Seřízení laseru z Číny - hledám někoho šikovného

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Odpovědět
Martajz
Příspěvky: 71
Registrován: 6. 1. 2014, 8:01

6. 1. 2014, 8:26

Dobrý den,

hledám někoho šikovného na seřízení 60W laseru z Číny s automatickým posunem. Chci jej používat na řezání textilu.
Stroj jsem již dostal, ale přiznám se že je pouze vybalený, ale neposkládaný, nechci nic pokazit tak radši hledám někoho zkušeného kdo rozumí jak vše seřídit a nastavit.

Místo umístění je Brno, podrobněji v SZ, kam mi prosím napište odhadovanou cenu - chápu, že čas se těžko odhaduje předem, ale aspoň nějakou představuji jistě mít budete. Časový plán kdy bych rád stroj seřídil je cca po 20. lednu /chybí ještě úpravy dílny/.

Děkuji
Martin
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5093
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

6. 1. 2014, 8:48

Doporučuju si to udělat sám, nakonec zjistíš že je to potřeba častěji a pořád někoho volat je nesmysl. Určitě k tomu máš i manuál a ti čínani to tam mají docela dobře popsané. Seřízení zrcátek zabere někdy více někdy méně času ale za chvíli to zvládneš. Spíš pokud nemáš zkušenosti s cnc doporučuju někoho kdo ti to zkoukne z mechanického a elektického hlediska , tam bývá nejvíce bot.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Martajz
Příspěvky: 71
Registrován: 6. 1. 2014, 8:01

8. 1. 2014, 12:40

Dobrý den,

máte jistě pravdu že to budu potřebovat, ale i tak bych se pro začátek rád díval někomu pod prsty.
A pravděpodobně jsem se špatně vyjádřil, ale mám na mysli kompletní seřízení, tedy jak laseru tak kontrola mechanických dílů zda je vše dotažené a na správném místě.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

14. 1. 2014, 2:04

vůbec se toho neboj, taky jsem si postavil laser do dílny (tedy, no, laser, lejžříček, lubos by se mi vychechtal).
Projdi si tady vlákno, koukni na youtube k číňanům, několikrát to rozeber a slož, pak začneš vědět, "která bije" (to rozebírání ber s rezervou....vlastní zkušenost....).

Ono s tím, jestli je všechno tam, kde má být....
Dokud si to nevyzkoušíš, tak nepochopíš.
Já 3x rozebral celou mechaniku a spoustu věcí po číňanovi opravil/upravil (a to je opravdu jen hračka (403020)).

A klidně se tady ptej, když nebudeš vědět, jak dál, ale chce to trochu osobní invence, zkoušení a kouknutí na googla.
Držím palce

p.s.
jak chceš někoho sehnat, když ani nemáš v profilu, kde přebýváš


To:lubos
tak tos neviděl manuál, co jsem dostal já, rovnou skončil někde v šuplíku, který zovu "černá díra"...
V ní taky už nic nenajdeš :D
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5093
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

15. 1. 2014, 4:53

Já měl v ruce asi 8 laserů od čínanů a kromě jednoho tam vždy něco nechodilo. Takže idál je zkontrolovat dotažení všech šroubů konektorů. Já měl manuál fakt pěkný s kompletním návodem jak seřídit zrcátka ( ale taky už na to trochu seru, dojedu do nejdelšího rohu a seřídím to na střed). Ono seto časem rozjíždí už jen minimálně ale když to přišlo tak to bylo úplně mimo.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“