Free Energy

Alternativni zdroje energii, permakultura, ekologie atd..
Odpovědět
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

9. 1. 2016, 9:52

Habešan píše:Ona ta zahrádka taky nějaké malé množstvé škodlivin dokáže pohltit a neutralizovat. A něco se i odplaví, protože ČR i když neleží nikde v Africe je erozí postižena docela významně.

Sloučenina Olova se taky přidávala do benzínu a ve výfukových plynech vypouštěla do vzduchu, dokud technologie spalovacích motorů nepokročila natolik, aby se mohly vyrábět motory, které ho nepotřebují.

No s těmi motory jsem se zasmál :D :D :D :D :D To tetraethyl olovo se používalo jako antidetonační činidlo. Později bylo nahrazeno MTBE (methylterciální butyl ether) bohužel se ukázalo že tato látka se v přírodě skoro nerozkládá, takže někdy od roku 2007 se v ČR přešlo na ETBE (ethylterciální butyl ether), který je již biodegradabilní. Jinak proč si myslíš že v meziválečném období se antidetonační činidla nepřidávala (tedy místo nich bylo v benzínu cca 40% ethanolu, který má oktanové číslo tuším 103), 30 let zpátky jsme jezdili se škodovkama, které lemtali speciál s oktanovým číslem 91, dneska drtivá většina aut jezdí na natural s oktanovým číslem 95 a s rostoucím množstvím aut s turbomotorem ze sekačky se uvažuje na přechod na natural s oktanovým číslem 98. Prostě s downsizingem motorů rostou nároky na podíl antidetonačních činidel. Ona totiž ta antidetonační činidla zabraňují předčasnému samovznícení směsi benzín-vzduch při kompresi v pístu, ještě před tím, že dojde k iniciaci zážehem. Tudíž s rostoucím kompresním poměrem musí růst i oktanové číslo paliva. Jinak je něco jiného mít olovo do 20-ti metrů od silnic a na zahrádce.

Je otázka, jestli je ta eroze na zahrádce stejně tak významná jako na poli s kukuřicí, kterou zemědělci hezky vyseli na pole ve stráni. Po každém dešti je pod tímto polem moře bahna. Jinak olovo je problém primárně pro živočichy, protože denaturuje některé důležité bílkoviny (které se mne prosím neptejte, mechanismus si ještě zhruba pamatuji, ale to je tak všechno). Takže olovo ze zahrady se uloží v trávě, tu sežerou kralíci a ty člověk.

Jinak jak tu už psal někdo jiný, je to docela háklivé na vlhkost, takže pořádně utěsnit a nakontaktování bude taky zábava.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 1009
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

10. 1. 2016, 10:02

A ty to za pokrok nepovažuješ???
Já tedy ano.

Ty motory, které byly stavěné na Speciál 91, by přece nedokázaly trvale fungovat na Natural 95.
(Hlavně jsem to napsal, tak jak jsem to napsal, protože si myslím, že by k té změně nakonec došlo i bez nařízení v zákoně.)
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

11. 1. 2016, 8:56

Habešan píše:A ty to za pokrok nepovažuješ???
Já tedy ano.

Ty motory, které byly stavěné na Speciál 91, by přece nedokázaly trvale fungovat na Natural 95.
(Hlavně jsem to napsal, tak jak jsem to napsal, protože si myslím, že by k té změně nakonec došlo i bez nařízení v zákoně.)
No je zajímavé že v USA se na MTBE přešlo již krátce po válce, tuším že někdy v polovině 50. let. Na západě olovo opustili v 70. a 80. letech a u nás se to měnilo kolem roku 2000. Takže to že ve státech používali MTBE bylo dané poněkud pokročilejší petrochemií než byla ve zbytku světa. Ona totiž výroba tetraethyl olova pro petrochemii je nesrovnatelně jednodušší, ale v Evropě se s ní začalo až po válce. Takže to co bylo za velikou louží již dostupné a díky masivní produkci pro válečné účely se velice rychle dostalo do běžného prodeje (poslední provoz na tetraethyl olovo zavřeli někdy na konci sedmdesátých let, ale to již byla okrajová záležitost) se tady s velikou slávou začínalo vyrábět a stavěli se na to nové provozy. Prostě asi něco jako kdyby někdo dnes přišel s tím že třeba v Pákistánu začnou dělat Roomstery, které Škodovka odpískala a vyráběli je tam do roku 2060. MTBE se vyrábělo z vedlejších frakcí z výroby tuším že plynového oleje a methanolu ze syntézního plynu. Protože v USA měli vyšší a lépe konstruované destilační věže, tak se snáze dostali k té potřebné frakci s tím že první baterie na syntézu MTBE zprovoznily někdy v letech 1942 nebo 1943 a bylo jich šest, v provozu byla jen jedna a u ostatních se zatím regeneroval katalyzátor. Na tomhle nám Koubek vysvětloval jeden ze způsobů regenerace katalyzátoru v průmyslu na Technické katalýze. Každopádně paradoxní je to, že od té doby se v ohledně petrochemie v USA tak moc nezměnilo a vývoj nových antidetonačních činidel se přesunul spíše do Evropy. Ve státech mají auta konstruovaná s motory na benzín s oktanovým číslem 90-92. Evropa díky snižování spotřeby používá motory s vyšší kompresí a tedy i benzíny s vyšším oktanovým číslem.

No motor konstruovaný na Speciál 91 na Natural 95 fungovat může, ověřeno kamarádem který asi sedm let provozoval svůj Favorit rok výroby 1988 na Natural 95 než mu u něj uhnila podlaha takovým způsobem že ani po přeplechování auto neprošlo technickou, podotýkám že s ním jezdil denně do práce trasu Semily-Jablonec n/N což je asi 20km. Je pravda že někdy přidával aditivum, ale to byl z důvodu ochrany ventilů před erozí ne z důvodů předčasného zážehu. Pokud by si natankoval Speciál 91 do motoru pro Natural 95, tak se ti rozklepe, protože ty novější motory mají vyšší kompresní poměry.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 1009
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

12. 1. 2016, 9:56

Tím spíš, že na západě už k tomu došlo, jsem přesvědčen, že u nás by to také udělali i bez nějakého nařizování (Vídeňská konference).

Lidová slovesnost říká, že u Favorita už se počítalo s bezolovnatým benzínem.
To Škoda 120 bezolovo prý nesnesla.
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

2. 3. 2016, 9:50

http://www1.fs.cvut.cz/stretech/2009/pdf/1063.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

2. 3. 2016, 10:04

Asi tak
http://www.issnp.cz/pdf/horky_enersol/MEG.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

2. 3. 2016, 10:25

... no jo ropa a její peníze a s tím intenzivní masáž na vštěpování předsudků :D
.... někde jsem četl svědectví chlapa, kterého Tesla svezl v autě, kde mu v přihrádce spolujezdce ukázal jakousi skleněnou trubici ve složitém zařízení, Tesla mu prý řekl, že je to "Generátor energie z vakua", ten chlap přísahal, že auto nejelo na spalovací motor, ale je to hodně dlouho a nevzpomenu si na jméno. No uvidíme časem, jak vše dopadne ...
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
ledvinap
Příspěvky: 793
Registrován: 8. 11. 2009, 4:40
Bydliště: Plzen

2. 3. 2016, 10:35

Teda, to muselo dát příšernou práci. … Přitom taková blbost, co?
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

2. 3. 2016, 10:37

Je to jednoduché, pokud by to rozumně šlo už to dávno někodo udělal. Nebo si někdo myslí že kdyby Edison nevymyslel žárovku jsme dnes potmě? Minulý týden jsem dosáhl účinnosti motoru 110%, a nebylo to nic jiného než chyba měření proudu ( zkreslené měřené proudu v důsledku velkých špičkových proudů). Ale je hezké v lidech udržovat nějakou naději že je to možné, že jednou svět bude super, energie zadarmo ale ted musí platit daně a chodit do práce , aby měl stát a neschopní které zaměstnává/ dávkuje z čeho žít.
Pokud tu někdo dodá rozumné podklady na magnetický generátor tak jej klidně na vlastní náklady postavím.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

2. 3. 2016, 10:49

.. dokud bude ropa řídit svět, ti ty podklady nikdo nepošle a jediná volná energie bude připíchnout se na obecní dráty v noci pomocí žebříku a startovacích kabelů :D :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
ledvinap
Příspěvky: 793
Registrován: 8. 11. 2009, 4:40
Bydliště: Plzen

2. 3. 2016, 11:01

Ta prace studenta je celkem vpohode - je mladej, ma pravo se mylit. Ucitel mu mel pomoct najit chybu v mereni a bylo by to vpohode. I tu cenu by si pak zaslouzil.

A mozna by ucitel na stredni skole mohl rozumet Maxwellovym rovnicim natolik, aby ho upozornil na ten blabol, co v praci pise.

A reakci Sisyfos docela rozumim. Ocenit ocividnou chybu mereni jak vedu je prilis.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

2. 3. 2016, 11:07

ledvinap píše:Ta prace studenta je celkem vpohode - je mladej, ma pravo se mylit. Ucitel mu mel pomoct najit chybu v mereni a bylo by to vpohode. I tu cenu by si pak zaslouzil.

A mozna by ucitel na stredni skole mohl rozumet Maxwellovym rovnicim natolik, aby ho upozornil na ten blabol, co v praci pise.

A reakci Sisyfos docela rozumim. Ocenit ocividnou chybu mereni jak vedu je prilis.
Já všem tvrdím že když se s chybou měření vejdu do 5% tak hurá.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
ledvinap
Příspěvky: 793
Registrován: 8. 11. 2009, 4:40
Bydliště: Plzen

2. 3. 2016, 11:10

No vzhledem k tomu, ze ucinnost vychazela az 288% ... to neni odchylka, ale chyba v mereni.
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

2. 3. 2016, 1:44

To mi připomíná laboratoře z chemického inženýrství, na první hodině nám bylo oznámeno, že pokud se vejdeme s chybou měření do 30-ti %, tak to bude dobrý výsledek. Holt jedná se o reálná zařízení používaná v menších provozech, nebo poloprovozech, to není klasická laboratoř.
U filtrace křídy nám vyšly ztráty asi -23Kg, tak jsem do protokolu napsal, že i po několikanásobném přepočítání a zkontrolování, nám to vychází takto. Asák mi pak ukázal, kde vznikla chyba, u 6-ti kubíkového tanku zásobníku suspenze byl vodoznak s nejmenším dílkem 200 litrů. Takže chybou bylo špatné odečtení.
Pár let na to, nám odevzdali protokol kde byla vypočítána účinnost čerpadel přes 160%. Tak jsme si s kolegou studenty vzali bokem a projeli s nimi protokol a vysvětlili, jim kde hledat chybu. Kolega to glosoval slovy, no pokud jste to mysleli vážně, tak jste právě vyřešili otázku energetiky, protože těmi vašemi čerpadly budeme čerpat vodu do věží a odtud jí pouštět přes turbínu dolů. :D
Další týden již donesli protokol s rozumným výsledkem.
V rose 1989 když přišli se studenou fúzí, prý jeden profesor ráno přišel na přednášku s dlouhým papírem, který vypadl z faxu a v rámci cvičení z chemicko-inženýrské termodynamiky začal prověřovat proveditelnost tohoto experimentu. Po dvou a půl hodinách a spoustě popsaných tabulích zakončil cvičení s tím, že je to pěkná hloupost a nemá smysl se s tím dále zabývat. Na dalších cvičeních prý prohlásil něco o tom, že minule jsme si to ukázali pro těžkou vodu, tak tento týden to budeme počítat pro běžnou vodu lehkou. Ještě několik let se někteří lidé pokoušeli experiment zopakovat a dnes je brán jako jeden z velkých podvodů v elektrochemii.

Prostě pokud to bude v nějakých rozumných mezích, tak OK, zkalibrujte si měřák, zkontrolujte odečítání. Pokud je to nějaký úlet, tak si překontrolujte teorii, nebo výpočet. Nejvíce mne však serou lidi, kteří uvěří nějaké takovéto blbosti a pak kopou všude okolo sebe. Jednou mi lidi z ÚPV vyprávěli o člověku, který chtěl patent na distribuci léků po telefonu, prostě že by jste si zvedli sluchátko přiložili k němu speciální přistroj a na druhé straně by byl v lékárně nebo ordinaci podobný krám na mluvítku a přes ten by vás naočkovali, dali vám paralen, nebo antibiotika. Asi pět let jim trvalo, než se toho chlapa zbavili, zabralo až když po něm chtěli vidět funkční vzorek. Další podobní pomatenci jsou ekofašisté s Kaťuškou (biomasa) Jacq v čele.

Takže jak to už psal luboš, pokud mi dáte dokumentaci tak to postavím a po ověření funkčnosti se veřejně omluvím a bez nároku na odměnu předám majiteli dokumentace. Pokud to máte jen jako teoretickou studii na papíře, tak buďte zticha.

:twisted: Já mám taky v šuplíku teoretickou studii, jak frézovat plexík šestnáctkou frézou s otáčkami 93000 rpm a posuvem 0.5 mm/min bez chlazení a s poloviční energetickou náročností, kdy odpadní produkt půjde použít k 3D tisku. :twisted: Prostě řezná rychlost bude už tak vysoká, že plexík se roztaví, odpaří, zionizuje a výsledný iontový plyn bude odsáván odsáván větrákem na vřetenu, kdy mi při průchodu vřetenem bude mazat speciální ložiska navržená Pepou z Dejvické nádražky, kde dojde o oddělení jednotlivých iontů, kdy ty se shodným spinem budou chladit vřeteno a ty s rozdílným spinem půjdou speciálními kanálky přes rotor, kde na základě Pišvejc-Bahnhoffova jevu zvýší rychlost elektronů ve vodičích, čímž sníží náročnost motoru. Za motorem se obě složky budou mísit a půjdou speciální trubičkou na pohyblivou podložku, kdy tento jev půjde použít k 3D tisku.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

2. 3. 2016, 4:23

Ten student píše docela dobře. Možná by se tím mohl živit a psát třeba sci-fi. Být dobrý spisovatel je určitě větší terno než být špatný vědec.

Jak široce je asi definován ten "otevřený systém", na kterém on svou teorii staví?
Snaží se tam využívat nějakou volnou energii z prostoru, tedy do té definice se musí vejít i "čerpání energie, která je kolem nás".
Takže by do toho měly spadat i solární systémy. To jsou taky otevřené systémy, které čerpají okolní energii.
Odpovědět

Zpět na „Sobestacnost - alternativní životní styl“