cnc portálka

Odpovědět
dyntyd
Příspěvky: 391
Registrován: 13. 12. 2007, 1:40
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

11. 3. 2008, 8:04

Ahoj postavil jsem už 1 frezku ale bídnou a tak ted bych chtěl postavit něco lepšího přesnejšího a výkonějšího a tak se obracím sem.mám k dispozici kuličkové ložiska o pruměru 30 20 a 16 vše po 4 kusích a z toho bych chtěl něco postavit za rozumný peníz. myslíte žebysmemi mohli něco poradit navrzhnout ?? pracovku bych chtěl asi tak 600-800x1000cca x200/250 díky
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22409
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2008, 7:26

takze dalsi bidna frezka :)

s timhle pristupem asi ano

nemuzes preci zacit s tim ze mas nejaky loziska
po cem s nima chces jezdit

podivej se na ebay a asi te vyjde levneji koupit tam alespon nejaka lin vedeni
paklize na te nejdelsi ose budes chtit jezdit po tech loziskach pocitej s tim ze budes muset sehnat hodne peknej kus materialu a budes o muset dukladne podeprit
jenom to podepreni stoji hodne penez casu a usili
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8173
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2008, 8:36

dyntyd píše:Ahoj postavil jsem už 1 frezku ale bídnou a tak ted bych chtěl postavit něco lepšího přesnejšího a výkonějšího a tak se obracím sem.mám k dispozici kuličkové ložiska o pruměru 30 20 a 16 vše po 4 kusích a z toho bych chtěl něco postavit za rozumný peníz. myslíte žebysmemi mohli něco poradit navrzhnout ?? pracovku bych chtěl asi tak 600-800x1000cca x200/250 díky
Těma ložiskama myslíš lineární vedení na tyč (a tyče máš?) nebo normální kuličková ložiska? Každopádně bych nepovažoval za úplně rozumné se při konstrukci řídit zrovna těmito komponentami, zvlášť když první pokus "abys na vlastní oči viděl jak to funguje" máš už za sebou a teď zřejmě začínáš stavět něco co má doopravdy frézovat.
Aleš Procháska
Fero Cabadaj
Příspěvky: 112
Registrován: 10. 4. 2007, 6:33
Bydliště: Žabokreky nad Nitrou
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2008, 8:59

Ak si s tými 30- tkami uvažoval na X tak na to zabudni !!! Na 1 bm ti to bude chvieť jak blázen a vyhodíš to po prvom presune. ( mal som to tak ) . 20 na Y pri 100 cm je tiež nereálne a 16 na Z - no nech to nežerem, ale aj tak to asi nebude správne riešenie. Ja mám cca tákúto frézu o akej píšeš ale všade sú 30 mm tyče a X je položená. Frézujem drevo a plasty a v podstate som zatiaľ nemal problém, ALE musím pripomenúť že ju používam v stolárskej dielni takže žiaden ani len mäkký kov neopracovávam :!: :!: .
dyntyd
Příspěvky: 391
Registrován: 13. 12. 2007, 1:40
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2008, 12:04

Ahoj když jsem brouzdal po foru našel jsem pěknou mašinku od madBOxe
osobně si mylsím že ty věci co mám k dispozic a strojní park tak by to s toho šlo postavit tyče by byli všechyny podepřené , možná osa Z by nebyla , něco hodím na papír a pošlu sem a pak mi řeknete své návrhy díky moc a co si myslíte o jeho mašince ?? DÍKY
dyntyd
Příspěvky: 391
Registrován: 13. 12. 2007, 1:40
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

16. 3. 2008, 7:04

tak už jsem něco stvořil je to jen začátek ale pro inspiraci jak bych to chtěl udělat by mohl stačit jukněte a prosím napište svoje názory jak + tak i - obrábet se bude pod rámem tudíš osa Z bude sjíždět dolu a chtěl bych to použít na dřevo možná i hliník na halvní ose budpu 2 kuličkové šrouby tudíš bych se měl vyhnou křížení suportu díky moc za příspěvky a komentáře
Přílohy
sestava komplet.jpg
79Richard
Příspěvky: 3
Registrován: 28. 2. 2008, 9:08

20. 3. 2008, 10:57

Vidím ze máme stejnou inspiraci.Zamiloval jsem se do teté konstrukce

http://www.cnczone.com/forums/showthread.php?t=37619


začínám stavět něco podobnýho.V menším rozměru,a s krokáčema,zatím scháním materiál.
jenom mě napadá,jestli by nebylo lepší posunout osu Y do zadu,tak aby vřeteno bylo mezi ložisky osy X.A bočnici osy Y využít pro montáž ložisek šroubu.
krásne je to znázorněné na

http://www.cncroutersource.com/do-it-yo ... outer.html

jo a na rám použije hliníkový profil,nebo ho svaříš z oceli?
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“