Podklad pro lineární vedení.

Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22402
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 1. 2015, 2:28

hadam ze presnost toho profilu v jeho pruzezu bude vysoka ale presnost jako rovinnost na delku bude hodne zaviset na tom jak se s tim zachazelo po ceste z vyroby

precijenom se to dokaze deformovat treba jen tim kdyz budes takovyto petimetrovy profil tahat z fury na nakladaku a nechas ho proveseny vlastni vahou

takze je treba vymyslet nejakou konstrukci stroje ktera umozni dorovnani do geometrie
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mich1111
Příspěvky: 11
Registrován: 16. 1. 2015, 10:19

17. 1. 2015, 2:36

Díky. Zkusím prozkoumat tuto cestu. Jen kde to sháníte. Abych nezjišťoval něco jiného.
našel jsem http://www.aluteckk.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; ale nemohu najít ceník.
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

17. 1. 2015, 2:39

Mich1111 píše:Nevíte jaká je přesnost těch profilů. A pevnost? Pevnost tím myslím zkušenosti. Jestli to udrží tíhy při frézování a rychlém posuvu.
To je jen otázka návrhu konstrukce.
Já spíše můžu ze zkušenosti říct že se spoje nepovolují při vibracích a stroj se nerozosype týden po provozu.
Ale těch spojů je hromadu druhů musí to navrhovat někdo kdo ví.

mohu doporučit Opticontrol v Lelekovicích
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

17. 1. 2015, 2:44

ceník na web nedávaj aby tě to nepoložilo :D počítej že kg toho profilu stojí někde mezi 180-250kč/kg ty běžné stojí méně ty atypické stojí víc.. profil třeba 45x45 vyjde na 360kč/m + DPH
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Mich1111
Příspěvky: 11
Registrován: 16. 1. 2015, 10:19

17. 1. 2015, 2:56

No opět jsem zjistil přesnost a ta je DIN 17615 a při 60*60 je to +-0,45mm a to je pořád hodně když to sporám plus i mínus tak jsem na 0,9mm a spoj o tom ani nepřemýšlím.
To už vychází lépe ocelový profil podle 10305-5 když vezmu stejnou velikost.
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

17. 1. 2015, 3:39

Mich1111 píše:No opět jsem zjistil přesnost a ta je DIN 17615 a při 60*60 je to +-0,45mm a to je pořád hodně když to sporám plus i mínus tak jsem na 0,9mm a spoj o tom ani nepřemýšlím.
To už vychází lépe ocelový profil podle 10305-5 když vezmu stejnou velikost.
Přesnost může dle norem vycházet lépe u ocely ale udělat u ní pravý úhel, spoj bez svařování aby měl optimální tuhost a ostatní už nikoliv.
Prostě s temito profily děláme roky a super, nedovedu si představit podobné konstrukce ze svařenců ani co se týká přesnosti ani co se týká tuhosti. (udělat jen tak doma na koleně)
Spoje jsou skoro na nulu, rukou se to sice poznat dá ale není to nic hrozného.
Já jsem malinký rám z jeklů svařoval a už to nechci ani vidět.

Jo a cenu profilů odhaduji tak na 150.000,-

PS: Jestli to dáš z jeklů tak hluboce smeknu.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

17. 1. 2015, 3:42

tak až najdeš něco přesnějšího tak dej vědět..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Mich1111
Příspěvky: 11
Registrován: 16. 1. 2015, 10:19

17. 1. 2015, 4:12

Nevím jestli se to povede ale mám to trošku vymyšlené tak že udělám rámovou konstrukci z jacklů a na ni dám nanesu tmel nějaký který je dostečně měký a po několika dnech ztuhne. Na tmel rozetřený dám ocelovou desku vyfrézovanou drážkou přesnou. ocelová deska bude mít díry (větší) a rám závity. Pokusím se někde sehnat laser buď půjčit nebo sehnat podle ceny. A budu to přitahovat a kontrolovat laserem. Co si o tom myslíte? Nejlepší by bylo použít nějaké klínky a až by to stálo na místě tak pod to něco fouknout.
Pěkná představa co říkáte. A neznáte nějaký materiál který by se tam dal fouknout nebo tmel který má dostatečnou nosnost.
Nebo nějaký jiný systém nivelace?
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

17. 1. 2015, 4:55

Jenže závit v jeklu dostatečně přitažený způsobí jeho deformaci a je to :roll:
Ty Al profily mají plochu směrem k drážce nepatrně zkosenou aby se dotažení neprojevilo.

Snad jak říkáš, dát ocelové desky, ty srovnat (pochybuji ovšem že budeš přesnější než smontovaný Al profil), následně objet tmelem a v desce vyvrtat plnící otvor a horem to zalít epoxidem.
Znamená to mezeru mezi jeklem a deskou pár mm aby epoxid vůbec zatekl.
Ale stále opakuji výsledek nebude odpovídat vynaložené námaze, nepřijde mi reálné srovnat dvě plochy šroubované na jeklech alespoň do desetiny v takové délce. Nezapomeň že se jedná o to dodržet rovinu i mezi jednodtlivými profily.
Čím to bude tužší tím musí být přesnější uložení, když to bude bláto bude se to kroutit (lineár neuhne) a taky se ti může časem stát že se ta ocelová deska od podkladu časem odlepí, jelikož to bude křivé a různé síly s tím budou stále hýbat.

PS: zkus to nejdříve nakreslit
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

17. 1. 2015, 5:03

to chceš jako někde nechat vyrobit/obrobit desku 4x2m s T drážkami? jen tak mimochodem taková deska, když vezmu sílu třeba jen 40mm bude vážit 2,5tuny .. a když bude 40mm tak se stejně prohne..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

17. 1. 2015, 7:26

Ahoj. jelikož bydlíš kousek od olomouce možná bych ti poradil.
kontaktuj členy tady z fora isv nebo pavelbed1
oni by ti mohli sehnat za cenu šrotu rám ze stroju tovarenské vyroby cca ve velikoti co potřebuješ. možna dva vedle sebe. ty stroje makali cca rok a pak se fabrika zrušila. ja osobně vím taky kde to je a znam se s prodejcem ale nemam na tohle čas. a tihle dva se tomu věnují. možna by ti poslali i nějake fotky.
ty stroje vypadali nějak takhle. pokud vím tak už jsou tam ale vědšinou jenom ty kostry -rámy...
je to skladačka..da se to rozebrat, přesně broušené..... na fotce stroj cca 4x2,5metru
Přílohy
IMG_9625.JPG
Mich1111
Příspěvky: 11
Registrován: 16. 1. 2015, 10:19

17. 1. 2015, 10:04

Ahoj to se mi líbí. Jak je můžu kontaktovat? Nemáš tel?
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

17. 1. 2015, 11:37

diť jsem ti napsal jmena, najdi si je, maji tam kontakt na sebe, nebo jim napiš sz....
Selic
Příspěvky: 652
Registrován: 17. 2. 2010, 1:58
Bydliště: Novopacko

18. 1. 2015, 1:32

Kdyby to nevyšlo, tak se podívej na HEM profily. Podobnou vobludu jsem řešil, ale těsně před realizací jsem sehnal pěknej kus litiny a rozum zvítězil.
Diskuze k tomu http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=62&t=7452&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektrikář, mechaniku dělám jen z donucení a jako hobby.
Mich1111
Příspěvky: 11
Registrován: 16. 1. 2015, 10:19

19. 1. 2015, 9:25

Díky za všechno. Už to řeším. Tak jak budu vědět tak dám vědět jak to dopadlo. Zrovna mi přišla větší zakázka a stroj by se hodil. Znáte to. Lidi mi nadávají že mají moc práce a až budou muset snížit počet lidí, protože stroje jim seberou práci, zase mi budou nadávat.
Odpovědět

Zpět na „lineárni vedení“