Mazání ručních závitníků

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2697
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

31. 1. 2015, 2:19

sisi píše:Nějak ti nerozumím, když tak moc se ti líbí pracovat s řepkovým olejem, tak si kup litr (je dnes ve slevě v intersparu ) a máš vyřešeno. Nebo se ptáš co jiného použít a pak ti hned poradil třeba RaS v prvním příspěvku. Proč však chceš čerstvým řepkovým olejem ředit 20 let starej to mi hlava nebere. Nebo ten tvůj zbytek je půl sudu a ty potřebuješ 50 litrů ročně ? :D :D :D
Mám k němu citovej vztah, mám ho z doby, kdy jsem byl ještě mladej a hezkej :D
salus píše:Za mých mladých let se k řezání závitů v oceli používala směs sirného květu a fermeže.
Jo, to vím, to se používalo. Pro nejtěžší řezný podmínky.

Tak já zkusím něco ve spreji, jak doporučoval RaS; ten na smažení řízků bude určitě řezat výborně, ale problém s tím vysycháním.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

31. 1. 2015, 2:26

mě hlava nebere tyhle temata o ničem..
na zavity olej teměř jakýkoliv,
Tomiq----
WD je jenom pro "retardy" co mají moc peněz a co neví že WD je vlastně nafta. akorát 10x dražší protože se jmenuje WD
někdy mě to už nedá a musím reagovat...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

31. 1. 2015, 3:20

jojo klasicky wd neni nic extra krom ceny
ale zkouseli jste tu lithiovou vazelinu ve spreji od wd?
to neni spatna vec
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8916
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

31. 1. 2015, 5:42

Kvako1 píše:mě hlava nebere tyhle temata o ničem..
na zavity olej teměř jakýkoliv,
Tomiq----
WD je jenom pro "retardy" co mají moc peněz a co neví že WD je vlastně nafta. akorát 10x dražší protože se jmenuje WD
někdy mě to už nedá a musím reagovat...
To téma možná úplně o ničem nebude, když k němu máš sám co říct :)

Který 10x levnější olej ve spreji bys doporučil? :roll:

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2697
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

1. 2. 2015, 10:16

Kvako1 píše:mě hlava nebere tyhle temata o ničem..
na zavity olej teměř jakýkoliv,
Tomiq----
WD je jenom pro "retardy" co mají moc peněz a co neví že WD je vlastně nafta. akorát 10x dražší protože se jmenuje WD
někdy mě to už nedá a musím reagovat...
Pokud ti vercajk sponzoruje zaměstnavatel a když zlomíš závitník, tak si dojdeš do výdejny pro jinej, tak chápu, že je ti fuk, čím mažeš. Když já si koupím sadu závitníků za pětikilo, tak si dám sakra pozor, aby mi vydržely co nejdýl a s tím souvisí i to mazání.
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

1. 2. 2015, 10:33

na zavity olej teměř jakýkoliv
Ano, pokud se jedná o dobře obrobitelný materiál. Na automatu řežu závit do 11 105 rovnou jedním závitníkem. Pokud to ale bude materiál houževnatý, špatně obrobitelný, tak má mazivo rozhodující vliv a řezání závitu není zase tak jednoduchá operace.
www.mosaznevyrobky.cz
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

1. 2. 2015, 11:21

Já WD čko kupuju v 5 litrovce a používám ruční rozprašovač. Vydrží mi tak o hodně dýl a cenově je to taky daleko lepší. Na závity jinak používám naftu nebo tu mám nějakou spec řeznou kapalinu.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

1. 2. 2015, 8:22

ja jsem taky hobík a zavitniky si kupuju, tim jakýkoliv jsem myslel jakýkoliv řeznej, to snad seženete skoro všude. 0,5litru a máš na dlouho klid...a jako nouzovku třeba konkor ve spreji- 70kč
WD opravdu ne. ten opravdu maže minimalně..
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 2. 2015, 8:26

metaflux rezny sprej
diky tomu jakym zpusobem se nanasi (ve forme peny primo na nastroj ve velmi malem mnozstvi) tak se ve finale kompenzuje vyssi cena. Maze suprove a oproti jinym olejum je skutecne patrna pozitivni zmena.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Zbýňa
Příspěvky: 1926
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

1. 2. 2015, 8:48

Kvako1 píše:ja jsem taky hobík a zavitniky si kupuju, tim jakýkoliv jsem myslel jakýkoliv řeznej, to snad seženete skoro všude. 0,5litru a máš na dlouho klid...a jako nouzovku třeba konkor ve spreji- 70kč
WD opravdu ne. ten opravdu maže minimalně..
Jenže ten řeznej na závity nic moc a Konkor je úplně na pytel. Asi tohle téma fakt nebude zbytečný :D
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

1. 2. 2015, 9:13

robokop píše:metaflux rezny sprej
diky tomu jakym zpusobem se nanasi (ve forme peny primo na nastroj ve velmi malem mnozstvi) tak se ve finale kompenzuje vyssi cena. Maze suprove a oproti jinym olejum je skutecne patrna pozitivni zmena.
ten jsme používali ve firmě v minulosti a je fakt dobrý. Nyní tam mají na závity už asi druhý nebo třetí druhtaky ve spreji a ptal jsem se jaký je rozdíl, bylo mi řečeno, že největší v ceně. Řeže nejvíce do litiny a 11 523 a 11 373. Ta jedenáctka je pro ty závitníky nic moc. Pěnu nenanáší na závitník, ale do díry. Téměř všechny jsou slepé. Jednu dobu tam měl i jeden druh, co nepěnil. Ty názvy, kromě Metafluxu si nepamatuju, už to jde mimo mne. Ale pokud bude zájem, zeptám se na to.
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

1. 2. 2015, 9:16

Konkor je přece konzervační olej, např na zbraně. Na poldovce se používal přípravek Katol, smrdělo to po rybách, ale závity se leskly jako p.k.
www.mosaznevyrobky.cz
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

1. 2. 2015, 11:56

origosch píše:Konkor je přece konzervační olej, např na zbraně. Na poldovce se používal přípravek Katol, smrdělo to po rybách, ale závity se leskly jako p.k.
No já tedy nevím, ale nás učili, že Konkor je na rozpouštění výstřelových zplodin a na konzervaci je zbrojařská vazelína. Ono totiž je to krásně vidět, jak jsou ty zplodiny z hoření prachu agresivní. Mimojiné spoubydla z vejšky je šéf labroky v SaB, tak se o tom čas od času bavíme. Už v roce 1985 ČLA uvolnila cca 2,5 mil tehdejších korun na nákup Impedančního analyzátoru SI1250 s elektrochemickým interfacem SI 1287, který byl používán na měření koroze hlavní tanků vlivem výstřelových zplodin. No a když jsme s těmi mašinkami měřili korozi, tak bylo krásně vidět jak koroze plechu, na kterém se zapálilo trochu střelného prachu z brokovnicový patrony jede cca 12x rychleji, než když je plech čistej. Tudíž se dá předpokládat, že u toho laufu u tanku to bude podobné.
A nebo již devět let dělám něco špatně, že po vyčištění flinty konkorem jí přetáhnu jemně vazelinou.

Jinak známý u Item profilů razí heslo, že se "maže" technickým lihem, takže jak při vrtání, tak při závitování to prolejvá lihem a kupodivu je vše v pořádku, ač by to z logiky věci mělo být právě naopak. Zase na druhou stranu u toho vrtání se nedivím, protože při vrtání to ten vrták krásně chladí a to samé platí, když potřebuji udělat malou díru do bloku duralu. Typicky průměr 1.6mm a hloubka 60-70 mm, je to na termočlánky od Omegy. Dokud jsem to mazal olejem od Fuchsu a nevím co, tak jsem lámal vrtáky jak na běžícím pásu, od té doby co to stříkám lihem, tak jsem zlomil tak dva.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

2. 2. 2015, 10:29

Tak jsem si šel přečíst, co je na pixle a je tam" Konkor 101 mazací a konzervační olej, ideální ke konzervaci a mazání motorů, náhradních dílů, přístrojů a zbraní (uvolňuje karbony). Jestli je lepší vazelína na zbraně nevím, asi ano, ale na závitníky použít pouze proto, aby ve skladu nerezavěly. :)
www.mosaznevyrobky.cz
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6950
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

2. 2. 2015, 11:40

konkor dobře konzervuje a taky uvolnuje nečistoty , ale nijak moc nemaže , každopádně když zaschne tak udělá nahnědlý film - takže konzervuje , ten film se dá dobře rozpustit zase konkorem . a co je jeho dobrá vlastnost že hodně vzlíná .ale na závity ne .
ten metaflux je dobrej
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“