Trhač - Shredder

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

15. 4. 2014, 10:07

Zdravím, Trhač - ze Želvích ninjů ho známe všichni, ale já ho teď musím pro otce vyrobit :D když viděl tohle video

https://www.youtube.com/watch?v=G8bHOlLSywg" onclick="window.open(this.href);return false;

okamžitě, že to vyrobíme ... jasně jde to ... tak to vyrob ... OK :D

... udělal si totiž formu na výrobu papírových briket z odpadu a právě porcování papíru je teď největší brzda.

Např. tady má thymark podrobný postup skládání :
https://www.youtube.com/watch?v=ZsK7Zc3KV-Q" onclick="window.open(this.href);return false;

Uvažujeme o šířce cca 250mm tzn. šestihran cca 35mm a motorový pohon šnekovou převodovkou, vše je mi jasné, jenom jedna věc, jestli někdo nevíte, ty vymezovací kroužky jsou asi nepatrně silnější jak nože, kvůli vůli, nebo je vše stejně tlusté??? to mi pořád vrtá hlavou, aby se to nepřidíralo právě.. ?
Naposledy upravil(a) Pepa z depa dne 20. 9. 2014, 10:35, celkem upraveno 1 x.
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8165
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

15. 4. 2014, 10:17

A co použít nějakou velkokapacitní skartovačku na papír? Existují takové, do kterých se dají házet celé šanony (asi v nouzi, když už policajti zvoní na dveře :-) ).

(do těch skartovaček se lije olej, normálně rovnou do toho drtiče, a když se zapomene, skartovačka se zadře)
Aleš Procháska
Mad_BOXs
Příspěvky: 1416
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

16. 4. 2014, 5:36

Segmenty oproti kroužkům se podbrušují o pár stovek. Nepodcenit síly působící na bočnice. Papír se sviňa. Jo ještě jedna maličkost. Počítat s reverzací při přetížení, samo se to pročistí.
Segmenty samozřejmě kalené a nitridované.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 459
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

16. 4. 2014, 6:21

Bezne se segmenty delaji z hardoxu. Staci jednoduse vypalit na laseru a uz by nelo byt potreba dalsi zuslechteni. Zvlast na papir. Tato ocel je v zakladnim stavu oteruvzdorna a pevna.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

16. 4. 2014, 9:33

díky, díky, ale na to profi skartovadlo asi nemáme, předpokládám cena 50tisíc :D papá koupil nějakou za trojku, jakože "profi", brala max po pěti papírech než klekla :D ale hromada papíru tam zůstala ... než bude Shredder ... ohledně té mezery ... OK udělám ji tam, ale ne tu vůli větší ... zemědělskou - cca 0,5mm, protože mezi zuby a kroužky jsou taky mezery a materiál Hardox bych se taky spíš klonil, protože za zušlechtění budou chtít majlant :D ... máme v práci hromady nerezi, tak si odkoupím na pokus za šrotovku nejtvrdší otěruvzdornou nerez cca 12mm plech jakost 1.4571 s Titanem a jestli se to vymele Hardox a jestli se to vymele tak nezbyde než to šlechtit, nebo co myslíte ten nerez?

P.S. jinak ten koumák co se mi to od něj líbí má stranky http://www.thymark.com/" onclick="window.open(this.href);return false; a návod tam má taky:
Přílohy
User manual mini shredder.pdf
návod
(2.67 MiB) Staženo 2808 x
skica
skica
Naposledy upravil(a) Pepa z depa dne 16. 4. 2014, 9:59, celkem upraveno 1 x.
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 459
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

16. 4. 2014, 9:57

Neco to asi vydrzi, ale Hardox ma tvrdost cca 300-600HB dle typu a tvuj nerez ma pod 215 HB. Fungovat to urcite bude, papir to urcite snese. Ale jestli mas moznost sehnat tu nerez zalevno, tak bych to zkusil.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

16. 4. 2014, 10:02

... a jo vlastně, podle tvrdosti to srovnávat, jasně :D díky Bender ohýbač :D

(jinak: doplnil jsem nahoře dokumentaci a řezání už mám domluveno na vodním paprsku na Awacu za 350Kč/m :D)

P.S. tak to jsem se zasmál
b3nd3r píše:Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
:D :D :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 459
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

16. 4. 2014, 10:36

Neni zac :)
Ale asi bych to nechal palit. 350Kc/m rezu se mi zda docela dost, na laseru by jsi se snad mel dostat na polovinu. Zalezi na tloustkach. Pokud budes chtit konstrukci rozsirovat (predpokladam tak podle zminene tl. 12mm), je potreba patricne i nadimenzovat hridele, aby se ti to uprostred neprohybalo.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 4. 2014, 1:42

aby se na tebe v tom awacu nevyprdli jako na me
meli asi lepsi zakazku tak me hodili prez palubu a ani nedali vedet
jenze me horeli terminy
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

16. 4. 2014, 2:00

.. no a ten šestihran počítám klasika automatovka (se myslím ani jiný jakosti běžně neprodávají) a cca 36mm bude snad stačit :?: , aby to zase nebylo kravský, ložiska počítám cca 25mm díra (6005-2Z), ale nemám zatím dvě malé ozubené kolečka, šnekovou převodovku (nebo i jinou hodně dopomala) a motor (nebo komplet motor+př.), kdyby se někomu něco válelo doma v prachu - koupím, převodovka klidně z vůlí motor od 0,5kW výše.
Jo, jinak ten laser určitě poptám i když s obavou o tvarovou deformaci teplem, ale u těch malejch čudlů se to asi nebude moc kroutit, my (jako firma kde makám) řežeme na Awacu skoro denně a domluva s panem Mašem naprosto perfektní, takový přístup se jen tak nevidí, tak právě koukám, že tě vypekli, Brno pohoda druhý den vypáleno i když mají hoňku, ale to bylo asi v Práglu, že?
Naposledy upravil(a) Pepa z depa dne 17. 4. 2014, 11:54, celkem upraveno 1 x.
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 4. 2014, 2:17

jojo praha
a jeste takovy alibisticky kecy k tomu normalne me to vytocilo do bela a to jsem celkem flegmatik
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8165
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

16. 4. 2014, 2:50

Na tohle bych se nebál ty ozubený kolečka vypálit taky laserem (vyřezat vodou) z tlustyho plechu. Ale treba se pletu :-)
Aleš Procháska
Mad_BOXs
Příspěvky: 1416
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

16. 4. 2014, 7:24

Nerad vám kazím iluze, ale v tomto typu drtiče jsou celkem slušné síly. Jsem zvědav, jak dopadne výsledek a jak dlouho to poběží na tom papíru. No nechám se překvapit.
Mám s tímto typem drtiče celkem hodně zkušeností, viz foto. Je to sice trochu větší macek, 2x 45kW, jinou foto jsem narychlo nesehnal, ale malé jsme taky dělali a pod 4kW nebyl jediný.
Přílohy
DSCN0273.JPG
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

17. 4. 2014, 6:08

... jo ty velký jsou hodně hladový :D na yTubu jsou videa z kovošrotů a mazec, ale nadruhou stranu, ten můj vzor tam motá klikou :D
Ale díky za zkušenost, půjdu teda raději do motoru 1,5kW a uvidíme, sám jsem na to zvědavej, kde vykoukne zub ze skříně, až se ten šestihran ohne :D :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

27. 4. 2014, 9:18

... tak jsem s adrenalinem místo krve vyhrál svou druhou aukci a mám elektromotor s převodovkou 1,1kW 130ot./min. za 1.326,- Kč ... UFFFFFF.... :D :D

http://aukro.cz/elektromotor-s-prevodov ... 58360.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“