5i25_7i76

Uživatelský avatar
Juro
Příspěvky: 1612
Registrován: 19. 3. 2007, 12:14
Bydliště: Kamanová (Topoľčany)

29. 5. 2013, 4:53

Je tu niekto kto to už používa? Zatial v tom tápam. Dozvedel som sa z roznych for , že mám naconfigurovať ako 5i23 a nejako poprepisovať volanie týchto kariet. Ale ako?
Zatial v tej mojej karte nemam nahraty žiadny hostmod , že vraj kvoli tomu aby mi ta conf pasovala podla mojich predstáv, t,j, 4xstep dir, 1x encoder, 1x vreteno PWM, a nejake vstupy a výstupy. To je minimum.
rocnik 1976 -stolár, trosicka uz aj strojar.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

29. 5. 2013, 4:56

a spustit pnconfig jsi zkoušel? nabízí to tuhle kartu? pokud ano tak pak tohle základní nastavení uděláš a stejně zbytek musíš dodělat ručně v halu..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6950
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

29. 5. 2013, 6:24

jak píše ras , spust si přez terminál pncconf a ten te provede základní konfigurací , kde si vybereš jakou máš fpga kartu , v tvém případě 5i25 a pak ti dá na výběr jakou máš rozšiřující kartu , pak si už nalinkuješ vstupy avýstupy jako ve stepconfu , mrkni nato a dej vědět co ti šlo a co ne
Uživatelský avatar
Juro
Příspěvky: 1612
Registrován: 19. 3. 2007, 12:14
Bydliště: Kamanová (Topoľčany)

29. 5. 2013, 9:51

Nie nie nie, ja mám iný problém , ja vobec nevidím vo pnconfige moje karty , ja ich musím do pnconfigu dopísať(zakonponovať). Na mesanete maju potrebne subory tak ich tlačím do CNClinuxu . Toto zatial cnclinux najnovšia ver. z mája tohto roku, nepozná. Na tomto probléme pracujeme dvaja.Pred malou chvílkou som sa dozvedel že kolegovi sa podarilo natlačiť do pnconfigu vizartu 5i25-ku so 7i76-kou. Ja musím na tuto kartu nahrať hostmot2 , ale už až zajtra a ked to dáme dokopy ,tak verím že to nejak rozchodíme a konečne si spustím normálny pnconfig atd atd. Potom dám postup ,ako som to rozchodil.
rocnik 1976 -stolár, trosicka uz aj strojar.
Uživatelský avatar
Juro
Příspěvky: 1612
Registrován: 19. 3. 2007, 12:14
Bydliště: Kamanová (Topoľčany)

8. 6. 2013, 8:50

Karty už mam vo wizarde ale mam v configu chyby. Neviete kde?
Přílohy
configuracia.tar.gz
(31.56 KiB) Staženo 297 x
rocnik 1976 -stolár, trosicka uz aj strojar.
fupe
Příspěvky: 638
Registrován: 27. 5. 2008, 9:10
Bydliště: Praha

9. 6. 2013, 1:24

Juro píše:Karty už mam vo wizarde ale mam v configu chyby. Neviete kde?
Asi by bylo dobry to trochu rozepsat. Co nefunguje, co to hlasi. Takhle popsanej problem nikdo zkoumat nebude.

Martin
Uživatelský avatar
Juro
Příspěvky: 1612
Registrován: 19. 3. 2007, 12:14
Bydliště: Kamanová (Topoľčany)

9. 6. 2013, 4:14

V tej prilohe je obrazok chýb ktore mi pnconf. na konci vyhodí. Ras pisal že zbytok urobím v hale. Mám aj to v prílohe. Resp. nemate niekto rozchodené tieto karty? V 5i25 mam nahratý hostmod2 a aj v založnej pamäti. Pnconf. moje karty už pozná.
rocnik 1976 -stolár, trosicka uz aj strojar.
fupe
Příspěvky: 638
Registrován: 27. 5. 2008, 9:10
Bydliště: Praha

12. 6. 2013, 10:17

Prukopnik novych neproverenych postupu. Proc si nesel do karet, ktery vsem chodej? :D
Tak sem si cvicne dohral do svyho linuxcnc xml soubory pro 5i25. priznam se, ze sem nezkoumal jak vlastne tahle karta funguje, ale to asi jedno.
Pustil sem pncconf vybral 5i25, vybral nejakej firmware pro jednu 7i76 a nastavil pouze stepgeny pro x y z nic jinyho, ulozil a zkusil pustit linuxcnc s vygenerovanou konfiguraci.
Samozrejme mi to vynadalo, ze tam nemam zadnou kartu ale jinou chybu jak popisujes to nepise. Zkus se pri prvotnim rozbehavani vykaslat na vsechny ty tvoje home, cooling, pwm na vreteno a nevim co jeste mas v konfiguraci a zkusit tu kartu vubec zinicializovat, pak muzes pridavat postupne dalsi veci.
nemusi se ta karta nejdriv pomoci utilit mesaflash nakrmit nejakym firmwarem? jakej si tam nahral BIT file? Vubec si nepopsal co si udelal, jenom si napsal, ze tam neco mas, jak se v tom pak ma clovek orientovat, popripade tvuj postup zopakovat.
Napis co vsechno si udelal, odkud si stahnul soubory atd. Krok po kroku. Tohle je zase vykrik do tmy pomoc nevim co s tim a neptejte se me co sem delal.
Rad ti pomuzu, ale potrebuju informace
ten obrazek s chybou povida neco o home a pwm, zkus to jak pisu, jenom stepgeny. tahle karta proste jeste neni odladena a je jasny ze tam budou kraviny.
M
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

12. 6. 2013, 10:26

fupe píše:Prukopnik novych neproverenych postupu. Proc si nesel do karet, ktery vsem chodej? :D
5i25 je PCI MESA za cenu LPT MESY, tj. asi polovina další PCI v pořadí, asi proto (odhaduji :)), taky jsem po ní pošilhával a plánoval se poptat na zkušenosti..

duzi.cz: 2136CZK (5i25 PCI) vs. 2160CZK (7i43-U-4 - USB/Parallel) vs. 4320CZK (5i20 PCI)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
martyxxx
Příspěvky: 195
Registrován: 16. 10. 2008, 9:19
Bydliště: Praha

12. 6. 2013, 2:29

Taky mám 5i25, ovšem zatím jsem ji nezkoušel dohromady s pncconfem. Pro mě osobně hodně zajímavá karta. Mám jen holou kartu, dceřiné desky jsem nekupoval neb mi moc nevyhovují a realizuji vlastní vývoj. Momentálně mám hotovou jednu ze dvou desek a software pro ni tak z 90%. 5x step/dir, 6x 14-bit D/A, 21 opticky oddělených vstupů + 24 neoddělených, 11 opticky oddělených výstupů a 18 neoddělených, 2x 8-bit A/D. 5x STEP/DIR jede přímo z mesy (resp. přes diferenciální budiče) zbytek je realizován přes 2x rozhraní sserial, galvanicky oddělené (je použita konfigurace 7i76). Druhá karta (v konfiguraci 7i77) bude čistě pasivní 6x enkodér a 3 konektory pro další rozšíření přes sserial karty. Až to bude hotové, hodím na fórum podklady, třeba se to tu bude někomu hodit, byť i jen jako inspirace.
Uživatelský avatar
Juro
Příspěvky: 1612
Registrován: 19. 3. 2007, 12:14
Bydliště: Kamanová (Topoľčany)

13. 6. 2013, 9:35

Takže, ako som už spomínal pracujeme na tom dvaja. Zapojili sme karty ,najumprovali sme ich, stiahli z domovskej stránky utility a nainštalovali.
5i25.zip
(5.13 MiB) Staženo 259 x
Máme to v pamäti 5i25-ke nahraté a takisto aj v jej záložnej pamäti. Sme si 100% istí že toto je v poriadku.

Potom sme nainštalovali tento subor
5i25UPDATE.zip
(20.82 KiB) Staženo 247 x
ktorý nam vytvoril zložky
na príslušných miestach a v nich XML a PIN subory.
Všetko prebehlo v poriadku a sme to aj ručne skontrolovali .

Spustil som Pncconfiguraciu a postupoval som približne podla tejto stránky: https://sites.google.com/site/andrewscnc/home/mesa5i25" onclick="window.open(this.href);return false;
Samozrejme že jeho XML subor sme nepoužili lebo máme už nahratý svoj . (Krok vyššie).
Takisto som presne neodklikol čo on lebo ja mám iba sustruh čo je iba X a Z os a vreteno PWM.
Samozrejme že na konci mi to vyhadzuje chyby , tak si myslím že treba asi niečo v HAL a INI ručne poprepisovať.
Čo to može asi byť? Može si to niekto nainštalovať(samozrejme bez kariet) a vyskušať? (napr. FUPE) :wink:
Moje subory :
Sustruh_klasika.tar.gz
(4.64 KiB) Staženo 238 x
rocnik 1976 -stolár, trosicka uz aj strojar.
Uživatelský avatar
Juro
Příspěvky: 1612
Registrován: 19. 3. 2007, 12:14
Bydliště: Kamanová (Topoľčany)

11. 7. 2013, 4:58

Teraz zistujeme že po uspešnej pncconf. a pri spusteni EMC sa karta nevie zinicializovať. Dá sa tomu pomôcť? V karte mame nahraté čo treba.
rocnik 1976 -stolár, trosicka uz aj strojar.
Uživatelský avatar
Juro
Příspěvky: 1612
Registrován: 19. 3. 2007, 12:14
Bydliště: Kamanová (Topoľčany)

15. 7. 2013, 9:46

Možme sa mi trápiť kolko chceme. Ja som nahrával, prepisoval, stahoval , configuroval asi 100 krát a stále to pindalo. Kolegovi to konečne nabehlo , že by to možno aj šlo ale ked som zapol PC ja tak EMC samozrejme nenabehlo. To nie je možné. Tak sme nakoniec zistili, že karta sa inicializuje iba ak je Linuxcnc spustený prvý krát(pncconf bez problémov a takisto spustenie EMC bez problémov) Potom ak sa PC vypne a zapne ,tak karta možno nabehne, potom to chce par krát reštart a potom už nič. Karta je hluchá. Znova treba preinštalovať Linuxcnc a tak to ide dookola. Zaujímavé.Skúsim nové PC.
rocnik 1976 -stolár, trosicka uz aj strojar.
Uživatelský avatar
Juro
Příspěvky: 1612
Registrován: 19. 3. 2007, 12:14
Bydliště: Kamanová (Topoľčany)

24. 7. 2013, 10:03

Takže skušal som to na dalších dvoch PC a fungovalo bez problémv .Karty šlapu ako majú , serva fičia a tak zostáva mi rozchodiť 1/0 polia z ext. napájania. Pncconf. bez problémov, takisto prepisovanie v hale a ini - jednoducho poaradička.
rocnik 1976 -stolár, trosicka uz aj strojar.
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

24. 7. 2013, 10:33

Gratulace a dík za "betatest" -taky o tý kartě uvažuju :wink:
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
Odpovědět

Zpět na „LinuxCNC - drive pod nazvem EMC2“