vice nez 5 stupnu. po nekolika hodinovem frezovani jsem mel teplotu kapaliny po pruchodu chladicem nejjakych 26-30 stupnu max na 0,8kw vretenu. cely system v sobe ma cca 1,5 litru kapaliny. bal jsem se, ze to bude malo, ale bohate to stacilo.

bohuzel jsem o vreteno pred par dny prisel, ale svoji blbosti, ne kvuli chlazeni. koupil jsem vzduchem chlazene, protoze jsem ho potreboval rychle a jine proste tak rychle nebylo. ted si nadavam do vsech idiotu, protoze komfort proti vodou chlazenemu je naprosto nesrovnatelny. budu to muset vydrzet a na novou masinu co planuju prijde zase vodou chlazene. vzduchem chlazene uz nechci ani videt.
koudyxxx
Příspěvky: 160
Registrován: 21. 6. 2007, 9:59
Bydliště: Lanškroun

7. 5. 2014, 5:14

co si provedl že jsi o něj přišel?
nexus06
Příspěvky: 75
Registrován: 25. 1. 2009, 8:06
Bydliště: praha

7. 5. 2014, 10:44

koudyxxx píše:co si provedl že jsi o něj přišel?
nechci zamimu zasirat vlakno, mas to v poste
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22435
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 5. 2014, 2:38

tohle je mozna duvod kdy se to omluvi
stejnou chybu muzou udelat i ostatni a odpalit si to taky

bylo by teda asi dobre vedet cemu se vyhnout
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
nexus06
Příspěvky: 75
Registrován: 25. 1. 2009, 8:06
Bydliště: praha

29. 5. 2014, 5:08

robokop píše:tohle je mozna duvod kdy se to omluvi
stejnou chybu muzou udelat i ostatni a odpalit si to taky

bylo by teda asi dobre vedet cemu se vyhnout
No když to pán velkomožný povolil ;) Chyba byla klasicky mezi klávesnicí a židlí. Shořel mi měnič ( byl v něm studeňák ). Potřeboval jsem rychle něco dodělat co hořelo. Koupil jsem rychle nový měnič. No a blbě jsem ho nastavil. Neuvědomil jsem si, že jsem koupil 2x silnější měnič, jiný nebyl ihned k dispozici. Vše krásně fungovalo až do doby, kdy jsem hledal vhodné řezné podmínky. No a protože jsem frézoval 0,5mm frézou, potřeboval jsem z toho vymáčknout maximální otáčky. Krásně to fungovalo, než se ozvalo cvak a já jsem marně přemýšlel co se vlastně sakra stalo. Došlo mi to až po pár týdnech, když jsem se tak zahleděl na ten měnič a začal si nadávat do idiotů. Takže mám nový měnič i vřetýnko :roll:

Prostě jak jsem už dnes psal, zlaté české ručičky, bohužel ne ty moje :D
zami
Příspěvky: 665
Registrován: 25. 1. 2011, 2:07
Bydliště: Třebíč

28. 3. 2016, 8:10

Poslední dílko za pomoci mojí frézky.
70.JPG
71.JPG
Miloš.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8955
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

31. 12. 2016, 9:34

Ahoj Miloši,

pořídil jsem stejný radiátor, zajímalo by mne, jak jsi vyřešil tuto redukci:
zami_dotaz.jpg
Zhruba..
Zhruba..
Uvnitř výstupu z radiátoru je nějaký kužel, ta redukce ho přesně kopíruje? Jak je to fixováno, lepidlem (jakým)?

Díky, T.

PS: kytárka pěkná (i když na mne trochu kosmická, mám rád klasičtější pojetí :))!
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Juro
Příspěvky: 1613
Registrován: 19. 3. 2007, 12:14
Bydliště: Kamanová (Topoľčany)

31. 12. 2016, 2:25

Pekna kytara , ako profi, resp. keby bola robena na zakazku, asi by bola drahsia ako profi.
1. Jak si robil drazky na prazce?
2. Kde sa daju nakupit komponenty ?(snimace, konik, pazce,mechanika atd)
3. Kde rastie drevo?
4. Kam na DXF?
rocnik 1976 -stolár, trosicka uz aj strojar.
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

31. 12. 2016, 2:43

... další člen co si nepřečetl celé vlákno ...
pokud někoho něco zajímá hledá odpovědi a nalezne je ..
a další věci na které se zeptá vzápětí se dozví také ...
třeba jak se kytara lakuje ...
https://t.me/pump_upp
Uživatelský avatar
Juro
Příspěvky: 1613
Registrován: 19. 3. 2007, 12:14
Bydliště: Kamanová (Topoľčany)

31. 12. 2016, 4:17

Tak to som fakt necital cele vlakno-nedoslo mi ze musim ist na prispevky na rok 2013 :D
rocnik 1976 -stolár, trosicka uz aj strojar.
Uživatelský avatar
Juro
Příspěvky: 1613
Registrován: 19. 3. 2007, 12:14
Bydliště: Kamanová (Topoľčany)

31. 12. 2016, 4:18

pavlaxy píše:... další člen co si nepřečetl celé vlákno ...
pokud někoho něco zajímá hledá odpovědi a nalezne je ..
a další věci na které se zeptá vzápětí se dozví také ...
třeba jak se kytara lakuje ...

Tak to som fakt necital cele vlakno-nedoslo mi ze musim ist na prispevky v roku 2014 :D
rocnik 1976 -stolár, trosicka uz aj strojar.
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“