RC loď / kde koupit ?

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2423
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2014, 8:46

No až tě to chytne, tak budeš vyrábět za "dopojedne" tohle a užiješ si legrace až, až :lol:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

3. 11. 2014, 8:49

K tomu příjezdu k vodě: švára si taky postavil loď (vlastní konstrukce). Jezdí s tím na rybníku v Mariánské údolí v Brně-Líšni. Tam je to od nejbližšího parkoviště kolem kilometru, ale po slušné asfaltové cestě. Má mimo jiné taky model kamiónu - tahač s návěsem, dohromady tak kolem metru délky. Tak udělal úchyt na ten návěs a loď vozí na něm. Prostě jde vycházkovým tempem a kamión před ním veze loď.

Akorát je většinou ta cesta časově dost dlouhá. Když je loď na vodě, tak se děcka kolem koukaj, ale moc nesomrujou. Ale když pak jede s tím kamiónem s lodí, tak to každý chce na chvilku řídit.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

3. 11. 2014, 8:54

Lubošu, ty se do neser do lodí :D a koukej dělat ty pěkný letadýlka, cos jich měl dříve plnou dílnu...

p.s.
Na jaro budu něco potřebovat, tak přece nebudu nakupovat u blbců, když vím, že Ty děláš nádherný "vozembouchy" :D

To: Cjuz
to neni old ale vyprošťovák :D
Naposledy upravil(a) Hades dne 3. 11. 2014, 9:13, celkem upraveno 2 x.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

3. 11. 2014, 9:06

Letadýlka už brzo nebudou, do konce měsíce bych měl výrobu prodat , pak budu dělat jiná a v omezeném množství spíš pro radost.
Lodičky jsem stavil dříve než letadla. Dodnes si pamatuju jak mě tatka učil asi v 7 letech zapojit ruský motůrek do lodi ( takový ten s hřídelí , zítra vyfotím koupil jsem si ho z nostalgie v bazaru na modell hobby) s plochou baterií a vypínačem. Šlo o jednoduchý model lodičky z jednoho prkénka balsy 5 mm, kterou jsem kupovali ještě u Hozni Pecky v DTM na Národní třídě. Boky potažené čtvrtkou lakované nitrolakem. Bez rádia jan tak na posílání po rybníku. Pak jsem měl Korála, Atola, Pilota . Super byl Systém od Graupnera. Lodičky jsou super ale musí na ně být víc lidí. Na rybníku se nás setkalo více a honičky bourání a tak byla fakt zábava. Ale to bych tu mohl blábolit hodiny.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

3. 11. 2014, 9:17

lubos píše:Letadýlka už brzo nebudou, do konce měsíce bych měl výrobu prodat , pak budu dělat jiná a v omezeném množství spíš pro radost.
počkám si...
lubos píše:... Dodnes si pamatuju jak mě tatka učil asi v 7 letech zapojit ruský motůrek do lodi ( takový ten s hřídelí , zítra vyfotím koupil jsem si ho z nostalgie v bazaru na modell hobby) s plochou baterií a vypínačem.
to snad ani nemusíš, také ho tu mám v šupleti :D
lubos píše: Šlo o jednoduchý model lodičky z jednoho prkénka balsy 5 mm, kterou jsem kupovali ještě u Hozni Pecky v DTM na Národní třídě. Boky potažené čtvrtkou lakované nitrolakem. Bez rádia jan tak na posílání po rybníku. Pak jsem měl Korála, Atola, Pilota . Super byl Systém od Graupnera. Lodičky jsou super ale musí na ně být víc lidí. Na rybníku se nás setkalo více a honičky bourání a tak byla fakt zábava. Ale to bych tu mohl blábolit hodiny.
je sposta "bláznů", co lodě provozuje, kokni na mo-na-ko... Sqělí lidi a sqělí lodičky...
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

6. 11. 2014, 9:50

chlapi zdar, mám za barákem opuštěný lom, vodní plocha cca 150x50m má smysl tohle

http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Mo ... Hz/601889/" onclick="window.open(this.href);return false;

právě proto, že se každý 40MHz zbavuje, plánuji jen samo-domo trup, motor jen aby to jelo, žádná modelařina, jen popojíždědlo, mod. servo na kormidlo a hotovo, aby malá koukala :D mimo to servo a Lodní šroubek snad nebudu muset nic koupit, nebo ano?

(tady za plnou "pálku" v obchodě http://www.carson-modelsport.cz/zbozi/2 ... 40-MHz.htm" onclick="window.open(this.href);return false; )
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2423
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

6. 11. 2014, 10:11

jenže tohle není zrovna ideál na loď
já bych to řízení pro auta nešel, např pro to že nemůžu mít aretovaný plyn a nevidím kolik je přidáno

třeba tohle i když to není nic moc, vydrží na dlouho
http://eshop.reichard.cz/rc-soupravy/ca ... ode-1.html

případně tohle, měnit asi nebude třeba :-)
http://eshop.reichard.cz/rc-soupravy/dx ... mod-1.html

PS: dá se určitě pohledat neco levnějšího a nebo bazar
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8172
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

6. 11. 2014, 10:44

Co je to tříboďák?
Aleš Procháska
bandolik
Příspěvky: 7
Registrován: 26. 8. 2014, 12:20

7. 11. 2014, 7:12

Pepa z depa píše:chlapi zdar, mám za barákem opuštěný lom, vodní plocha cca 150x50m má smysl tohle

http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Mo ... Hz/601889/" onclick="window.open(this.href);return false;

právě proto, že se každý 40MHz zbavuje, plánuji jen samo-domo trup, motor jen aby to jelo, žádná modelařina, jen popojíždědlo, mod. servo na kormidlo a hotovo, aby malá koukala :D mimo to servo a Lodní šroubek snad nebudu muset nic koupit, nebo ano?

(tady za plnou "pálku" v obchodě http://www.carson-modelsport.cz/zbozi/2 ... 40-MHz.htm" onclick="window.open(this.href);return false; )

Tak jako použít se to dá ale je to spíš na autíčka pohledej nějakou páčkovou tak je na letadla a lodě vhodnější právě z důvodu že nemusíš stále držet plyn jinak na tom nesejde pokud to chceš jen na hraní. Koukej i po 2,4 i ty se dají koupit levně protože dotyčný přešel na vyšší model pak nebudeš řešit zda má vysílačka dostatečný dosah. Sice mám autíčko ale testoval jsem dosah své 2,4 a po cca 2 kilometrech jsem auto stále měl pod kontrolou akorát jsem ho neviděl kluk šel vedle něj abych věděl kde je a bylo domluvené že jak zvedne ruku udělám kličku. Jak píšu cca po dvou kilometrech ho to přestalo bavit. Jinak ať koupíš cokoli nastav si na přijímači ( bude li to mít) Failsafe tak aby se lod začla mírně otáčet s mírným plynem to ti zajistí že pokud takříkajíc odjedeš ze signálu tak se ti do něj zase vrátí. U letadej je to podobné nastávíš aby začlo točit a pokud možno nastaví klapky tak aby lehce v té zatáčce klesalo, u aut je nejlepší pokud ti ujede aby zůstalo stát což mám nastavené já.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

7. 11. 2014, 7:56

bandolik - aha děkuji za nasměrování, to s tím držením plynu je pravda, po výplatě prohledám baziky, než to zamrzne :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
MišoS
Příspěvky: 101
Registrován: 24. 1. 2011, 10:44
Bydliště: Bratislava

7. 11. 2014, 11:07

Toto sú dnes moje strešné okná na chalupe - hoci to tak nevypadá :D. Ale je to benzín, nie metanol, a štartoval som to aj rádiom.
Přílohy
06.JPG
09.JPG
14.JPG
Naposledy upravil(a) MišoS dne 8. 11. 2014, 5:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

7. 11. 2014, 7:34

prochaska píše:Co je to tříboďák?
rychlostní modely, tedy i tunely bývají rychlíci, no tříboďák má ve předu plováčky, na který při rychlosti vyjede...

To: Airm@n64
koukni po bazarech a inzerátech od modelářů. A vybírej něco co umí jak Mod1 tak i Mod2... (tedy pokud půjdeš do 2,4G). Většinou je to mechanická žáležitost (aretace levé nebo pravé páky směren k sobě a od sebe a přehození v Menu (to už dnes má min 80% RC))

p.s.
někde jsem tu blbě napsal, že na lodě 35 MHZ. Omlouvám se za mystifikaci, 35MHz jen na letadla. see tady
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

10. 11. 2014, 9:02

... tak to volantové řízení na loď raději ne, ale nemůžu najít nějaký inzerát na prodej RC šrotu, všechno hrozně neaktualizované, nebo spíš blbě hledám, modeláři, kde je živej bazar? dík
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
bandolik
Příspěvky: 7
Registrován: 26. 8. 2014, 12:20

11. 11. 2014, 1:45

Tak jeden co určitě funguje je třeba zde
http://inzerce.modelbazar.cz/

Jinak můžeš zkusit prohledat modelářská fora většinou tam mají něco jako bazar a rovnou se tam zeptat. Fakt je že pokud má někdo dobrou vysílačku novou jde kupovat jen když mu ta stará už nesatčí
Jinak nová relativně levná je je u nás třeba Kadet např tady
http://pvmodel.cz/category.php?id_categ ... derway=asc
nebo něco podobného koupíš v číně přibližně o třetinu levněji čím víc pak vysílačka umí tím roste i cena a to je jedno jestli u nás nebo v cizině
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

11. 11. 2014, 5:56

.. díky budu sledovat i Modelbazar, jinak včera o půl druhé ráno do postele a zatím vybráno:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... de_1_.html" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo koupím mini lodičku, kde je servo, regulátor, baterie, šroub s hřídelí a rozeberu to, cena cca 600Kč - není co zkazit, ale dopsah většiny max. 60-100m a ovladače jsou hodně Low End, např. :
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _RTR_.html" onclick="window.open(this.href);return false;
budu nucen navýšit rozpočet z tisícky na 1500Kč a půjdu asi do první varianty s dokupem serv a tak ... pokud se do výplaty neobjeví nějaká pěkná bazarová souprava :D
.. kruci když postavím CNC, tak nějaká loďka mě nezastaví :D díky za tipy, nebo kdyby kolem vás něco proběhlo za rozumný peníz, vzpomeňte se a hoďte sem odkaz, díky a pěkný den
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“