Základní nastavení Machu3

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Uživatelský avatar
sechtech
Příspěvky: 152
Registrován: 4. 12. 2011, 4:18
Bydliště: západní Vysočina

10. 4. 2014, 7:55

filla píše:to pruhledne zahlavi okna nevypada jako XP, mozna nejaky tuzing :) z toho videa to vypada, jakoby nesel signal dir, nebo je spatne vyhodnocen, nastav port na 25kHz a zkus v motor tuning step a dir nastavit 5 (dir se da dat az 15 ac popisek rika neco jineho)
35kHz jsem nastavil podle návodu, zkoušel jsem i 25 a nepomohlo to, v motor tuning mi pomohlo nastavit delší signál u té mé tříosé číny, tady u té H5 to ještě zkusím poladit.
MDF CNC router
TB6560 modrá čínská deska
Mach3, SketchUp+Phlatscript plugin
modelářství, elektronika,technika
Pepa Žhář
Příspěvky: 417
Registrován: 23. 1. 2011, 5:16

10. 4. 2014, 8:09

to je docela divný, pošli xml soubor ja se na něj mrknu at nemusíš posílat tabulky
cesta k souboru-
Mach3 xml.PNG
Uživatelský avatar
sechtech
Příspěvky: 152
Registrován: 4. 12. 2011, 4:18
Bydliště: západní Vysočina

10. 4. 2014, 9:06

Mach3Mill.zip
(10.37 KiB) Staženo 169 x
No asi jsem přišel na to proč se motor ani nehnul, mám ho na krajním výstupu takže buď X nebo A a byla to A osa, takže jsem nastavil A-čko jako vlečenou k X-ku a už se motor cuknul. Pohrál jsem si s délkou signálů 5 a 15 mikrosekund a točí se, jenže to má háček, točí se asi 1s a zastaví se. Musím stisknout 2xEstop a zase to jde ale jen 1s. Jakoby byly nějaký limity nastavený nebo co. Rychlost a rozjezd jsem zkoušel všelijak a pořád stejné jen má lepší zvuk-rychleji jede, ale stále cca jen 1s.
MDF CNC router
TB6560 modrá čínská deska
Mach3, SketchUp+Phlatscript plugin
modelářství, elektronika,technika
Uživatelský avatar
sechtech
Příspěvky: 152
Registrován: 4. 12. 2011, 4:18
Bydliště: západní Vysočina

10. 4. 2014, 9:11

25 i 35kHz to bere stejně
MDF CNC router
TB6560 modrá čínská deska
Mach3, SketchUp+Phlatscript plugin
modelářství, elektronika,technika
Pepa Žhář
Příspěvky: 417
Registrován: 23. 1. 2011, 5:16

10. 4. 2014, 9:43

Ten tvuj mi ukazoval stále že to má vypnuté osy a na Ačku bylo honě pulzů na jednotku tak ti posílám upravený tesni ho a dej pak vědět.
Mach3MillSechtech.rar
(18.56 KiB) Staženo 223 x
Uživatelský avatar
sechtech
Příspěvky: 152
Registrován: 4. 12. 2011, 4:18
Bydliště: západní Vysočina

10. 4. 2014, 10:46

Pepa Žhář píše:Ten tvuj mi ukazoval stále že to má vypnuté osy a na Ačku bylo honě pulzů na jednotku tak ti posílám upravený tesni ho a dej pak vědět.
Mach3MillSechtech.rar
Díky, zkusím asi až zítra a dám vědět.
MDF CNC router
TB6560 modrá čínská deska
Mach3, SketchUp+Phlatscript plugin
modelářství, elektronika,technika
Uživatelský avatar
sechtech
Příspěvky: 152
Registrován: 4. 12. 2011, 4:18
Bydliště: západní Vysočina

11. 4. 2014, 11:40

Pepa Žhář píše:Ten tvuj mi ukazoval stále že to má vypnuté osy a na Ačku bylo honě pulzů na jednotku tak ti posílám upravený tesni ho a dej pak vědět.
Mach3MillSechtech.rar
Tak jsem to tam překopíroval a stejně to dělá to samé, jediná změna je že už tam nebliká ta zelená hláška že některá osa je enabled nebo disabled.
Pořád to točí jen zhruba sekundu a zastaví se a pak musí stisknout reset. Asi se z toho zblázním. teď jedu pryč zkoušet budu odpoledne.
MDF CNC router
TB6560 modrá čínská deska
Mach3, SketchUp+Phlatscript plugin
modelářství, elektronika,technika
Uživatelský avatar
sechtech
Příspěvky: 152
Registrován: 4. 12. 2011, 4:18
Bydliště: západní Vysočina

12. 4. 2014, 2:44

No ten H5 driver mi nefungoval, ale nechal jsem nastavení stejné a připojil modrou čínu a ta funguje dobře, ale zase mě zlobí krokáče, každej se chová jinak na stejné nastavení a přitom kupovaný nový od Tůmy. Předpokládal jsem že budou parametrově stejné, ale jeden hrozně ztrácí kroky, paradoxně přitom má nejkultivovanější zvuk ale než je začne ztrácet tak hrozně řve. Zkoušel jsem nastavovat menší/větší rychlost, krátký/dlouhý rozběh, jiné frekvence, jiné počty kroků ale nepomohlo to. A je to motorem, po přepojení na jinou osu je to stejné.
No a ten H5 tam nemá ten maďar na stránkách jak se nastavuje mirokrokrování přepínači M1,M2 nevíte někdo? Možná by to bylo řešení toho problému.
MDF CNC router
TB6560 modrá čínská deska
Mach3, SketchUp+Phlatscript plugin
modelářství, elektronika,technika
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

12. 4. 2014, 3:31

zkus linuxCNC http://cnc-hobby.pise.cz/7-pruvodce-kon ... -emc2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

12. 4. 2014, 3:53

fila promiň, ale to je rada na hovno.
Zakladatel vlákna se ptal na MACHa, a ty mu tady radíš, jak má zkusit CNC Linux.
To je podobný, jako bys mi radil, abych "hodil loď" na WinXP a nainstaloval si Win8.
On každej nemá na to, aby si spustil konzolu a tam mlátil příkazy.... (BTW *NIX-ů mám spoustu, od Ubuntu, přez CentOS až po Gentoo-stage1.. )
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

12. 4. 2014, 6:50

muzes mi prozradit, kde v linuxCNC se mlati do konzole prikazy? pokud umis cist, tak jsem nikde nerek zahod mach, ale pokud po vsech pokusech se dojde k zaveru ze se ponastavovalo vse mozne a vychazi se z toho, ze deska a motory jsou v poradku, tak jedina vec, ktera nebyla menena je ridici system, jde tedy jen o POKUS! nikoli o to ze mach je na hovno, protoze, pokud umis cist! jsem NIKDY nerekl
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
sechtech
Příspěvky: 152
Registrován: 4. 12. 2011, 4:18
Bydliště: západní Vysočina

12. 4. 2014, 6:51

filla píše:zkus linuxCNC http://cnc-hobby.pise.cz/7-pruvodce-kon ... -emc2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Díly za radu, ale to by asi nevyřešilo problém s nechodícím H5 driverem. Mimo to je mi linux nesympatický a nerozumím mu. I tak mi zpusobil problém s instalací XP, protože na disku byl před tím linux a pořád se snažil nějak natáhnout, prostě tam z něho pořád něco zůstalo.
MDF CNC router
TB6560 modrá čínská deska
Mach3, SketchUp+Phlatscript plugin
modelářství, elektronika,technika
Uživatelský avatar
sechtech
Příspěvky: 152
Registrován: 4. 12. 2011, 4:18
Bydliště: západní Vysočina

12. 4. 2014, 6:53

test s motory: http://youtu.be/_b2Btx8PGqk" onclick="window.open(this.href);return false;
MDF CNC router
TB6560 modrá čínská deska
Mach3, SketchUp+Phlatscript plugin
modelářství, elektronika,technika
Mendor
Příspěvky: 64
Registrován: 9. 11. 2010, 6:18
Bydliště: Praha-Západ

12. 4. 2014, 9:47

sechtech píše:No a ten H5 tam nemá ten maďar na stránkách jak se nastavuje mirokrokrování přepínači M1,M2 nevíte někdo?
Mám tuto desku taky a chodí na Machu bez problému.
Přílohy
Bez názvu.JPG
Uživatelský avatar
sechtech
Příspěvky: 152
Registrován: 4. 12. 2011, 4:18
Bydliště: západní Vysočina

13. 4. 2014, 12:04

Tak jsem zkusil všechny možnosti mikrokroku a je to pořád stejné. Ale ještě popíšu co to přesně dělá:
1.po zapnutí beží hláška že je stisknutý emergency stop
2. kliknu na tlačítko reset-hláška zmizí
3. zmáčknu šipku do strany(osa X na které mám motor) a nic se neděje, ale pokud tu šipku zmáčknu hned po stisknutí tlačítka reset tak se motor hne ve správném smětu
Připadá mi to jakoby se jen vybíjel nějaký kondenzátor, když je prodleva delší mezi reset a šipkou tak motor nereaguje.
Nemá na to ani vliv měnit enable na aktive low/non active low
Prostě je špatná a půjde na reklamaci. Mluvím o H5.
MDF CNC router
TB6560 modrá čínská deska
Mach3, SketchUp+Phlatscript plugin
modelářství, elektronika,technika
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“