TR 16/4

potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

29. 12. 2013, 6:25

Jakou máte zkušenost s TR16/4 a domkem s plastovou maticí z CNC Shopu. http://www.cncshop.cz/trmd-1604" onclick="window.open(this.href);return false;
Rád bych to použil v budoucnu na obě osy k výrobě malého cnc soustruhu o délce cca 700mm. Točil bych tak max. do průměru 50mm.
Nějaké lineáry mám.
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

6. 1. 2014, 6:07

Tak nikdo neporadil a tak jsem z cncshopu objednal.
Možná jdu na to nějak špatně v novém roce, ale pouzdro jsem sevřel co to jen šlo a matice na šroubu vaklá jako sviňa :shock:
Co s tím? Zahodit a udělat si vlastní matici?
Přílohy
IMAG0132.jpg
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

6. 1. 2014, 6:10

já mám teď dvě plastové od Tůmy 12/3 a jedna jde uplně volně a druhá celkem ztuha.. takže asi co kus to originál.. tak jako vše v číně.. ještě že je to jen na ruční posuv něčeho nevýznamného..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

6. 1. 2014, 6:23

Mě ty matice vaklají a to nekecám 0,5mm. Ať jde celej slavnej cncshop pr..le Za ty prachy bych to taky mrskal jako Baťa cvičky.
Že se nestydí něco takového nabízet, bejt u nich na prodejně oflákal bych jim to o palici.
Fakt hnus velebnosti.
A to tu nadávám že to ani napsat nemůžu.
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

6. 1. 2014, 7:24

Co s tím? Zahodit a udělat si vlastní matici?
Než to zahodíš, tak zkus tu matici podélně rozříznout tenkou pilkou a potom stahnout.
www.mosaznevyrobky.cz
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

7. 1. 2014, 10:05

To není řešení, pokud bude podélně říznutá nebude dostatečně sevřená v domku proti pohybu v ax.směru. :?
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

7. 1. 2014, 10:44

Zkusil jsi to reklamovat? Jak se k tomu CNCshop staví?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

7. 1. 2014, 11:00

jaka je tam axialni vule po namontovani? to ze vakla volne nasroubovana, neznamena, ze tam je velka vule, ono az to namontujes a zmeris, tak bues moudrejsi, navic pocitej s hazivosti a prohnutim trapezu, cimz se ti ta vule taky zmensi, je to blby, ale je to tak
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

7. 1. 2014, 5:14

To není řešení, pokud bude podélně říznutá nebude dostatečně sevřená v domku proti pohybu v ax.směru. :?
To máš pravdu, do toho řezu musí dá proužek gumy , to jsem předpokládal jako samozřejmost.
www.mosaznevyrobky.cz
Uživatelský avatar
Krutor
Sponzor fora
Příspěvky: 995
Registrován: 2. 12. 2008, 8:58
Bydliště: Moravské Bránice
Kontaktovat uživatele:

9. 1. 2014, 8:57

Ty trapézové matice ze Zedexu vyrábím pro CNCshop já, a za kvalitu a přesnost ručím. Předpokládám, že ty, co se prodávají v domku, jsou taky ode mě. Závit je soustružený na CNC, a každý kus testuji pomocí vzorku trapézového šroubu, který mi pan Quis dodal. Vůle 0.5 mm je vyloučena. Připouštím radiální vůli do 0.2 mm, a tedy axiální vůli do 0.06 mm u nové matice (přepočet je založený na vrcholovém úhlu 30°). Pokud by někdo naměřil (opakuji - u nové matice) výrazně větší axiální vůli, je to na reklamaci, se kterou by p. Quis jistě neměl problém, a já jako výrobce bych mu ji samozřejmě také uznal, a vyrovnal se s ním.

To Potraviny - až vychladneš, nechceš tu urážku CNCshopu smazat? Normální je nejdřív vyšetřovat a pak eventuálně soudit.
Petr Spáčil
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

11. 1. 2014, 9:53

Nedá mi to ale,
Že je to vyráběno na cnc neznamená, že je to OK. To snad ví každý.
Že to vyrábíš ty jsem věděl dříve, nežli jsi se k tomu vyjádřil. :wink:
Po zavedení tohoto vlákna mi volal z CNC shopu a vysvětloval mi, že matice nejde líp vyrobit a chápe že je v matici vůle. Dále mi vysvětloval že šrouby které nabízí jsou válcované a každá várka je jiná (toto taky moc nechápu), proto to nelze vyrobit. Jako konečného zákazníka přeci nemusí vůbec zajímat kdo a jak to vyrábí a spoléhá na nějakou přesnost.
To že se mám omluvit a smazat toto vlákno, nemůžeš myslet snad ani vážně! (Proč se mám omluvit a smazat ať si každý udělá svůj názor), ale za svým názorem o matici ke šroubu si pevně stojím i v případě že časem vychladnu.
Nějaké matice jsem již nadělal i pro členy tohoto fóra, klidně se můžou vyjádřit a já kupoval tuto matici jen proto, že můj číňan nedokáže stroj. posuvem nasekat matice se stoupáním 4mm.
Zda půjdou tyto matice na dračku neumím odhadnout, vím už ale jistě proč k mému prvnímu příspěvku nebyla žádná reakce.
Toť asi vše. :wink:
Michal Prokop
Příspěvky: 64
Registrován: 5. 11. 2009, 3:16

11. 1. 2014, 10:01

neni lepsi koupit z ebay od cinana kulickovy sroub ? Ja aspon touto cestou jdu a bez problemu.
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

11. 1. 2014, 10:24

Michal Prokop píše:neni lepsi koupit z ebay od cinana kulickovy sroub ? Ja aspon touto cestou jdu a bez problemu.
V tomto případě určitě. :D
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

11. 1. 2014, 2:26

Krutor píše:..a každý kus testuji pomocí vzorku trapézového šroubu, který mi pan Quis dodal.
To bude asi ten problém, já si koupil na CNCshopu Tr12/3 ve čtyřech dýlkách, tři kousky do sebe z boku perfektně zapadly, čtvrej (naštěstí ten nejkratší) ne, asi byl z jiný várky a měl malinko jiný stoupání.
potraviny píše:Dále mi vysvětloval že šrouby které nabízí jsou válcované a každá várka je jiná (toto taky moc nechápu)
Někdo sem někam nedávno dal odkaz na tolerance trapézáků jakéhosi výrobce a bylo to docela špatný, takže je možná problém v tom, že my očekáváme příliš.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6947
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

11. 1. 2014, 2:37

u toho válcovaného šroubu je problém že se při válcování vyvylí směrem nahoru a aby byla matice těsná , a zároven s ní šlo točit musí se v ní dno závitu probrat o dost víc do hloubky , já když si dělal matice tal jsem ši nejdřív obrousil vršek šroubu a až pak dělal matice , tyhle plastové jsem montoval na naviječku a byli taky na jednom šroubu volné a na druhém zas těsné , ale tu volnou když jsem přesně přišrouboval tak ve výsledku byla téměř bez vůle , je to právě dané tim že má zřejmě hlubší dno závitu tak bez uložení plandá ale bočně je přesná , tot mé poznatky
Odpovědět

Zpět na „Ostatni material“