Moje frézka na balsu ... TRON

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
wolf
Příspěvky: 244
Registrován: 4. 11. 2006, 4:23
Bydliště: Březí u Mikulova

8. 8. 2008, 6:52

rawen píše:No, já jsem uvažoval o kombinaci podepřených tyčí s otevřenými vozíky (viz. jejich web). V další fázi (puristi, nečtěte dál) jsem chtěl nahradit drahé originál kluzné tyče duralovými profily z X-marketů. Mělo to být na minimální zatížení v hobby provozu.
Taky jsem telefonoval s tím chlápkem, nasliboval hory doly, ale obchodník s čarovným kufříkem už nedošel...

Radek
No nevím, nevím ty profily s X-marketů, alespoň ty co mě prošly rukama, měly k duralu hodně daleko. Jsou většinou vyrobeny z měkkého hliníku a eloxovány, což vytváří na první dojem jisté "duralovitosti". Záleží také na tom v jaké toleranci a s jakou přesností kruhovitosti jsou právě tyto profily vyráběny. To už bych raději použil ocelové tyče např. z www.cncshop.cz o větším průměru. Záleží ovšem na konstrukci frézky...
Jste z Prostějova a to by Vás měl mít na starost ing. Rett. Zkuste mu zavolat přímo a domluvit si s ním schůzku. Jistě má v okolí nějaké zákazníky. Mě připadal velice ochotný.
wolf
Uživatelský avatar
wolf
Příspěvky: 244
Registrován: 4. 11. 2006, 4:23
Bydliště: Březí u Mikulova

30. 8. 2008, 7:43

Tak mám konečně už hotové ty šrouby a tak jsem začal pomalinku dávat dohromady jednotlivé osy. Zatím osu Z, je nejkratší :)
Na přiložených obrázcích jsou zakončení šroubů a sestavená osa Z.
Přílohy
Zakončení šroubů
Zakončení šroubů
Osa Z pohled 1
Osa Z pohled 1
Osa Z pohled 2
Osa Z pohled 2
wolf
daniel
Příspěvky: 16
Registrován: 8. 12. 2007, 1:45
Bydliště: Vranov nad Dyjí
Kontaktovat uživatele:

29. 9. 2008, 6:05

Zdravím Vás pane Vlček
Po delší době jsem sem zavítal a koukám že slibovaná frézka už má podobu. Moc pěkné, gratuluji! A jak vás znám tak tak to vše bude na nejvyšší úrovni.
Přeji mnoho zdaru v další stavbě.
Zdraví Dan Trochta
Uživatelský avatar
wolf
Příspěvky: 244
Registrován: 4. 11. 2006, 4:23
Bydliště: Březí u Mikulova

29. 9. 2008, 7:01

Díky, taktéž zdravím do Vranova :)

Momentálně netrpělivě čekám na úpravu synchronizačních řemenic (snad konečně již tento týden) a provedu provizorní zkoušky s pohonem. Všechny osy již mám pohromadě. Jakmile bude co, tak podrobnosti uveřejním (foto, video). :D
wolf
Uživatelský avatar
wolf
Příspěvky: 244
Registrován: 4. 11. 2006, 4:23
Bydliště: Březí u Mikulova

4. 10. 2008, 6:20

Tak se nudím a jsem naštvaný, že se nemůžu hnout z místa kvůli těm řemenicím. Pořád ještě nejsou. U nás tady dole na Jižní Moravě (Mikulovsko) je právě v plném proudu vinobraní, a tak soustružník má tisíc výmluv, proč to nemůže - nestíhá udělat. Joko by nevěděl, že mé řemeničky jsou tisíckrát důležitější než celé vinobraní.
Mám smontované všechny osy a mám už i desku na stůl (z MDF). Taklhle nějak to bude ve finále vypadat. Pro názornost několik foto. Zkoušel jsem jen tak, pomocí D-Potu hýbat osama Y a Z a zdá se, že to bude možná i fungovat (alespoň naprázdno :-) ). Taky jsem chtěl natočit z této zkoušky video, ale znáte to - VINOBRANÍ, není čas ... :D. Snad příště.
Asi se začnu pomalu věnovat elektrice a musím ještě něco našetřit. No a Vánoce jsou za dveřmi. Manželce koupím nové vřeteno, strašně po něm touží ... Tedy její dárek mám z krku. To se mi ulevilo.
No tak tak tady jsou konečně ty fotky:
Přílohy
Celek.JPG
Detail_KM_Spojka_Sroub.JPG
Detail_X_Matice_Vedeni.JPG
Osa_X.JPG
Osa_X_Zezadu.JPG
Osa_Y_Matice.JPG
Osa_Y_Z.JPG
Tady_Maji_byt_Remenice.JPG
wolf
dyntyd
Příspěvky: 391
Registrován: 13. 12. 2007, 1:40
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

4. 10. 2008, 6:30

werry nice work , werry good :D :D :D
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

4. 10. 2008, 6:33

dyntyd ty jsi z Anglie a neumíš česky? Bob.
Uživatelský avatar
wolf
Příspěvky: 244
Registrován: 4. 11. 2006, 4:23
Bydliště: Březí u Mikulova

4. 10. 2008, 6:41

Bob píše:dyntyd ty jsi z Anglie a neumíš česky? Bob.
Mě to nevadí, podle těch úsměvů vzadu jistě nenadává :D
wolf
Fero Cabadaj
Příspěvky: 112
Registrován: 10. 4. 2007, 6:33
Bydliště: Žabokreky nad Nitrou
Kontaktovat uživatele:

4. 10. 2008, 6:54

pekna práca Wolf. Tak rýchlo niečo vyrež a na jar spolu polietame
dyntyd
Příspěvky: 391
Registrován: 13. 12. 2007, 1:40
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

4. 10. 2008, 7:01

já ne ... jen chválím .... :D :D :D :D
Uživatelský avatar
wolf
Příspěvky: 244
Registrován: 4. 11. 2006, 4:23
Bydliště: Březí u Mikulova

26. 10. 2008, 7:33

Tak řemenice jsou na světě :-) . Konečně jsem mohl dát dohromady kompletně mechaniku. Nyní přijde na řadu část elektronická. Nějaké věci už mám, motory, drivery. Nyní musím udělat oddělovací desku na LPT port, ovládání vřetene a případně vysavače, zdroj napětí, kabeláže, referenční a koncové spínače a je toho ještě hodně. Hlavně teď musím našetřit nějaké ty finance.
Posledně jsem psal, že natočím nějaké to video a tak tady je. Ovládáno D-potem (jen tak provizorně) bez PC, osa Y, na driveru nastaven půlkrok, rychlost nevím, prostě co D-pot dovolil.
Přílohy
Řemeničky s řemenem (synchronizace posuvových šroubů osy X)
Řemeničky s řemenem (synchronizace posuvových šroubů osy X)
Detail řemenice
Detail řemenice
D-Pot_Y_Test.zip
Zkouška pojezdu osy Y.
(4.7 MiB) Staženo 536 x
wolf
prichy
Příspěvky: 767
Registrován: 29. 7. 2006, 11:05
Bydliště: Sokolov

26. 10. 2008, 8:19

mas tam silene dlouhe rampy
Prichy
Uživatelský avatar
wolf
Příspěvky: 244
Registrován: 4. 11. 2006, 4:23
Bydliště: Březí u Mikulova

26. 10. 2008, 8:27

prichy píše:mas tam silene dlouhe rampy
Já vím, ale rukou tím potenciometrem na D-potu rychleji neumím otočit :D
wolf
prichy
Příspěvky: 767
Registrován: 29. 7. 2006, 11:05
Bydliště: Sokolov

26. 10. 2008, 8:33

jej, tak sorry :-D
Prichy
Uživatelský avatar
wolf
Příspěvky: 244
Registrován: 4. 11. 2006, 4:23
Bydliště: Březí u Mikulova

26. 10. 2008, 4:43

Tak mi to nedalo a rozchodil jsem ještě před chvílí osu X. Zdá se, že to bude doopravdy fungovat :) . Točil jsem s tím zatím jenom s jedním motorem, druhý se přes řemenový převod točil zadarmo. Zdá se, že by to utáhl klidně i jeden motor, ale přece jen je ten řemen relativně dlouhý a bojím se, že by to pružilo a nedělalo dobrotu. Přece jen je tam ten řemen pouze kvůli synchronizaci obou posuvových šroubů. Motory i drivery mám již koupené a tak nebudu pokoušet osud.

Ještě malý dotaz. Nemáte někdo odkaz na vyzkoušeného, osvědčeného a ochotného dodavatele energetických řetězů za dobrou cenu?

Video příště. Nepodařilo se mi přimět manželku ke spolupráci :D
wolf
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“