Pavla XY dotaz k technologickým možnostem reprap

http://www.reprap.org/wiki/Main_Page" onclick="window.open(this.href);return false;
Martin Marek
Příspěvky: 187
Registrován: 17. 2. 2012, 5:19
Bydliště: Veřovice
Kontaktovat uživatele:

18. 4. 2013, 6:08

Tady malá ukázka 3D tisku po dodělání:
Obrázek

Osobně bych rád postavil tiskárnu o velikosti místnosti, aby tiskla sochy v životní velikosti. Plánuji začít realizaci příští rok. Myslím si, že síla reprapu není v drobných dílech, tam podle mě nikdy nedokáže konkurovat fotochemickému tisku. Síla reprapu je právě ve zvětšení průměru trysek a drátu i tlustším, než 3mm.
Jestli dopadne dobře jednání o prostor, budu se snažit dávat do kupy lidi, co už tiskárnu postavili a šli by do toho. Prozatím jen tolik, že za největší problém vidím smrštění materiálu, takže celý pracovní prostor tiskárny bude muset být ve zvýšené teplotě. Tisk bude energeticky nákladný.

Tohle je cena amaterského hororového filmu, tisklé na RapManu:
http://figury.cz/images/sklady_podrobno ... srdcem.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
http://figury.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

19. 4. 2013, 9:36

2 ledvinap : díky za námět troch jsem hledala ..........
Tady jsem našla téměř hotový kus ..
jako předloha a vizualizace by mi to úplně stačilo i bez závitů :D :P
Čtřstěn není parametricky modelovaný a tak mám další hledání :twisted:
http://www.thingiverse.com/thing:24701" onclick="window.open(this.href);return false;
ČTYŘSTĚN thingiverse.jpg
ledvinap
Příspěvky: 793
Registrován: 8. 11. 2009, 4:40
Bydliště: Plzen

19. 4. 2013, 10:25

pavlaxy píše:2 ledvinap : díky za námět troch jsem hledala ..........
Tady jsem našla téměř hotový kus ..
jako předloha a vizualizace by mi to úplně stačilo i bez závitů :D :P
Čtřstěn není parametricky modelovaný a tak mám další hledání :twisted:
http://www.thingiverse.com/thing:24701" onclick="window.open(this.href);return false;
ČTYŘSTĚN thingiverse.jpg
Zrovna tenhle mam vytisteny, jeden nepovedeny ti muzu poslat jako vzorek (v jednom miste preskocil motor). Diry jsou uvnitr rozsirene pro koliky a nejdou skrz. Spis se podivej na http://www.openscad.org" onclick="window.open(this.href);return false;, vymodelovat co potrebujes by melo byt trivialni.

mimochodem ... neslo by diskuzi presunout do samostatneho vlakna v sekci reprap? jokejoke se tu snazi prodat tiskarnu ...
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

20. 4. 2013, 11:07

Požádáme BenAshe aby nám to přesunul jako nové vlákno ... :D :P
Jinak díky za vzorek to se mi právě hodí takový vadný kus než se to pokusím vymodelovat .
Uživatelský avatar
drk222
Příspěvky: 389
Registrován: 15. 3. 2011, 11:02
Bydliště: Brno

20. 4. 2013, 10:02

Co se týká možností, tak jen pro jednoduchou představu, jsme schopní vytisknout funkční vrtuli pro quadrakoptéru. Samotné zařízení je tak přesné (alespoň to moje), že po vytištění malé misky velikosti šálku na čaj je na povrchu vidět moaré vzniklé převodem křivky na přímky, přičemž krok je 0,01mm. Zoubky vznikají hlavně na pyramidovém povrchu v ose z. Rychlost tisku se obvykle pohybuje od 10ccm po 50 ccm za hodinu. (profi udimension tiskárna má asi 15ccm/hod)
Baxi.bax
Příspěvky: 576
Registrován: 9. 5. 2008, 7:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

21. 4. 2013, 8:02

Pavli v Holandsku se chystají tisknout třípatrový dům.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22410
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 4. 2013, 8:05

kdyz si poradne prectes ten clanek a souvisejici tak zjistis ze to je medialni bublina
zneuzili moderni trend a histerii kolem 3D tiskaren k marketingu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
drk222
Příspěvky: 389
Registrován: 15. 3. 2011, 11:02
Bydliště: Brno

21. 4. 2013, 9:29

Tak momentálně je možné tisknout obvodové zdi, ale reálně se tiskne jen keramika jako vázy sošky a podobně... Navíc si nejsem jistý kolik ta směs stojí.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22410
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 4. 2013, 9:39

v tom videu co jsem k tomu videl byla tiskarna cca 2x2x2m do toho se barak nevejde
a jestli s tim hodlaji tisknout neco jako tvarovky a pak z toho stavet klasicky dum po kouskach tak mam pocit ze se o 3D tisku baraku moc mluvit neda
to by u nas v cihelne mohli na masinu povesit ceduli 3D tiskarna a jit s tim do televize
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Martin Marek
Příspěvky: 187
Registrován: 17. 2. 2012, 5:19
Bydliště: Veřovice
Kontaktovat uživatele:

21. 4. 2013, 6:15

Jiný projekt na tisk stavby skutečně existoval a možná ještě je. Nedaří se mi toale znovu dohledat.
Šlo o projekt NASA, kde se snažili využít laser nebo lupu a vypalovali - slévali slunečním zářením stavební materiál z čedičových usazenin, nebo co to je na povrchu planet. Je to už tak dva roky, co jsem to četl a pamatuji mlhavě, že v tom projektu byl i nějaký čech. Ale už si úplně nejsem jistý, jak to vlastně bylo ...
Fakt je, že lepší 3D tiskárna bude pro náhradní díly lepší řešení, než všechno sebou tahat na Mars. fantazie :)
http://figury.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2423
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

21. 4. 2013, 6:51

Martin Marek píše: Fakt je, že lepší 3D tiskárna bude pro náhradní díly lepší řešení, než všechno sebou tahat na Mars. fantazie :)
Tak to by možná bylo záhodno poslat do NASA odkaz na C-N-C.cz, kdyby jim ta tiskárna na Marsu blbla tak na dálku po internetu jim to spraví jenom češi :D
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22410
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 4. 2013, 6:59

no si delas prdel ale kdysi jsem na jednom foru prezentoval jeden svuj napad jako reseni problemu a ted je to pouzite na evropske jizni observatori :-D
do te doby jsem to nikde nepotklal takze je realne dost velka pravdepodobnost ze neslo o stejny napad dvou lidi

btw kdyz se podivam do logu webserveru tak tam vidim dost zajimavy veci
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8173
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

22. 4. 2013, 8:55

robokop píše:no si delas prdel ale kdysi jsem na jednom foru prezentoval jeden svuj napad jako reseni problemu a ted je to pouzite na evropske jizni observatori :-D
O co jde? Každopádně to od nich není hezké, že tě v tom projektu necitovali. Myslím, že když se jim ozveš, napraví to, vědci tohle celkem dodržují.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22410
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 4. 2013, 9:25

Slo o kompenzace na astro montazich dalekohledu
Me je to vcelku jedno slouzi to dobremu ucelu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
drk222
Příspěvky: 389
Registrován: 15. 3. 2011, 11:02
Bydliště: Brno

22. 4. 2013, 11:54

No nekdo jinej si za to treba nechal dobre zaplatit :0)
Odpovědět

Zpět na „Rapid prototyping - stereolitografie - 3D tisk - 3D skenery - RepRap a související projekty“