Co jste dneska bastlili?

Odpovědět
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

22. 10. 2014, 7:51

tumlik píše:
lubos píše:nechal jsem si je udělat na míru v
http://www.reko-sro.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
rozhodně doporučuju, a taky doporučuju s měchama pošítat už od začátku jinak dobastlování do hotové věci je dost naprd.
Lubo, už jsem na to koukal dřív, akorát mě není jasné, jak ošéfovat průhyb při svislé montáži tvaru U, nebo to bude držet samo?
Tento týden jsem konečně dodělal toho druhého Deckela :D , až na elektriku a digi odměřování už je to komplet zgenerálkované, ale ten holý svislý sloup je docela exponované místo. Na tom prvním dost dělám a když lítají špony, tak to jde přímo na to Z vedení a to není moc dobrý, dal bych to na obě :wink:
P1110485.JPG
P1110480.JPG
No právě to je ten bastl.
ono to řešení ve tvaru U neni moc štastné ale potřeboval jsem to rychle a navíc jsem ani stroj neměl u sebe když jsem to objednával.
Je to v podstatě koženkapodlepaná plastem. Bohužel na tom Y ku se to dost prohýbalo a samo o sobě to nedrží. Dobastlil jsem to tak že zespodu jsem dal Al profil a nahoře jsem do rohu zalepil laminátová očka a celé to navlékl na lanko. Je to trochu i na fotce vidět. Příště bych to dělal jinak ale bohužel na hotové blbě vymyšlené věci to dodělat je na hov..
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
sisi
Příspěvky: 346
Registrován: 11. 10. 2013, 7:49

22. 10. 2014, 7:52

Provedení opět Tumlíkův standard - prostě nádhera. Jen se chci zeptat jestli se ještě vejdeš Tumlíku do dílny mezi stroje ty ? :D :D :D
Krása pomíjí, blbost je věčná
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1293
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

22. 10. 2014, 8:09

Ale tohle jsou přece obrázky z "Přijímací dílny" na ředitelství, hlavní závod je někde na utajením místě.
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
sisi
Příspěvky: 346
Registrován: 11. 10. 2013, 7:49

22. 10. 2014, 8:57

Aha... Já myslel že je to dílna :D :D :D
Krása pomíjí, blbost je věčná
Root
Příspěvky: 127
Registrován: 9. 1. 2013, 5:01
Bydliště: Valdice - Jičín

22. 10. 2014, 9:50

Jaká je asi orientační cena za metr toho měchu.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

22. 10. 2014, 10:46

dej si poptávku ochotně ti to spočítaj, ono se to liší a závisí na mnoha faktorech, rozměry, tvar, počet skladů, materiál, způsob montáže, počet kusů atd.... cenu nemaj od metru.. já mám od nich 35cm za 2200,- ale.. prostě to takhle obecně nejde říct
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

22. 10. 2014, 6:38

Zdravím
Tak trochu úplně mimo cnc, ale bastlení to bylo mravné. Koupil jsem synovi stavebnici a taťka si hraje. Syn má pochopitelně taky radost. Akorát je to na něj složité, neboť návod je jen ČB a ještě dost mizerně, i pro mne. Je to Čína, na to vše dobře udělaná, až na ten manuál, protože třeba žebro o 3 dírách pod názvem "12051" bych asi ve 4 letech nenašel.
Perun vaši práci :twisted: :twisted: :twisted:
Jeřáb.jpg
Vrtulník.jpg
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7215
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

22. 10. 2014, 9:01

Merkur po čínsku?
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

22. 10. 2014, 9:27

testone píše:Merkur po čínsku?
jojo tak nějak, merkur to je palba, tohle stálo 4 kilča a je tam toho jak v merkuru za tři litry. A ještě k tomu v normal obchodě se zárukou, vlastně značkový obchod pro děti, až jsem hlrděl jak jsem tam na tohle narazil.
Ještě k tomu merkuru, na ten se nedá zapomenout, jeden malinký mám ještě schovaný.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

22. 10. 2014, 9:33

testone píše: aby to drželo na vedení, tak se do skladů té koženkové (?) harmoniky vlepují/všívají/vevařují žebra z tak cca 0,5 mm deskového plastu (PPR?)
žebra obejmou profil vedení
nevím jestli to v tom Reku umějí
mám to takhle na Hermle
tam jsou ještě zvenku na vrcholech té harmoniky přišité krycí plechy ala žaluzie na okně
RaS tu jednou dával odkaz na nějakou firmu co to dělá
tomu já rozumím, mě šlo spíš o držení přímosti té celé harmoniky, když se roztáhne a bude ve svislé poloze, aby se vlastní vahou nevyboulila směrem dopředu a pak to bude lítat za to tak jak tak
lubos píše:No právě to je ten bastl.
ono to řešení ve tvaru U neni moc štastné ale potřeboval jsem to rychle a navíc jsem ani stroj neměl u sebe když jsem to objednával.
Je to v podstatě koženkapodlepaná plastem. Bohužel na tom Y ku se to dost prohýbalo a samo o sobě to nedrží. Dobastlil jsem to tak že zespodu jsem dal Al profil a nahoře jsem do rohu zalepil laminátová očka a celé to navlékl na lanko. Je to trochu i na fotce vidět. Příště bych to dělal jinak ale bohužel na hotové blbě vymyšlené věci to dodělat je na hov..
Rozumím, já tušil, že v tom bude nějaký zádrhel, tak to bych musel nějak podobně vykoumat, ale jsou tam dorazy, tak nevím, jestli to nebude zavazet, navíc za Z osa vyjíždí opravdu až k Y ose s horizontálním vřetenem, v případě pevného stolu, ale to zas není tak obvyklé, na té druhé bylo to vedení Z normálně ve vzdálenosti 100mm od vrchu šplíchlé barvou :)

Na těch strojích normálně dělám, bývá to poměrně často zasypané :wink: ale když něco fotím, nebo v neděli dopo když jsem doma, tak uklízím. Třeba ty tři stroje co jsou na fotce jsou na ploše jen cca 6m2, dělat může u toho ale jen jeden a je to taková spíš fajnová dílna pod barákem, prasáckou mám jinde :) Každopádně vysloveně úchylák na pořádek nejsem, ale na těch dvou frézkách jsem nechal ruky, bylo to 450 + 400 hodin práce, a i dost peněz, tak když to člověk tomu ten čas věnuje, tak je mu pak líto když to má být v bordelu.........
tady třeba vrtání a soustružení polotovarů oz kol do planetových převodovek :wink:
P1110257.JPG
P1110269.JPG
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7215
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

22. 10. 2014, 9:47

tumlik píše:
testone píše: aby to drželo na vedení, tak se do skladů té koženkové (?) harmoniky vlepují/všívají/vevařují žebra z tak cca 0,5 mm deskového plastu (PPR?)
žebra obejmou profil vedení
nevím jestli to v tom Reku umějí
mám to takhle na Hermle
tam jsou ještě zvenku na vrcholech té harmoniky přišité krycí plechy ala žaluzie na okně
RaS tu jednou dával odkaz na nějakou firmu co to dělá
tomu já rozumím, mě šlo spíš o držení přímosti té celé harmoniky, když se roztáhne a bude ve svislé poloze, aby se vlastní vahou nevyboulila směrem dopředu a pak to bude lítat za to tak jak tak
no právě že nevyboulí, protože to žebro je kolem vedení ze všech stran, i v rybině, příp. obdélníku zezadu a tím to drží každý jednotlivý sklad harmoniky stále na jednom místě
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

22. 10. 2014, 10:14

testone píše: no právě že nevyboulí, protože to žebro je kolem vedení ze všech stran, i v rybině, příp. obdélníku zezadu a tím to drží každý jednotlivý sklad harmoniky stále na jednom místě
Jo aha :) , já se díval jen na to reko a tam byli obdélníky, máš pravdu, pokud by to bylo v negativním tvaru té rybiny, tak by to byla bombice, to by drželo, zítra to změřím a zkusím poptat, to by mohlo fungovat... :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

23. 10. 2014, 8:24

čínská mašina má svislou harmoniku bez negativního tvaru a aby se to nevyboulilo, je do harmoniky dole, nahoře a 2x mezi vložen plíšek/plast? s negativním tvarem a ten to drží.
V harmonice drží vlastně jen hrankou za obroubení okraje toho textilu a není s tím problém
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Petras
Příspěvky: 114
Registrován: 15. 2. 2008, 8:30
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

23. 10. 2014, 12:14

Já to mám u profi osy řešeno takto. Mírným tlakem se to nacvakne na vedení.
Přílohy
kryci_m1.jpg
výztuhy s výřezy jsou z plastu tl. 1,2mm
výztuhy s výřezy jsou z plastu tl. 1,2mm
kryci_m2.jpg
Petras
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

23. 10. 2014, 5:46

Dík, to vypadá solidně, nicméně to co napsal chb, by bylo asi nejlepší řešení, standardně obdélník a na dvou místech dodělat zevnitř zachycení za prismu, dneska jsem to nestihnul, zítra to poptám a uvidím jak s cenou :)
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“