Ozkousene cinske obchody EBAY

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
cncWizard
Příspěvky: 1
Registrován: 25. 4. 2014, 2:53

25. 4. 2014, 3:25

Ahoj, chtel bych se zeptat, od kterych obchodniku jste pres EBAY z ciny neco brali a jaka byla vase spokojenost? Chtel bych bych si koupit nejaky diver ( M542 asi) + motor, ktery bude ridit plc.
Tech obchodniku je tam docela hodne a nevim pro ktereho se rozhodnout.

Diky za tipy.
oscar
Příspěvky: 1191
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

25. 4. 2014, 4:40

beru toho nejlevnejsiho
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3598
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2014, 5:21

ono těch prodejců je tam sice spousty, ale těch produktů jen pár a většinou je to to samé, zpravidla i stejné fotky, stejný popis. Pak koupíš od deseti lidí s různým hodnocením a na paypalu stejně zjistíš, že to jde na jeden účet a tudáž z toho samého skladu, až tam to poznáš, kde se "láme chleba" :D , proč to tak dělají nevím, ale dělám to tak jak oscar :wink:
Bavím se o produktech buy now mého zájmu, předpokládám, že v ele to bude nemlich tom samé :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
P.S.
Příspěvky: 191
Registrován: 26. 11. 2007, 12:55
Bydliště: Praha 11
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2014, 5:56

Já si vyberu nejnižší cenu a pokud možno odeslání z unie (je to vč. cla a DPH). Samozřejmě prodejce musí mít hodně prodejů a dobré hodnocení. Stejně ti prodejci nakonec něco zkoušejí, ale vyplatí se být tvrdý. Například posledně jsem koupil vodní vřeteno 2,2 kw i s měničem za $ 320 i s dopravou odeslané z Anglie. Číňan mi napsal že jsem z odlehlé krajiny kam ani pošta nejezdí a že mám připlatit ještě $ 70. Tak jsem mu napsal aby vrátil peníze a že to budu dál řešit přes administrativu Ebay. Ještě se chvíli cukal, ale když jsem u slíbil kladné hodnocení tak to s pláčem jak na mně prodělal poslal.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

26. 4. 2014, 3:35

Hlavně nic nekupujte od prodejce TomTop. Na eBay vystupují jako tomtop_w Sice nevím, jestli prodávají něco na CNC (je to prodejce zaměřený spíše na klasickou běžnou šuntovou elektroniku), ale raději před nimi varuji, kdyby se pustili i do těchto vod.
Na podzim jsem od nich koupil 2 7W LED žárovky. Oboje vydržely svítit jen 2 týdny, a to ještě na WC kde jsou v provozu tak 1 nebo 2 hodiny denně. Za jednu mi ještě peníze vrátili, protože to ještě nad nimi vysel bič v podobě ochrany kupujících eBay. Ale u druhé, kde už bylo po lhůtě to vyřešili klasický čínským způsobem - prostě přestali komunikovat. Co na tom, že v popisu píšou něco o 12ti měsíční záruce (a to ještě velkým písmem). Na internetu jsem o jejich zlodějinách našel pěkné historky ....

No jinak jak píše P.S. skutečně si na čínské prodejce dávejte bacha. Jak něco nedojde ve lhůtě pro doručení hned prodejci napsat a chtít řešení. Rozhodně se nenechte obalamutit řečičkami, jací jsou chudáci, a abyste ještě počkali atd. Jejich oblíbený trik je natahovat čekání tak dlouho až uplyne výše zmíněná lhůta eBay a pak už o nich neuslyšíte i kdybyste jim psali 100 emailů denně. Já to třeba řeším tak, že když něco nedojde tak prodejci napíšu a většinou se dohodneme, že ještě týden počkám. Moje zkušenost je taková, že co nedojde do jednoho měsíce je definitivně ztraceno. Nicméně pak, pokud stále zboží nedošlo, už chci řešení, a na nějaké škemrání, ať ještě počkám, rozhodně neslyším. Protože to bych taky mohl čekat do nekonečna.
Dodatečnou platbu za poštovné už na mě taky zkoušeli. Rozhodně na nic takového nepřistupovat. ČR není žádná banánová republika, aby byl potřeba nějaký příplatek (nemluvě o tom, že s tím pak mají kalkulovat předem), a ač se to zdá neuvěřitelná a absurdní tak v nějakých srovnávacích mezinárodních testech naše slavná ČP ještě vyšla relativně dobře. Nemluvě o tom, že je to proti pravidlům eBay (eBay před tímto výslovně varuje), a kdyby se zboží reklamovalo (třeba zrovna kvůli nedoručení) tak tu dodatečnou platbu už nikdy neuvidíte (to je přímo psáno v řádu na využití garance eBay, že to musí být jako jedna platba).

Moje poslední zkušenost je, že co jsem koupil z Číny na eBay, tak to bylo šlápnutí do ho**a. Přijde mi, že je to čím dál tím horší. Ještě tak jsem uspěl s kravinkami jako jsou teplem smrštitelné bužírky nebo prototypovací desky, ale jak je to něco sofistikovanějšího tak je to pr***r. Jmenovitě třeba u regulátoru proudu mi po 10min testovacího provozu div ne bouchnul kondenzátor do ksichtu (mě už se to od podívání zdálo s odvodem tepla od tranzistorů nějak nedořešené), driver pro krokový motor se nedá nastavit podle tabulky na krabici (prostě to nesouhlasí) a konfigurační sviče div neupadnou, když se na nich snažím něco nastavit (popravdě jsem ten driver kupoval jen pro testování dle úvahy, že když už bych měl něco nechtěně odbouchnout tak ať to moc nestojí), atd. No je pravda, abych byl fér, že např. regulátor napětí se povedl (taky je tam na tranzistoru připláclí pořádně velký hliníkový žebrovaný chladič). Ale obecně se snažím Číně vyhnout, jak jen to jde, protože jsem zjistil, že nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat levné věci. Ještě tak nějaké pakárny jako výše zmíněné bužírky nebo desky, nebo něco jen na testování, ale jinak rozhodně nic sofistikovanějšího. A to mluvím jen o elektronických komponentách, u nástrojů (ne jen věci jako je otočný stůl, dělička, vyvrtávací hlava, ale i frézy, vrtáky, atd.) by mě to ani ve snu nenapadlo kupovat Čínu.

Tak asi tak. Doufám, že nejsem moc negativní ...
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

26. 4. 2014, 11:44

Hmm, tak ta já mám úplně jiné zkušenosti.
Nakoupil jsem něco v Číně cca 300x (eBay, AliExperess, DX, TinyDeal), a to od drobností až po frézku za 1000 USD. Měl jsem problém s doručením u 2 věcí, ale byly to zrovna drobnosti, tak jsem se na to vyprdnul. U jednoho z výrobků jsem naletěl na dost ošizený výrobek (ale to byla moje chyba, dalo se to usoudit předem, jen jsem to pořádně nečetl).
Faktem je, že se snažím si to před koupením většinou trochu nastudovat, abych veděl, do čeho jdu. A že předem čtu reference a zpětné vazby na prodejce.
Moje celková bilance v nakupování s Čínou je vysoce pozitivní, a u věcí, které můžu snadno koupit takhle, už primárně ani o jiném způsobu nákupu neuvažuji.
chb
Příspěvky: 3803
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

26. 4. 2014, 12:12

ono věci produkované průmyslově na pásu jsou v pohodě, nakonec stejné věci většinou se shodným obrázkem nabízí i české internetové obchody - jen si výrazně přirazí.
Věci dělané maloseriově či s vysokým podílem ruční práce - je velké riziko.
Nákup v evropě - zástupce číny si také přirazí a navíc nabídka je dost chudá
Nákup v evropě od EU firmy - je zajímavá volba, je to sice dražší ale s určitou zárukou kvality, trošku lze ušetřit tím, že do jedné dopravy dostanu EU, US i čínské zboží.

mám zatím k padesátce nákupů, jednou jsem po 7 týdnech urgoval zboží a prodejce jej tedy poslal podruhé - po dalších dvou týdnech došlo to první, druhé nedošlo nikdy.
jednou - dřevěná hračka za 3 $ - došel šrot, tak jsem dostal alespoň půlku peněz zpět
jednou jsem naletěl u LED světel, až záhy jsem odhalil, že někdo uvádí spotřebu ve W a jiný přepočtený světelný výkon na klasickou žárovku ...
kupuji většinou drobnosti, kdy se mi nevyplatí za ty peníze to shánět po městě.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

27. 4. 2014, 2:33

Zpětná vazba na prodejce je určitě důležitá. Jakmile má někdo pod 99% tak zjišťuju z historie komentářů, jak k tomu došlo a obecně se snažím takovému prodejci vyhnout. Nicméně takováto zpětná vazba je jen krátkodobá záležitost. Alespoň co se týče eBay tak se v ní hodnotí zkušenost s prodejcem v rámci nákupu (jestli došlo zboží v čas, jestli prodejce odpovídal na dotazy, jestli popis souhlasí se skutečností atd.). Bohužel nereflektuje dlouhodobou zkušenost s výrobkem. Takže když se mi třeba něco rozsype po 3 měsících, tak už se to nikdo na eBay nedoví, protože zpětnou vazbu jsem nechal po doručení a už jí upravit nemůžu, nemluvě o zanechání zpětné vazby po tak dlouhé době. Takže když třeba prodejce ignoruje nějakou 12 měsíční lhůtu (kterou ještě sám uvede do popisu) tak už nemam ostatním uživatelům eBay jak sdělit, že tento prodejce je nesolidní. Bohužel k mému negativnímu překvapení toto ani nezajímá eBay, ty nejspíše jen zajímá, jestli dostali od prodejce provizi. A to, že někdo na stránkách eBay klame zákazníky je jim úplně jedno.

Co se týče referencí na jednotlivé výrobky tak to bude asi případ od případu. Pokoušel jsem se, např. najít nějakou relevantní referenci na osciloskopy Rigol, ale nic relevantního jsem nenašel. Konkrétně jsem totiž hledal referenci od někoho, kdo osciloskop této značky používá již několik let. Ideálně více jak 5 let (otázkou samozřejmě je, jestli se tak dlouho vyrábí). Nicméně vše co jsem našel, odkazovalo na hodnocení výrobku krátce po nákupu (alespoň to tak na mě působilo). Já ale potřebuju vědět, jestli osciloskop bude funkční i po několika letech, nebo jestli se mi začne rozpadat, protože to bude vše ošizené, jak jen to jde. Z toho důvodu, a z důvodu výše zmíněné negativní zkušenosti s Čínou, jsem se názorově posunul k tomu koupit nějaký použitý Tektronix nebo LeCroy (další důvod je, že mam šanci za rozumnou cenu získat osciloskop, který bude zvládat třeba 500MHz a více, vzorkování několik GS/s a LeCroy mívá paměť taky několik milionů vzorků).

Jinak moje čínská zkušenost je čistě s eBay. Na AliExpress jsem nikdy nic nekupovat - odrazuje mě totiž, že je to vše kompletně čínské včetně platební metody. Rozhodně se mi nechce nějaké čínské společnosti svěřit číslo své platební karty jako v případě PayPal, a o tom jak AliExpress vyřizuje reklamace jsem taky ledacos už bohužel četl (v podstatě je zametá pod koberec).

Co se týče nákupů v Číně, tak mě ještě zarazila jedna věc - jako by v Číně neznali papírové krabice, až tedy na pár světlých výjimek. Vše se snaží nacpat do bublinkové obálky a pak to končí zase dalšími reklamacemi, protože to přijde poškozené. Jednou jsem si třeba objednal rozšiřující desku k Arduino - pinový hřeben div nepropíchl obálku úplně ven a piny byly zohýbané. To jsem ani nereklamoval a raději jsem si to srovnal sám.

Bohužel mě to vše kontrastuje s nákupy z USA přes eBay. Jenom přes přeposílací službu jsem realizoval více jak 500 nákupů a odhadem tak 50 šlo přímo (jednak z doby, kdy jsem ještě neměl virtuální schránku, a pak něco občas z různých důvodů jde přímo). V podstatě si pamatuji jen asi na 3 problémové nákupy (jednou jsem se nějak nepohodl s prodejcem, protože byl takový nějaký méně inteligentní, ale protože to byla komponenta do laseru, kterou jsem potřeboval tak jsem to nakonec s dávkou sebezapření dotlačil do konce; jednou mi prodejce poslal něco jiného a přes sliby jsem se nápravy nedočkal, takže zakročil garanční fond eBay; a jednou mi přišla rozbité lampy a prodejce se to uráčil řešit, až když jsem proti němu otevřel stížnost přes eBay), jinak jde vše hladce - nakoupím a do pár dnů přijde zboží takové jaké má a v očekávané kvalitě (i z hlediska dlouhodobého používání).
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
jOE6
Příspěvky: 167
Registrován: 5. 8. 2013, 2:24
Bydliště: Budějovicko...

6. 5. 2014, 7:30

já s nimi obecně mám zkušenosti dobrý, to že dodání někdy trvá déle se nedivím protože při Free Shipping je to samozřejmě bez dokladu. Stejně jako u nás obyč.balík - buď dojde nebo ne ale reklamace neexistuje,měl sis připlatit za lepší službu . Toť oficiální vyjádření mluvčího Český pošty..... :evil:
Jinak jsem spokojenej třeba s TK monolitníma frézama, jasně že nemají výběr jako renomovaný firmy ale jsou za pár korun,kvalita broušení nemá chybu a na hobby použití v pohodě. Když je srovnám s tím co mám ve firmě na profi práci tak jsem podstatný rozdíl v kvalitě nenašel.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

6. 5. 2014, 10:45

jOE6 píše:já s nimi obecně mám zkušenosti dobrý, to že dodání někdy trvá déle se nedivím protože při Free Shipping je to samozřejmě bez dokladu. Stejně jako u nás obyč.balík - buď dojde nebo ne ale reklamace neexistuje,měl sis připlatit za lepší službu...
Tos vzal kde? Já jsem dostal spoustu balíků s Free Shipingem jako Registered Mail (tj. obdoba našeho doporučeného balíku).
A s tím ztracením balíku to taky není tak zlé, i bez Registered Mail. Ta ochrana Buyer Protection na eBay docela funguje.
Uživatelský avatar
jOE6
Příspěvky: 167
Registrován: 5. 8. 2013, 2:24
Bydliště: Budějovicko...

6. 5. 2014, 11:09

Mex píše:
jOE6 píše:já s nimi obecně mám zkušenosti dobrý, to že dodání někdy trvá déle se nedivím protože při Free Shipping je to samozřejmě bez dokladu. Stejně jako u nás obyč.balík - buď dojde nebo ne ale reklamace neexistuje,měl sis připlatit za lepší službu...
Tos vzal kde? Já jsem dostal spoustu balíků s Free Shipingem jako Registered Mail (tj. obdoba našeho doporučeného balíku).
A s tím ztracením balíku to taky není tak zlé, i bez Registered Mail. Ta ochrana Buyer Protection na eBay docela funguje.
ale jo, někteří ti pošlou i tracking number ale není to pravidlo či podmínka. Mně zatím taky vše chodí v pohodě i když někdy dost pozdě ale to nezáleží jen na dopravě sem co CR. Až příliš často se to zasekává díky naší skvělé Poště, já měl několikrát zásilku v tubusu na letáky a mohl si jí vzít kdokoliv kdo šel okolo.
Min.týden chlapík u nás podal stížnost na centrálu že mu ztratili balík taky z Ebay, do Phy to došlo a pak se vypařil no....
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“