Vyříznutí přesného obdélníkového otvoru do ABS krabice

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
LuKo
Sponzor fora
Příspěvky: 31
Registrován: 5. 5. 2014, 11:44
Bydliště: Kolín

5. 5. 2014, 12:07

Dobrý den, ahoj, už pár dní pročítám toto fórum, načerpal jsem spoustu informací, nyní bych však chtěl požádat pomoc s následujícím problémem: mám krabici 30x20x15 cm, materiál buď ABS nebo polykarbonát, síla 3 mm. Do boční stěny potřebuji dělat přesné obdélníkové otvory s ostrými rohy, aby do nich co nejtěsněji zapadl obdélníkový konektor s rozměry 13,1x15,6 mm. Otvor nemusí být ve stěně umístěný přesně, důležitý je pouze jeho rozměr. Zatím to dělám ručně pilníkem, podle železné šablony, ale je to docela očistec. Poptával jsem možnost vyříznutí v Plehasu, avšak jako problém se ukázalo upnutí, které by cenu za jednu krabici vyšroubovalo na 500-1000 Kč i při prozatím plánovaném objemu 100 krabic. Je zde někdo, kdo by měl možnost řezat i třeba na domácím hobby laseru? Jaká cena by byla reálná v případě 100kusové série? A pokud nám bude štěstí hodně přát (je to dost ve hvězdách), pak 1000kusové série? Pro bližší představu jedna aktuálně udělaná krabice: http://goo.gl/awchQk" onclick="window.open(this.href);return false;

Děkuji za jakékoli odpovědi.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

5. 5. 2014, 3:34

tady IMHO v koute radius 0.5mm vadit nebude, pak by ti to v okoli udelala na frezce kdokoliv
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7217
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

5. 5. 2014, 3:52

ono kdyby po fréze zůstalo třeba i 1,5 mm radius nebo víc, tak by to pilníkem v rohu dopilovat byla sranda proti tomu pilovat to celý
možná by lem toho vypínače nebo co se do té díry bude montovat překryl i nějaký výjezd (zápich) v rohu díry, aby se tam tím pilníkem nemuselo sahat vůbec
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
ivčo
Sponzor fora
Příspěvky: 307
Registrován: 11. 2. 2007, 5:17
Bydliště: Slezsko

5. 5. 2014, 3:58

takovou věc dělat na CNC můžeš jedině tehdy, když už jej máš.
kvůli pár děr ho kupovat je blbost a někde s tím nebo to posílat jezdit taky.
Kup si malou ohraňovací frézku s kopírovacím kroužkem, uděláš si šablonu a valíš jednu pikslu za druhou.
BTW nedávno se na mě někdo obracel s takovou poptávkou, někde tuším od Šumperka. Tak jsem borcovi poradil ať dojede, že mu poradím jak se to dělá.
Vyzval jsem ho, aby učinil nabídku, kterou nebudu moci odmítnout a už se neozval, měl jsem za to, že se urazil.... Nejsi to náhodou ty ??? Nějaká elektronika k topení ???
:D :D :D
To plehaso je co ??? To ti tu díru za ty love aji pozlatí ??? Jestli chceš tak to přivez, snížím ti jejich cenu o 92 % 8) 8) 8)
LuKo
Sponzor fora
Příspěvky: 31
Registrován: 5. 5. 2014, 11:44
Bydliště: Kolín

5. 5. 2014, 5:15

Díky za věcné a podnětné příspěvky.

Ze Šumperka nejsem, Kolín je o kousek dál ;) Tady na fóru mám čerstvou registraci, doteď jsem jen četl a vstřebával informace a mnohé věci si ujasnil.

S nějakou ruční frézkou už dělal díry šéf, ale nedopadlo to moc slavně, zákazník některé krabice vrátil, neboť některé díry vyfrézoval tak velké a křivé, že je zákazník nevzal ani se zavřenýma oběma očima. Proto jsem si nechal na laseru vyříznout kovovou šablonu a udělal si přípravek na pilování. O sestavení něčeho na způsob kopírovací frézky jsem už uvažoval, ale (ná)strojařské vědomosti mám veškeré žádné, tak než bych něco postavil, už by byly všechny krabice vypilované :D Šéf uvažuje o vlastní frézce, ale chce, aby uměla obrábět i hliník a byla přestavitelná na 3D tiskárnu. To by bylo sice krásné, ale ještě nějaký čas na to peníze nebudou (krom toho, že jsem se zde na fóru dočetl, že to je blbost). Pleximen poslal zajímavou nabídku, navíc je v dojezdové vzdáleností, tak uvidíme, zda to klapne :wink:
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

5. 5. 2014, 7:46

a já bych si na tolik malých děr udělal razník a pak asi i přípravek, aby otvory byly v řadě
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22408
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 5. 2014, 7:53

jj radnikem jsme to delali a bylo to fajn
slo to pak tusim do elektrarny takze to muselo byt cisty
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
pleximen
Příspěvky: 265
Registrován: 17. 4. 2007, 7:04
Bydliště: Zeleneč
Kontaktovat uživatele:

5. 5. 2014, 7:55

Ale ale ale.... do trojky polycarbonatu nebo ABS raznikem???
to se ta krabice rozštipe a mas akorat tak na topeni a pro radost sousedum :-)
9/2011 portálka funkční
http://www.khplexi.cz/
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22408
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 5. 2014, 8:05

tamto bylo tusim absko
vypadalo to velmi dobre
taky elektro krabice

samozrejme ten raznik musi bejt poctivej ne to sudlat nejakou tyckou v ruce proti sveraku
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
LuKo
Sponzor fora
Příspěvky: 31
Registrován: 5. 5. 2014, 11:44
Bydliště: Kolín

5. 5. 2014, 9:11

Výrobu razníku (při hledání všech možností řešení) jsem u jedné brusírny, která nabízí razníky na míru, poptával minulý týden, dnes přišla odpověď, že razník k takovému účelu nikdy nedělali a že spíš asi potřebuji vysekávat, ne razit. Tak nevím :?
lubbez
Příspěvky: 3163
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

5. 5. 2014, 9:19

Jak je ta krabice vysoká? To by mělo jít laserem. Už jsem něco podobného dělal a nebyl to až tak velký problém. Pár kousků by se dalo udělat prakticky na počkání. Jsem z Prahy a když tak se ozvi.
Luboš tel. 777600602
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

5. 5. 2014, 9:26

no oni mají v podstatě pravdu nicméně je to slovíčkaření.. razníky jsou třeba s písmeny, čísly a vyrazej do plechu třeba nějakou značku písmeno atd.. ty potřebuješ vyseknout prostříhnout takže potřebuješ vysekávací nástroj.. nicméně brusírna která dělá razníky bude muset udělat i tohle..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22408
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 5. 2014, 9:31

jj je to o nazvoslovi
omlouvam se za mystifikaci

jinak do brusirny se s tim nemusi
da se to udelat i v zakladne vybavene dilne
tedy ten vysekavaci pripravek
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mad_BOXs
Příspěvky: 1417
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

5. 5. 2014, 9:42

RaS píše:no oni mají v podstatě pravdu nicméně je to slovíčkaření.. razníky jsou třeba s písmeny, čísly a vyrazej do plechu třeba nějakou značku písmeno atd.. ty potřebuješ vyseknout prostříhnout takže potřebuješ vysekávací nástroj.. nicméně brusírna která dělá razníky bude muset udělat i tohle..
No nemyslím, že to je tak. Razník je razník a raznice je něco jiného.

Razník http://toplantis.cz/download/tinformace_TRUMPF.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

5. 5. 2014, 10:15

tady máš taky razníky.. http://www.lintech.cz/vyroba-razniku-raznic-a-razidel" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.cemark.cz/cs/produkty-raznik ... u-razniky/" onclick="window.open(this.href);return false;
jinde tomu zase říkají razidla..
tamtomu co chce se taky říká někdo razník, prostřihovací razník a prostě jakkoliv třeba vysekávací nástroje..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“