Stránka 1 z 1

Simulace G-Kodu

Napsal: 30. 11. 2013, 8:58
od rouchi
Ahoj vím že tu je několik témat tímto směrem, ale chtěl bych i přes to založit nové téma kde bych trochu upřesnil všechny mnou zde získané informace.

Sháním nějaká simulátor kde by šlo "snadno" osadit nástrojovou hlavu nástroji, upnout do sklíčidla dílec a na ručně napsaném g-kodu si to odsimulovat.
tak abych mohl přesně s "jistotou" zjistit, že mám vše OK relativně optimalizované a hlavně tak napsané aby mi to nikde nenabouralo.
Děláme menší seriovku, ale máme stroje každý jiný něco jede na sinumeric 840, něco na OKUMA a jeden stroj na indramatu.
nejde mi o to vytvářed G-kod v camu, ale spíš o to si vlastní kvalitně nasimulovat zkusil jsem mnoho z toho co kde bylo razeno (cnc simulator, cimco a další, ale nic neodpovídá mým představám..)
cimco mi "funguje" nejkorektněji, ale nelze si nikde definovat odlitek, tudíž vidím jenom dráhy nástrojů, ale nemůžu si ověřit, že mi to někde nenabourá.
do SW jsem zkusil HSM express (free) a tam zase asi neumím vůbec nahrát můj kod... proto je zároveň otázka jestli nějaký software umí to co chci a nebo to je pouze mnou a mojí neznalostí.
Dostal jsem se před nedávnem na pozici technologa (z pozice seřizovače) a ve firmě zatím žádné simulační programy nepoužíváme. náš řídící však na mně klade poměrně velké nároky a proto bych se chtěl i v tomto posunout trošku dál.

Re: Simulace G-Kodu

Napsal: 30. 11. 2013, 9:05
od CAWEDOG
Vyzkousej CIMCO Edit.

Re: Simulace G-Kodu

Napsal: 30. 11. 2013, 9:07
od robokop
neco takoveho:
http://www.swansc.com/index_en.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Simulace G-Kodu

Napsal: 30. 11. 2013, 9:33
od rouchi
CIMCO edit jsem zkoušel a jak říkám dráhy to dá, ale myslím, že to neumí abych do něj dal i simulační dílec, který potřebuji bez karambolu obrobit... každopádně jinak co se provedení simulace drah týče se mi zatím líbil nejvíc...
ten swansa simulation mi "nešel" na můj kod ani spustit, protože se mu nelíbilo že používám ANG=-130 ačkoliv myslím, že v sinumeriku to je běžný příkaz....(vím není to iso kod....)

Re: Simulace G-Kodu

Napsal: 30. 11. 2013, 10:18
od lajoolaj
VERICUT by to mal zvládnuť.

Re: Simulace G-Kodu

Napsal: 13. 12. 2013, 1:42
od Pimpel
Řešením je CHECKitB4 - simuluje na úrovní řídicího systému.

http://youtu.be/CdqRHwC1tk0" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Simulace G-Kodu

Napsal: 16. 10. 2014, 4:12
od CAWEDOG
Je tam napravo nahore polozka kde si vybereš co chbceš simulovat a pripadne i system.

Re: Simulace G-Kodu

Napsal: 25. 10. 2014, 3:09
od Hardmesr
robokop - http://www.swansc.com/index_en.htm" onclick="window.open(this.href);return false;,

vyzkoušel jsem po instalaci značnou část ŘS soustruhů i center obsažených v "SSCNC". Nedalo se zvládnout vše za povolených pár dnů zdarma. Ne všechny simulátory dle mého posouzení simulují vše. V některých se mně podařilo spustit pouze běh řádků programu na obrazovce, některé simulovaly i odebírání materiálu. Měl jsem např. dost problém s NC programy, kde jsem použil cykly. Tyto nemohly být kompatibilní s cykly v simulátoru. Obyčejně ale jenom v některém parametru. Nejvíc se mně zamlouvaly simulátory s ŘS Sinumerik, např. 840D (trochu jsem s ním kdysi pracoval). Zde je možno odsimulovat komplet odebírání materiálu. Simulátor zastaví např při najetí rychloposuvem do materiálu (polotovar se jednoduše nastaví), nebo najetí na koncáky. Umí najet na REF a pracuje podle nich, dají se zde použít nástroje z knihovny nástrojů, nebo si je doplnit, tyto nástroje nastavit v korekcích přesně jak v ŘS na stroji, zvukový doprovod stroje sice není celkem k ničemu, podbarví ale vlastní chod stroje a úběr třísky. Simulátor pracuje i v režimech SB, Teach In, Automat, MDI. Povolí provést korekci MPF i SPF, hlídá uzavření dveří, simulaci chlazení. Pracuje s parametry. Načte i NC programy vypracované jinde. Chyby v programu (syntax a pod) nahlásí ještě před spuštěním simulace. Má několik způsobů zobrazování simulace. Například 2D je perfektní při nastavení korekcí nástrojů. Zde se osvědčuje korekce rychloposuvů v rozmezí 1% - 120%. Stejně se dají korigovat otáčky v několika rozsazích. S chutí jsem si po mnoha letech zaobráběl a nic jsem nerozbil. Byla by to dobrá pomůcka pro začínající programátory a seřizovače. Podle ceny bych možná pouvažoval i o koupi. Sice jsem o něj po uplynutí doby přišel, přesto díky za informaci. Hardmesr