nože s výměnnými destičkami

Odpovědět
Kamil
Příspěvky: 112
Registrován: 17. 2. 2008, 7:29
Bydliště: Dolní Lutyně

13. 6. 2013, 10:34

že já tady vůbec lezl !!! začíná se mi potvrzovat to od čeho mě varovali druzí,že je to tady samý machr a chytrák a ejhle další se objevil!!(Miller) Já tady dal otázku, takže pokud na ní neznáš odpověd tak se nato vyser ty !!Toto je moje téma!!!
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

13. 6. 2013, 10:57

aby se z toho TVEHO TÉMATU při tvém výstupu a stylu projevování nestalo hodně brzy ONE MAN SHOW..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kamil
Příspěvky: 112
Registrován: 17. 2. 2008, 7:29
Bydliště: Dolní Lutyně

13. 6. 2013, 11:12

z toho nemám obavu!
kimik
Příspěvky: 22
Registrován: 22. 9. 2012, 5:32

13. 6. 2013, 11:46

Kamil píše:že já tady vůbec lezl !!! začíná se mi potvrzovat to od čeho mě varovali druzí,že je to tady samý machr a chytrák a ejhle další se objevil!!(Miller) Já tady dal otázku, takže pokud na ní neznáš odpověd tak se nato vyser ty !!Toto je moje téma!!!
Tak poslyš, ty chytráku. Takoví arogantní blbečci jako Ty mě dokážou vytočit. Tihle lidé, kteří svému oboru rozumí ti tady nezištně a zdarma radí a ty máš ještě blbý kecy. Já když potřebuji poradit, tak se slušně a pokorně zeptám. A vím, že mi tady předají svoje zkušenosti, které za roky praxe nasbírali, a mě tím ušetří čas, nervy a peníze.
Pokud se ti to nelíbí, zaplať si kurz a tady neotravuj, nikdo na Tebe není zvědavý.
Sorry, ale musel jsem
Kamil
Příspěvky: 112
Registrován: 17. 2. 2008, 7:29
Bydliště: Dolní Lutyně

13. 6. 2013, 11:59

jo vpohodě na toto jsem čekal a taky se mi to začína potvrzovat co jsem psal výše v mém příspěvku... :D
fupe
Příspěvky: 638
Registrován: 27. 5. 2008, 9:10
Bydliště: Praha

13. 6. 2013, 12:22

Kamil píše:jo vpohodě na toto jsem čekal a taky se mi to začína potvrzovat co jsem psal výše v mém příspěvku... :D
Kamile Kamile.
Nemusis se stydet za to ze si nikdy nesoustruzil. Nikdo se na tebe nevytahuje. RaS se pouze zeptal, protoze na zaklade odpovedi chtel reagovat (pomoc ti, ne z tebe udelat debila, jak sis to mylne vysvetlil).
Jinou radu da uplnymu zacatecnikovi a jinou treba Tumlikovi, kterej ma soustruznicky noze urcite i mezi priborama a vsem by nam mohl delat tejdenni skoleni na tema sousustruznicky nuz. Ale urcite sou veci ktery ani Tumlik nevi, .... :D
Ale to je jedno, ty uz si si nazor na zdejsi machyrky asi udelal, takze proc se vlastne o neco snazim.
Martin

PS: To RaS : Jak ty to Radku delas ze se vzdycky nekdo najde komu chces pomoct a on to nechape?
Kamil
Příspěvky: 112
Registrován: 17. 2. 2008, 7:29
Bydliště: Dolní Lutyně

13. 6. 2013, 12:35

fupe píše:
Kamil píše:jo vpohodě na toto jsem čekal a taky se mi to začína potvrzovat co jsem psal výše v mém příspěvku... :D
Kamile Kamile.
Nemusis se stydet za to ze si nikdy nesoustruzil. Nikdo se na tebe nevytahuje. RaS se pouze zeptal, protoze na zaklade odpovedi chtel reagovat (pomoc ti, ne z tebe udelat debila, jak sis to mylne vysvetlil).
Jinou radu da uplnymu zacatecnikovi a jinou treba Tumlikovi, kterej ma soustruznicky noze urcite i mezi priborama a vsem by nam mohl delat tejdenni skoleni na tema sousustruznicky nuz. Ale urcite sou veci ktery ani Tumlik nevi, .... :D
Ale to je jedno, ty uz si si nazor na zdejsi machyrky asi udelal, takze proc se vlastne o neco snazim.
Martin

PS: To RaS : Jak ty to Radku delas ze se vzdycky nekdo najde komu chces pomoct a on to nechape?
Martine,já se zato nestydím ať si myslí co chcou a taky tady nebudu hned psát kolik tun materiálu jsem odsoustružil,aby se mnou jinak psali.Myslím si,že člověk nebude nikdy nechytřejší a radu bude potřebovat v každém věku, ikdyž někteří mě už přesvědčili,že tomu tak není.
Kamil
fupe
Příspěvky: 638
Registrován: 27. 5. 2008, 9:10
Bydliště: Praha

13. 6. 2013, 1:15

Ja jenom nechapu co konkretne te vlastne tak vytocilo, ze mas potrebu ostatnim nadavat a urazet je, kdyz se ti snazi pomoct.

Obecny problem tady, ale i na jinych forech je ten, ze "anonymni" tazatel az na vyjimky polozi otazku velmi neurcite, nepopise do jake hloubky tomu rozumi, kam az se dostal atd.. Cimz automaticky vyvstava nutnost doplnujich otazek, aby odpoved nebyla zbytecne strucna a tim padem pro zacatecnika nedostatecna, nebo naopak moc podrobna, ktera zase z profika tak trochu dela blbce.
Nikdo nevi jestli si soustruznik, nebo ucetni ktery zdedil soustruh po dedovi a nevi co s nim. Priklad, nehledej v tom opet zadnou urazku.
Co je spatneho na otazce "soustruzil si uz nekdy?" normalne na ni muzes odpovedet, upresnit otazku a jede se dal. Z ceho se da poznat, ze mas odsoustruzeno nekolik tun? Z otazky ktera ma 10 slov od uzivatele s 10 prispevky?
Jasne je tu par proflaknutejch pravidelne prispivajicich uzivatelu o kterych ma citatel nejakou predstvavu na jake jsou urovni a muze mu odpovedet na miru, ale moc jich neni.
Tohle forum je tu proto a diky mu za to, aby si lidi pomahali, sdileli zkusenosti a cerpali inspiraci z jinych projektu a chytrych hlav lidí, kteri jsou ochotni se zadarmo podelit. Neni tu proto aby si Ras honil triko, ze ma odsoustruzeno o 5tun vic nez ostatni.A ani to nedela, jenom ty mas ten pocit. Aspon mi to tak prislo z tvoji neadekvatni reakce.
Zase nerozumi jinejm vecem a tak se pta tech co to vedi a obcas se docka odpovedi.

Zase sem se nechal unest a trochu se rozepsal, ale sou veci, ktery me najak nenechavaj v klidu. A pritom jde jako ve vetsine sporu o hovno. Lidsky ego je zvlastni a nebezpecna vec.
M
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

13. 6. 2013, 1:26

já jsem odsoustružil absolutní minimum, co se tun týče..cvičená opice, která mění obrobky a za směnu jich udělá stovky toho odsoustružila daleko víc..ale možná ani neví čím soustruží..
ono někoho urazí otázka jestli soustružil, jiného ode mě třeba dobrý den.. to je těžký.. ono mám docela dost příspěvků, někdy k věci, někdy abych se nenudil.. takže když porovnám počet příspěvků mých a Fupeho tak je to cca 10:1 takže i těch uraženejch lidí musím mít 10x víc :D, já si nemyslím, že ty lidi jsou uražený, jen se rozčilujou, že nedostali uplně přesnou odpověď na to co se ptali, a nebo nepochopěj radu, že jdou slepou uličkou.. dnešní mládež je zvyklá dostat všechno na talíři, maminka jim říká kdy má jít na záchod a jak si utřít zadek a pokud mu někdo odpoví ať si to najde v katalogu a řekne mu i kde tak na to není zvyklej.. ale kreteni jsme tady my.. pár let a oni na to přijdou..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
z.j
Příspěvky: 128
Registrován: 11. 8. 2011, 12:33
Bydliště: Št. (SK)

13. 6. 2013, 1:30

Tak, a teraz by sme mohli otočiť list a venovať sa iným veciam. To len preto, lebo téma je zaujímavá.

Ja nie som sústružník, ale ako profesia ma to zaujíma a som rád, keď sa mi podarí vyrobiť hocijakú "somarinu". Používam radecá a nože s letovanými plátkami. Časom ale som začal pokukávať aj po nožoch s VRD. Katalógy majú desiatky až stovky listov, obchody desiatky až stovky nožov. Ktorý si vybrať? Možno sa Kamil chcel dopracovať k tomuto.

Keďže som nevedel a ani teraz neviem ktorý tvar plátkov je "najlepší", tak som to zobral z ekonomického hľadiska. Kúpiť 10 ks držiakov, ktoré sú na iné plátky znamená 10 krabičiek VRD, čo je veľa Kč (Eur). Kúpiť držiaky, ktoré používajú ten istý typ VRD, je už lepšie, lebo musíš kúpiť na začiatok možno len jednu krabičku VRD. Po takomto mojom amatérskom uvažovaní mi vyšli plátky CCMT a DCMT (možno aj iné plátky sú takéhoto charakteru). Na tieto plátky existujú stranové, hladiace, do diery (a možno aj iné) držiaky a s tými istými plátkami urobíš 3-4 rôzne práce.
Ja som si napokon vybral typ DCMT. Mám jeden :-) stranový držiak. Ostatné postupne. Po prípade pozor na hrúbku VRD. Napr. ja mám stranový na DCMT 11..., pričom do držiakov do malých dier sa dáva DCMT 07... (s kvadrantom 8x8 a 10x10 to asi nebude potrebné riešiť).

Ešte poznámka. Ak som vypočítal otáčky vretena podľa doporučených vlastnosti VRD, tak na priemery materiálov 20-30mm to vyšlo na 1200 a vyššie ot./min., a keďže na to nie som "zvyknutý", tak sa aj trošku bojím tých otáčok. S nízkymi otáčkami však VRD robí horší povrch ako klasické nože. T.j. je to otázka, či sa vôbec hrnúť do VRD za každú cenu.

Môj, asi dosť jednoduchý názor na tému berte ako znova nakopnutie témy správnym (profesionálnym) smerom.
Naposledy upravil(a) z.j dne 13. 6. 2013, 1:40, celkem upraveno 1 x.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

13. 6. 2013, 1:38

no dobře, jenže pokud by někdo čekal takovouhle odpověď tak by se neměl ptát stylem "kde koupím nože na VBD" :D

mě vždycky fascinuje týden dlouhá nesmyslná debata plná hádek o ničem místo deseti minut hledání... kdyby chtěl něco extra a nemohl to najít neřeknu ani slovo..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kamil
Příspěvky: 112
Registrován: 17. 2. 2008, 7:29
Bydliště: Dolní Lutyně

13. 6. 2013, 2:23

ono to je asi tak než strávit hodiny pročítáním fóra je lepší se rovnou zeptat jestli to je tak nebo onak a tady nastává tan kámen úrazu! Ti co tady jsou každý den nebo maji 50x vic přispěvku než nováčci tak si myslí že jsou králové tímto nechci tvrdit,že nebudou vědět!a odpoví ti takto hledej v google nebo použij vyhledavač místo toho aby rovnou napsali bez zbytečných keců odpověď a bylo by to hotovo a toto tema by mohlo mít jednu uspěšnou stranku a ne tři celkem o ničem! A takto to chodí na forech lidská vlastnost povyšování.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

13. 6. 2013, 3:36

no ale vždyť hned v prvním příspěvku máš odpověď...
pochop, že na takhle obecnou otázku se dá odpovědět jakkoliv a jak jsem psal odpovědí tam máš několik.. jak ode mě tak od ostatních, pokud koupíš to z toho mého prvního odkazu tak budeš určitě spokojenej, to je špička.. v dalším odkazu jsi dostal další odkazy cenově rozumné.. ale stejně se nakonec musíš rozhodnout sám.. vždy je to jen a jen o penězích.. je takovejch nádhernejch věcí, který si prostě ale normální člověk nekoupí... ono je třeba pěkné, vyvrtat díru odjehlit ji udělat osazení a závit na jeden nástroj za 5s.. jenže pokud ten nástroj stojí třeba 3000 (a je na jednu konkrétní díru) a já dělám těch děr 10 tak to prostě pro mě nemá smysl.. vyvrtat 5s, výměna nástroje 5s zahloubit 5s výměna nástroje, srazit hrany 5s výměna nástroje 5s a závit klasicky 10s a ve finále to mám třeba 7-10x pomalejší.. ale těch 5minut navíc mě nevadí, pokud bych toho dělal stovky tak to samozřejmě zoptimalizuju..
pokud chceš korektnější odpověď musíš dát rozsáhlejší otázku, proto taky ten můj dotaz jestli jsi soustružil jestli víš o co jde.. nic špatného jsem tím nemyslel.. protože jinak to vidí začátečník, který životnost plátku nevyužije nebot ho dřív zláme a jinak to vidí někdo jinej kdo třeba dělá serie 10000kusů a plátek mu vydrží 100ks a když vydrží jinej 150 tak zvedne produktivitu o 50% a tady je na místě ptát se jakej typ plátku ... jenže ve finále si na to stejně musí přijít sám.. :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7219
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

13. 6. 2013, 4:06

Kamil píše:ono to je asi tak než strávit hodiny pročítáním fóra je lepší se rovnou zeptat jestli to je tak nebo onak a tady nastává tan kámen úrazu! Ti co tady jsou každý den nebo maji 50x vic přispěvku než nováčci tak si myslí že jsou králové tímto nechci tvrdit,že nebudou vědět!a odpoví ti takto hledej v google nebo použij vyhledavač místo toho aby rovnou napsali bez zbytečných keců odpověď a bylo by to hotovo a toto tema by mohlo mít jednu uspěšnou stranku a ne tři celkem o ničem! A takto to chodí na forech lidská vlastnost povyšování.
fór je v tom, že těch pár radilů co sem chodí furt třeba už nebaví odpovídat na stále stejné dotazy na které tu jsou odpovědi už dávno a dávno v desatero vydáních
pak nastane otázka, zda je smysluplněji strávený čas radila co odpovídá po jedenácté na to samé, anebo tázajícího se který si jednu z těch už existujících odpovědí najde
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Kamil
Příspěvky: 112
Registrován: 17. 2. 2008, 7:29
Bydliště: Dolní Lutyně

13. 6. 2013, 4:19

no vidíš,kdyš se chce tak jde vše v teto odpovědi jsem neshledal nic negativního
😄 tak to má být. Jako zkušený musíš uznat jednu věc a tu,že nožů je spousta typů a skupin v tom se žadny začatečník nemůže vyznat to musíš uznat!! takže když to vygugli stejně je v prdeli a klade další otázky to taky musíš uznat 😄.netvrdím,že jsi mi nepomohl a sadu 100kč/ks taky nechci zase takový amik nejsem chci nože se kteryma budu spokojen taková zlatá střední cesta.Potřebuji jen tři nože ze kteryma udělam vše co potřebuji. Finito tímto končím tuto diskuzi o ničem.Jsem rád že jsem poznal zdejší lidi.
Odpovědět

Zpět na „pro soustruh“