pomoc s 3D žebry

CAD software, shareware, freeware
Odpovědět
Pepa75
Příspěvky: 73
Registrován: 14. 10. 2013, 6:35
Bydliště: Orlová

16. 2. 2014, 6:17

Přátelé a kamarádi. Všechny Vás srdečně zdravím a žádám o pomoc.
Před cca 6ti měsíci jsem začal aktivně využívat CNC technologii pro svůj koníček a současně i autocad. Momentálně jsem se ale dostal do slepé uličky a nevím si rady.
V cadu jsem si vymodeloval 3D model plováku na obří model letadla, abych věděl, že bude fungovat. Nyní ale nevím, jak z tohoto 3D modelu získávat jednotlivá žebra v určitých vzdálenostech a patřičné tloušťce ( tato tloušťka znázorňuje sílu materiálu ze kterého se bude žebro vyřezávat). Učebnice jsem prolistoval tam i nazpátek, ale nevím si rady.
Předem díky za jakoukoli radu. Pepa
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

16. 2. 2014, 6:37

já teda autocad 3D neznám, ale já bych to dělal pomocí řezu to musí autocad nějak umět..
mimochodem neměl bys to žebro mít jen ve středu toho žebra? když budeš uvažovat výšku žebra tak budeš mít křivky dvě nepatrně rozdílné..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Pepa75
Příspěvky: 73
Registrován: 14. 10. 2013, 6:35
Bydliště: Orlová

16. 2. 2014, 6:53

řez autocad samozřejmě umí, ale já s těmito žebry potřebuji dále pracovat (upravování uzlů, vkládání jiných objektů atd.) tudíž ž´řez je nedostatečný. Technicky potřebuji vytáhnout z 3D modelu konkrétní žebra s kterýma budu moci dále praovat.
Uživatelský avatar
Martinhora
Příspěvky: 993
Registrován: 17. 2. 2009, 11:19
Bydliště: Rokycany

16. 2. 2014, 7:14

Autocad sice nepoužívám, ale v Solidworks provedu řez kde chci a ten pak uložím jako DXF. Po načtení (teď už jako 2d) do čehokoliv se s tím dá dále pracovat.
Pepa75
Příspěvky: 73
Registrován: 14. 10. 2013, 6:35
Bydliště: Orlová

16. 2. 2014, 7:39

Tak to je dobrý. Musím na to kouknout. Díky za tip
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

16. 2. 2014, 7:57

Pepa75: Začal jsem na tohle používat Rhinoceros+Grasshopper. Otevřu v Rhinu 3D model, propojím ho na vstup Grasshopperu a pak už si v Grasshopperu nastavím jenom počet řezů, jejich vzdálenosti, rovinu řezu ......... když by bylo potřeba tak i profil příčníků (nebo podélníků či co to vlasně. Prostě té spojovací struktury kolmé na žebra). Grasshopper pak vypočítá řezy, udělá do nich vybrání pro ten příčník a nakonec to třeba i rozloží do jedné roviny ze které se to pak může zase okopírovat do Rhina a z něj vyexportovat kamkoliv (třeba podle toho řezat žebra z desky). Nebo si nadefinuješ dvě sady žeber v XZ a YZ a udělá ti to z nich takovej žebrovej rošt včetně vybrání (podle nastavené tloušťky materiálu), aby to sebe zapadalo ........ Kouzelná na tom je skutečnost, že když změním 3D model, změna se automaticky provede i na těch žebrech bez dalších zásahů.
AutoCAD jsem kdysi dávno zkoušel, ale nějak mi k srdci nepřirostl ....... takže v tom ti neporadím.
xpertmill-cnc
Příspěvky: 7
Registrován: 8. 7. 2013, 8:11

25. 4. 2014, 8:37

Ahoj, ak sa rozhodneš pre SolidWorks tak ti rád poradím ale spomínaný program neovládam.
Odpovědět

Zpět na „CAD“