Materiál a súčiastky na nové CNC

Odpovědět
matusy
Příspěvky: 32
Registrován: 14. 7. 2014, 2:19

14. 7. 2014, 2:45

Zdravím.
Aby som sa predstavil....
Som designer z prievidze. Kúpil som shapeoko 2 z US, pričom som mal v pláne predlžiť kolajnice. Čo čert nechcel, kolajnice makerslide už v EU niesú na predaj ( nie metrové ).
Takže ak chcem konečne začať s výrobou, potrebujem stroj čím skôr... To najrozumnejšie čo ma napadlo je postaviť stroj odznova, avšak bez makerslideov, ktoré niesú v EU dostupné.

Viem, že chcem asi priveľa, každopádne nedá mi sa neopýtať.
Mal by tu niekto zoznam súčiastok ktoré potrebujem na výrobu jednoduchého stroja ?
Vŕtačku mám Makitu 700W
Motorčeky NEMA 23

Pozeral som fórum a boli tu fakt pekné stroje, ale zdali sa mi pre môj projekt príliš ťažké ( silné, drahé )

Problém ale je že okrem toho, že som poskladal to shapeoko, netuším ako vytvoriť vlastné CNC bez návodu pre blbcov...Stroj postaviť viem, ale niesom si istý súčiatkami. Mám napätý rozpočet a nerád by som riskoval so zlou kúpou modelu súčiastky a tak podobne....

Je tu niekto kto by sa somnou mohol podeliť o návrhy na stroj ?
Poradiť súčiatky atp... ?

Vopred vďaka, teším sa na príspevky :)

PS. Stroj potrebujem na drevo :)
matusy
Příspěvky: 32
Registrován: 14. 7. 2014, 2:19

14. 7. 2014, 3:17

Alebo len poradiť ktoré súčiastky sú lepšie atp...
Akákoľvek pomoc mi moc pomôže
oscar
Příspěvky: 1191
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

14. 7. 2014, 3:35

sice neporadim, ale pro upresneni - jake jsou rozjezdy, jaky je rozpocet?
matusy
Příspěvky: 32
Registrován: 14. 7. 2014, 2:19

14. 7. 2014, 3:58

Rozpočet je 600€
Niesom si istý či viem čo je rozjed...
Používam Audrino.
Celý ten stroj je takýto http://docs.shapeoko.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Teraz pozerám, že je možné klasický hliníkový profil obohatiť o ten roh, ktorý potrebujem pre vodenie koliesok...
http://www.buildlog.net/blog/wp-content ... ect-29.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Neviete pod akým názvom nájdem ten roh ?
Uživatelský avatar
azamo
Příspěvky: 604
Registrován: 11. 4. 2014, 7:43
Bydliště: Zlín

14. 7. 2014, 5:46

Já nevím ,ale to shapeoko mě přijde dost subtilní i na to dřevo .
Vykašli se na nějaké nesmyslné kolečkové pojezdy a dej tam třeba 16 podepřené tyče a bude to lepší .
RaS
Příspěvky: 8590
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

14. 7. 2014, 6:42

rozpočet 600Euro má tak na sadu dlát ...
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
matusy
Příspěvky: 32
Registrován: 14. 7. 2014, 2:19

14. 7. 2014, 7:04

RaS píše:rozpočet 600Euro má tak na sadu dlát ...
Vidím že niesi fanúšik lowcostu :)
Každopádne myslím, že za 600€ sa musia dať splašiť súčiastky na slušný router na začiatok.

Keď tomu dám dobré vreteno a zadám pomalú postupnosť, tak by nemal byť s drevom problém, či ?
matusy
Příspěvky: 32
Registrován: 14. 7. 2014, 2:19

14. 7. 2014, 7:14

azamo píše:Já nevím ,ale to shapeoko mě přijde dost subtilní i na to dřevo .
Vykašli se na nějaké nesmyslné kolečkové pojezdy a dej tam třeba 16 podepřené tyče a bude to lepší .
Aký je prosím rozdiel ?
Vreteno sa na kolieskach viac trasie ? alebo len nemôže ísť tak rýchlo ?
RaS
Příspěvky: 8590
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

14. 7. 2014, 7:25

matusy píše:
RaS píše:rozpočet 600Euro má tak na sadu dlát ...
Vidím že niesi fanúšik lowcostu :)
Každopádne myslím, že za 600€ sa musia dať splašiť súčiastky na slušný router na začiatok.

Keď tomu dám dobré vreteno a zadám pomalú postupnosť, tak by nemal byť s drevom problém, či ?
směle jdi do toho, takových tady je spousty a prostě si musejí tu trnitou cestičku prošlapat sami.. mimochodem čemu říkáš dobré vřeteno? když bude stát třeba 5000 tak ti zbejvá už jen cca 10000,- a já si troufám tvrdit že to nestačí ani na drivery, motory, snímače, kabeláž, stykače PC a prostě vše kolem elektroniky..
klidně jdi do toho a nepřesvědčuj mě ,že to vše co jsem vypsal stojí třeba jen 2-3000 .. podle mě skončíš s tímhle rozpočtem tak jako naprostá většina, že to prostě budou vyhozené peníze.. a nebo to několikrát navýšíš..nic víc v mé radě nehledej..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
azamo
Příspěvky: 604
Registrován: 11. 4. 2014, 7:43
Bydliště: Zlín

14. 7. 2014, 8:04

Přečti si tohle téma a možná ti to trochu napoví .http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=33&t=13269
Já jsem uvažoval stejně jako ty a dnes musím říct RaS má pravdu :D
Frézka se za 15 tis postavit dá ale je to jeden velký kompromis .
Postavíš to a pak zjistíš že to stejně nějak není ono .
matusy
Příspěvky: 32
Registrován: 14. 7. 2014, 2:19

14. 7. 2014, 8:22

Vedeli by ste mi povedať o viditelných rozdieloch medzi shitným a dobrým strojom... také info by sa mi hodilo :)
matusy
Příspěvky: 32
Registrován: 14. 7. 2014, 2:19

14. 7. 2014, 8:33

RaS píše:
matusy píše:
RaS píše:rozpočet 600Euro má tak na sadu dlát ...
Vidím že niesi fanúšik lowcostu :)
Každopádne myslím, že za 600€ sa musia dať splašiť súčiastky na slušný router na začiatok.

Keď tomu dám dobré vreteno a zadám pomalú postupnosť, tak by nemal byť s drevom problém, či ?
směle jdi do toho, takových tady je spousty a prostě si musejí tu trnitou cestičku prošlapat sami.. mimochodem čemu říkáš dobré vřeteno? když bude stát třeba 5000 tak ti zbejvá už jen cca 10000,- a já si troufám tvrdit že to nestačí ani na drivery, motory, snímače, kabeláž, stykače PC a prostě vše kolem elektroniky..
klidně jdi do toho a nepřesvědčuj mě ,že to vše co jsem vypsal stojí třeba jen 2-3000 .. podle mě skončíš s tímhle rozpočtem tak jako naprostá většina, že to prostě budou vyhozené peníze.. a nebo to několikrát navýšíš..nic víc v mé radě nehledej..
Chápem, že za málo peňazí, veľa muziky nedostanem...

Rád by som sa opýtal :)
Aký stroj považuješ za prijatelný na prácu s drevom ?
( rád by som si urobil obraz )

To čo píšeš je mi jasné, rozumiem že tam ešte cash pojde a pravdepodobne to presypem. Zaujímali by ma skôr najrozumnejšie technické varianty v low-cost hladine...
Pracujem s tým čo mám :)
RaS
Příspěvky: 8590
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

14. 7. 2014, 8:42

moje rada zní jeď se podívat na hobby mašinky kolegů z fóra, jistě ti někdo něco předvede, třeba Zami tady má funkční mašinu, ale myslím si že jeho rozpočet je tak 10x takovej.. nejlepší je vidět na vlastní oči.. já ti můžu ukázat mašinku na železo a hliník.. dřevo nedělám..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
matusy
Příspěvky: 32
Registrován: 14. 7. 2014, 2:19

18. 9. 2015, 11:08

RaS píše:moje rada zní jeď se podívat na hobby mašinky kolegů z fóra, jistě ti někdo něco předvede, třeba Zami tady má funkční mašinu, ale myslím si že jeho rozpočet je tak 10x takovej.. nejlepší je vidět na vlastní oči.. já ti můžu ukázat mašinku na železo a hliník.. dřevo nedělám..
Ten stroj som nakoniec postavil a vďaka aláhovi som ho aj za rovnaku cenu predal.
Vrátane poštovného, makity a drobností to bol nakoniec dvojnásobok... 1.200€ ... ale aj tak to bol strašný krám.
Resp. nemuselo to byť najhoršie, keby tam nebolo to zaprdené kolieskové vedenie. Vlastne... Nebyť toho kolieskového vedenia, tak to bol stroj, aký mi úplne postačoval. Ako vravim, som designer, nepotrebujem vyrábať jednu srandu za druhou. Proste som potreboval vytvoriť prototyp, na zadanie do výroby.
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“