brúsenie vrtákov

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

30. 7. 2013, 6:19

Malá odbočka typu "Tak takhle ne, přátelé !"
Ještě budu muset v práci odchytnout toho uličníka který to má na starosti a dokonce s tím "vrtal".

Negativní osmička :lol:
vrtak.jpg
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

31. 7. 2013, 6:12

Cjuz píše:Malá odbočka typu "Tak takhle ne, přátelé !"
Ještě budu muset v práci odchytnout toho uličníka který to má na starosti a dokonce s tím "vrtal".

Negativní osmička :lol:
vrtak.jpg
Záleží co s tím vrtal? :D
marikano
Příspěvky: 107
Registrován: 21. 11. 2012, 2:09

15. 1. 2014, 8:04

když se vyvine dostatek síly všechno jde :-)
Pak je to jen souboj materiálů :-))

I takové vrtáky mi někdo občas přinese že potřebuje přebrousit je to až s podivem čím je někdo ochotný dělat díry :-)
Jan Danda
Sponzor fora
Příspěvky: 1143
Registrován: 8. 7. 2009, 9:55
Bydliště: jarpice

15. 1. 2014, 10:21

Výhodou takhle nabroušeného vrtáku je, že dlouho vydrží ostří. :D
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

18. 1. 2014, 9:15

Jan Danda píše:Výhodou takhle nabroušeného vrtáku je, že dlouho vydrží ostří. :D
Jestli dovolíš, tak to ještě přeformuluji:
"Výhodou takhle nabroušeného vrtáku je, že neztratí ostří"
Mini soustruh SC-4
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

21. 1. 2014, 9:07

Cjuz píše:Malá odbočka typu "Tak takhle ne, přátelé !"
Ještě budu muset v práci odchytnout toho uličníka který to má na starosti a dokonce s tím "vrtal".

Negativní osmička :lol:
vrtak.jpg
A co ta 0,3ka, kterou jsi slíbil nabrousit volně v ruce na obyč doukotoučovce i dokumentárním videem?
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

21. 1. 2014, 9:43

Josef píše:
Cjuz píše:Malá odbočka typu "Tak takhle ne, přátelé !"
Ještě budu muset v práci odchytnout toho uličníka který to má na starosti a dokonce s tím "vrtal".

Negativní osmička :lol:
vrtak.jpg
A co ta 0,3ka, kterou jsi slíbil nabrousit volně v ruce na obyč doukotoučovce i dokumentárním videem?
Snad o prázdninách :D
Odjíždím z domu v 7:00 a vracím se v 20:00 a minimálně do března. Holt jedna z největších zakázek co máme má přednost.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

21. 1. 2014, 10:39

A co děláš od pěti do sedmi?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22402
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 1. 2014, 8:24

takhle vytizenejch nas je vic
ale vrtacek by jsme k tomu jeste zvladli
teda ne 0.3
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

22. 1. 2014, 9:19

nejdřív se ladila videosestava na nahrávání aby to bylo vidět, teď není čas, pak budou prázdniny a pak Cjuz v důchodu.. :D a my zemřeme s tím že neuvidíme jak se brousí 0,3ka v ruce.. Cjuzi jak dlouho ten vrták brousíš? minutu dvě? že nenajdeš takovou chvilku?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

22. 1. 2014, 7:54

0,3 jsem nezkoušel, ale 0,5 nabrousit v ruce jde. Používám na to tohle:
Přílohy
Binok_lupa.jpg
www.mosaznevyrobky.cz
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

22. 1. 2014, 8:02

Já si spíše myslím, že ještě nemá vypálené, protože, pokud se nepletu, nabízel při neúspěchu láhvinku jako kompenzaci. A nebo, nedej Bože, už má a koštoval, což mu způsobilo částečnou zrakovou indispozici, pro kterou už není schopem to nabrousit. Pokud je tato varianta pravdivá a dotyčný to přizná, vzdávám se slibované kompenzace. Jeden nikdy neví...
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

22. 1. 2014, 8:45

Josef píše:Já si spíše myslím, že ještě nemá vypálené, protože, pokud se nepletu, nabízel při neúspěchu láhvinku jako kompenzaci. A nebo, nedej Bože, už má a koštoval, což mu způsobilo částečnou zrakovou indispozici, pro kterou už není schopem to nabrousit. Pokud je tato varianta pravdivá a dotyčný to přizná, vzdávám se slibované kompenzace. Jeden nikdy neví...
Ale kde že, kompenzaci pošlu stejně když to tak dlouho trvá :D
Zásadní jsou dvě věci. První že ten vrták v tom šíleném binci nemůžu najít :oops: , a druhá že musím ten binec uklidit abych ho našel. (No a to nemám ten čas, že - dílna je za dětským pokojem tudíž ráno nic a večer stihnu jen přečíst pohádku)

PS: Ovšem až ho najdu . . . . . nic se nezmění protože bruska je taky za dětským pokojem.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

30. 7. 2014, 7:03

Zdravím všechny
Tak jsem se časově konečně dostal k tomu vrtáčku 0,3mm.
Prvně je to teda pěkná blbost, to v dnešní době brousit a hlavně to chtít ještě natočit :D
Ostření probíhá tak, že se podíváte kde je asi šroubovice vrtáku, pak nahodíte úhel, šmrcnete o kotouč, otočíte o 180° a znovu šmrcnete. Výsledek se povedl po 5 pokusech (napoprvé se to většinou nepovede)

Video je zde: http://youtu.be/Qm4x6iDr-nE" onclick="window.open(this.href);return false;
Video blíže nejde - i tak jsem byl objektivem s mezikroužky asi 1cm od kotouče

Pro ty kteří tam moc neuvidí tak ještě fotky.
Ty jsem dělal pomocí mikroskopu ale malá hloubka ostrosti mě nedovolí udělat lepší kvalitu.
Původní vrták, který asi Josef ještě lehce vylepšil
Puvodni.jpg
No a "nabroušený" vrták
Ostreny.jpg

Příští týden zašlu na ostré testy :lol:
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

30. 7. 2014, 9:53

Cjuz píše:..........
Ostření probíhá tak, že se podíváte kde je asi šroubovice vrtáku, pak nahodíte úhel, šmrcnete o kotouč, otočíte o 180° a znovu šmrcnete.
:lol: snaha se cení, ale ten popis postupu je teda libovej, podle toho to musí nabrousit i úplný nemehlo :D ......sorry, ale musel jsem, dlouho jsem se tak nezasmál :) připomnělo mě to, když mě moje baba, kuchařskýmu volovi, vysvětluje jak něco uvařit.....kapku toho, lžičku toho trochu zas jiného, ždibec másla, slabě to promícháš, pak na chvilku do trouby......a já jsem z těch kuchařských veličin na nervy :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Odpovědět

Zpět na „dalsi“