orovnávání dokulata

obrabeni na klasice
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

30. 11. 2013, 7:01

Ahoj,chtěl bych se zeptat jak se točí obrobek vůči kotouči u brusek nakulato.Jestli proti což by mi připadalo přirozenější nebo "po srsti ".Kdysi jsem si nechal něco brousit na hrotovce a připadalo mi že se to točí "po chlupech".Tenkrát jsem to moc nesledoval ale teď se pokouším odzkoušet přípravek na orovnávání dia kotoučů a rád bych znal názor někoho kdo o tom něco ví.
Ta einhelka asi použít nepůjde,zkusím udělat něco lepšího.
Přílohy
CIMG0882.JPG
CIMG0883.JPG
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

30. 11. 2013, 7:46

Nee, točí se "protisrsti".
[URL=https://matchnow.life]Super casual Dating[/URL]
peter1
Příspěvky: 624
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

1. 12. 2013, 12:15

karelsklo píše:Ahoj,chtěl bych se zeptat jak se točí obrobek vůči kotouči u brusek nakulato.Jestli proti což by mi připadalo přirozenější nebo "po srsti ".Kdysi jsem si nechal něco brousit na hrotovce a připadalo mi že se to točí "po chlupech".Tenkrát jsem to moc nesledoval ale teď se pokouším odzkoušet přípravek na orovnávání dia kotoučů a rád bych znal názor někoho kdo o tom něco ví.
Ta einhelka asi použít nepůjde,zkusím udělat něco lepšího.
Diamantove kotuče ked chceš takto orovnavať potrebuješ motor s prevodovkou na to daš Sic kotuč je to kotúč ktorym sa robia lamače na platkove nože tym sa to orovnava..len ake ma otačky ten mototor s prevodovkou to by aj mna zaujimalo ..Ten pan čo sem chodí čo robi v tej firme na vyrobu vrtakov by to mohol zistiť presne otačky orovnavacieho kotuča pripadne aj jeho zrnitosť aj ked na cnc ostričke ma diamant skoro dvojnasobne otačky než na klasickej nastrojovke takže tam to bude treba trochu skorigovať tie hodnoty otačok.
sustruh sv18 ,vrtačka
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

1. 12. 2013, 12:28

Plánuju tam dát motorek ze stěračů a ještě ho zpřevodovat co nejvíc dopomala,ideál by asi bylo tak 4 otáčky za minutu.
peter1
Příspěvky: 624
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

1. 12. 2013, 6:19

karelsklo píše:Plánuju tam dát motorek ze stěračů a ještě ho zpřevodovat co nejvíc dopomala,ideál by asi bylo tak 4 otáčky za minutu.
4otačky za minutu?to ja určite malo videl som to na jednom videu na youtube ten orovnavací kotuč mal určite viac než 4 otáčky za minutu taky čo robia na cnc ostričkach by to mali vedieť presne ake to ma otačky..
sustruh sv18 ,vrtačka
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

1. 12. 2013, 6:50

4 otáčky za minutu myslím u toho orovnávaného diamantového,ten orovnávací by se měl točit svou doporučenou obvodovou rychlostí,konkrétně u tohoto průměru asi těch 3000 ot. za minutu.Ten diamantový hrncáček má opravdu kovové pojivo ( sz ) a střed je něco na způsob mosazi ale podstatně tvrdší.Myslím že už to dneska spékají komplet,dřív býval střed z oceli.Hřídel na kterou se budou orovnávané kotouče nasazovat je mosazná,mám jen malý čínský soustruh a než bych to vykutal z oceli,měl bych fousy až na zem.Nevím jestli to bude fungovat,určitě by to chtělo chlazení,třeba emulzí.
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

1. 12. 2013, 7:25

sežeň si suportovou brusku
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
peter1
Příspěvky: 624
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

1. 12. 2013, 7:31

karelsklo píše:4 otáčky za minutu myslím u toho orovnávaného diamantového,ten orovnávací by se měl točit svou doporučenou obvodovou rychlostí,konkrétně u tohoto průměru asi těch 3000 ot. za minutu.Ten diamantový hrncáček má opravdu kovové pojivo ( sz ) a střed je něco na způsob mosazi ale podstatně tvrdší.Myslím že už to dneska spékají komplet,dřív býval střed z oceli.Hřídel na kterou se budou orovnávané kotouče nasazovat je mosazná,mám jen malý čínský soustruh a než bych to vykutal z oceli,měl bych fousy až na zem.Nevím jestli to bude fungovat,určitě by to chtělo chlazení,třeba emulzí.
No mne ten chlap povedal že diamantovy kotuč ktory je orovnavavaný normalne pusti na nastrojovke a ten kotuč ktory orovnava ma na motore s prevodovkou s pomalymi otačkami..
sustruh sv18 ,vrtačka
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

2. 12. 2013, 11:52

Tak jak to popisuješ jsem to zkoušel a nešlo to,tedy téměř.Už to mám skoro v kupě tak večer napíšu jak to dopadlo.
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

2. 12. 2013, 5:44

Tak broušení zatím nic moc.Jednak musím koupit správný kotouč-měl by to být zelený karbid křemíku a taky to chce chlazení a krytování.Brusný prach se potvora dostane všude.Jinak to ale vypadá slibně,celý přípravek je tuhý a nijak se nevlní a nedrnčí.Jenom prostě brousí opačně-ubývá nástroj a ne obrobek.Ty kotouče které jsem zatím narychlo zkoušel vypadají jako nějaký blíže nespecifikovatelný jalový beton tak se ani nedivím.
peter1
Příspěvky: 624
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

3. 12. 2013, 4:00

karelsklo píše:Tak broušení zatím nic moc.Jednak musím koupit správný kotouč-měl by to být zelený karbid křemíku a taky to chce chlazení a krytování.Brusný prach se potvora dostane všude.Jinak to ale vypadá slibně,celý přípravek je tuhý a nijak se nevlní a nedrnčí.Jenom prostě brousí opačně-ubývá nástroj a ne obrobek.Ty kotouče které jsem zatím narychlo zkoušel vypadají jako nějaký blíže nespecifikovatelný jalový beton tak se ani nedivím.
..počkaj ale ked ideš robiť taku vec ako orovnavanie draheho kotuča diamantoveho tak by sisi mal presne zistiť čim sa to robi musim sa spytať toho chlapka čo vyrabaju vrtaky..
sustruh sv18 ,vrtačka
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

3. 12. 2013, 5:52

Copak o to já bych věděl čím,mám i čísla kotoučů od tyrolitu.Jen zatím jaksi nebyl čas pro ně zajet.No,zítra se pojede pro brusiva tak to tam vezmeme,jestli tedy budou skladem.Zkoušel jsem to tím co bylo zrovna po ruce.Diamantovému kotouči na sklo se obvykle běžným brusným kotoučem ublížit moc nedá.Naopak ale ano.
peter1
Příspěvky: 624
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

12. 12. 2013, 7:59

karelsklo píše:Copak o to já bych věděl čím,mám i čísla kotoučů od tyrolitu.Jen zatím jaksi nebyl čas pro ně zajet.No,zítra se pojede pro brusiva tak to tam vezmeme,jestli tedy budou skladem.Zkoušel jsem to tím co bylo zrovna po ruce.Diamantovému kotouči na sklo se obvykle běžným brusným kotoučem ublížit moc nedá.Naopak ale ano.
http://www.youtube.com/watch?v=dYo409jDWvE" onclick="window.open(this.href);return false; hele tu vidno ako orovnava diamantovy kotuč je to v čase 2.38 tam si to pretoč ..ale mašina je to paradna ten Mišo od Deckelov ten brousi rad asi..
sustruh sv18 ,vrtačka
peter1
Příspěvky: 624
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

13. 12. 2013, 5:41

karelsklo píše:Plánuju tam dát motorek ze stěračů a ještě ho zpřevodovat co nejvíc dopomala,ideál by asi bylo tak 4 otáčky za minutu.
Tu je ešte jedno videjko tiež tam orovnavaju diamantovy kotuč,inak super videjko brusia tam vymenitelne platky http://www.youtube.com/watch?v=qM05GETueiM" onclick="window.open(this.href);return false;
sustruh sv18 ,vrtačka
peter1
Příspěvky: 624
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

13. 12. 2013, 5:51

peter1 píše:
karelsklo píše:Plánuju tam dát motorek ze stěračů a ještě ho zpřevodovat co nejvíc dopomala,ideál by asi bylo tak 4 otáčky za minutu.
Tu je ešte jedno videjko tiež tam orovnavaju diamantovy kotuč,inak super videjko brusia tam vymenitelne platky http://www.youtube.com/watch?v=qM05GETueiM" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=P5-_nAEAASE" onclick="window.open(this.href);return false;
sustruh sv18 ,vrtačka
Odpovědět

Zpět na „konvencni obrabeni“